سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت الله نورمفیدی هم جشن عید غدیر را تعطیل کرد؛ ابراز همدردی با مصیبت دیدگان حادثه ...
» همدردی هادی خامنه ای با خانواده های عزادار با لغو دیدوبازدید عید

آیت الله نورمفیدی هم جشن عید غدیر را تعطیل کرد؛ ابراز همدردی با مصیبت دیدگان حادثه منا

چکیده :آیت الله نورمفیدی و سیدهادی خامنه ای اعلام کردند که برای همدلی با مصیبت دیدگان حادثه منا و خانواده های دادغدار آنها، جشنی برای عید غدیر نخواهند داشت. شب گذشته نیز آیت الله صانعی اعلام کرده بود که جشن های عید غدیر در تمامی دفاتر این مرجع تقلید تعطیل خواهد بود. ...


کلمه – گروه خبر: آیت الله نورمفیدی و سیدهادی خامنه ای اعلام کردند که برای همدلی با مصیبت دیدگان حادثه منا و خانواده های دادغدار آنها، جشنی برای عید غدیر نخواهند داشت.

در بیانیه ای که آیت الله نورمفیدی، امام جمعه گرگان، صادر کرده، آمده است که عوامل رژیم سعودی ایام عید ما را تبدیل به عزا کرده اند لذا برای همدلی با مصیبت دیدگان در شب و روز عید غدیر جشن و سروری نخواهیم داشت و فقط به سنت حسنه دیدار علماء و ذراری رسول خدا (ص) اکتفاء می شود.

به گزارش کلمه، در همین باره سیدهادی خامنه ای نیز خبر داده است که با توجه به وقایع تلخ منا و داغدار شدن جمعی از هموطنانمان جهت همدردی با خانواده های داغدار برنامه دید و بازدید خود را در روز عید غدیر لغو می کند.

بر اساس این گزارش شب گذشته نیز دفتر آیت الله صانعی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده است به دلیل بروز فاجعه منا و جانباختن تعدادی از هموطنان در این حادثه ناگوار جشن های عید غدیر در تمامی دفاتر این مرجع تقلید تعطیل خواهد بود.

هفت روز از فاجعه منا و کشته و زخمی و مفقود شدن زائران بیت الله الحرام می گذرد و با آن‌که عربستان تا کنون در برابر خروج اجساد فاجعه منا از کشورش مقاومت نشان داده، اما معاون کنسولی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرده که اجازه نمی‌دهند حتی یک پیکر زائر جان باخته ایرانی در عربستان بماند.

ایسنا گزارش داده که وزیر بهداشت ایران که در مکه به سر می‌برد، از درخواست بازماندگان فاجعه منا برای برگشت اجساد به کشور سخن گفته است. سیدحسن هاشمی گفته که همراهان همه جان‌باختگان درخواست دارند انتقال اجساد به ایران صورت بگیرد.

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر نیز با اعلام این‌که تحقیق و تفحص در داخل سردخانه مرکزی مکه از روز گذشته تا کنون متوقف شده و عربستان اجازه این کار را نداده است، گفت: هیات پزشکی از یافتن مجروحان مجهول‌الهویه در بیمارستان‌های سعودی به طور کامل ناامید شده است.

به گزارش روابط عمومی امام جمعه گرگان در متن اطلاعیه آیت الله نورمفیدی آمده است:

بسمه تعالی

حادثه دردناک و غم انگیز منی، امت اسلامی مخصوصا ملت ایران و به ویژه استان گلستان را عزادار نموده و چشم اشک بار و چهره غم زده زوار بازگشتی حکایت از عمق فاجعه می کند. اضافه بر همه بی کفایتی های رژیم ال سعود شنیده می شود که حتی از برگرداندن اجساد مطهره به اوطانشان ممانعت به عمل می آورد.

عوامل رژیم سعودی ایام عید ما را تبدیل به عزا نموده اند لذا برای همدلی با مصیبت دیدگان در شب و روز عید غدیر جشن و سروری نخواهیم داشت و فقط به سنت حسنه دیدار علماء و ذراری رسول خدا (ص) اکتفاء می شود.

همچنین بدین وسیله اعلام می شود؛ از طرف مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) مجلس بزرگداشتی در روز یکشنبه ۱۲ مهر از ساعت ۱۵/۳۰ الی۱۷ در مسجد جامع گلشن گرگان برگزار می شود. شرکت عموم مومنین بویژه علماء و روحانیون موجب همدردی و تسلی خاطر باز ماندگان می گردد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید کاظم نورمفیدی


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.