سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اژه ای هم به فساد مالی در بنیاد تعاون ناجا اعتراف کرد...

اژه ای هم به فساد مالی در بنیاد تعاون ناجا اعتراف کرد

چکیده :سخنگوی دستگاه قضایی که دو هفته قبل، از پاسخگویی درباره پرونده فساد در بنیاد تعاون ناجا خودداری کرده و به تحریف و تکذیب کلی موضوع پرداخته بود، بالاخره مجبور شد اظهارات خود را اصلاح کند و به وقوع فساد در بنیاد تعاون ناجا اعتراف کند....


کلمه – گروه خبر: یک روز پس از آنکه سخنگوی پلیس به وقوع تخلفات مالی در بنیاد تعاون ناجا اذعان کرد، محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه هم اعتراف کرد که فساد مالی در این نهاد وابسته به پلیس رخ داده و افرادی در این ارتباط بازداشت شده اند.

به گزارش کلمه، سخنگوی دستگاه قضایی که دو هفته قبل از پاسخگویی درباره پرونده فساد در بنیاد تعاون ناجا خودداری کرده و به تحریف و تکذیب کلی موضوع پرداخته بود، بالاخره مجبور شد اظهارات خود را اصلاح کند و به وقوع فساد در بنیاد تعاون ناجا اذعان کند.

سه هفته پیش کلمه از وجود یک باند سوء استفاده مالی در ناجا خبر داده بود که تحت پیگیری قرار دارد و علاوه بر سردار ق. مدیرعامل پیشین بنیاد تعاون ناجا و دست کم 12 تن دیگر از همدستان او، به بازداشت یکی دو روزه احمدی مقدم فرمانده سابق پلیس منجر شده است.

سخنگوی قوه قضاییه اما به شکلی عجولانه این خبر را تکذیب کرد و بدون اشاره به واقعیت های متعدد موجود در پرونده، تلاش کرد آن خبر را با شایعات پراکنده دیگر بیامیزد و از این رو بدون اشاره به پیگیری پرونده متخلفان بنیاد تعاون ناجا، سراسیمه به تکذیب بازداشت احمدی مقدم و تکذیب بازداشت پسر شهردار تهران (که در خبر کلمه هیچ اشاره ای به آن نشده بود) پرداخت.

کلمه اما در واکنش نوشت: “مهم نیست که آقای اژه ای می خواهد تقیه کند و “دستگیری” فرمانده سابق را تکذیب کند. فرقی نمی کند که نام برخورد صورت گرفته با احمدی مقدم را دستگیری و بازداشت بگذارند یا تحقیق، و محل نگهداری او را بازداشتگاه بنامند یا تحت نظرگاه و یا خانه امن.”

محسنی اژه ای درباره فساد در بنیاد تعاون ناجا هم به تحریف واقعیت متوسل شد و بدون اشاره به اینکه از سال قبل پرونده قضایی در این باره در دست پیگیری است و بازداشتی هم داشته است، گفت: “هر موردی که از سوی مقام‌های رسمی مبنی بر وقوع جرم گزارش شود٬ قوه قضاییه ورود پیدا می‌کند. اگر در این مورد هم گزارشی با مستندات به ما اعلام شود٬ دستگاه قضا وارد خواهد شد.”

کلمه در واکنش، نوشت: “چرا جناب معاون اول رئیس قوه، با اگر و اما از کنار سوال درباره فساد در بنیاد تعاون ناجا عبور کرده اند؟ چرا درباره گزارش حفاظت اطلاعات ناجا مبنی بر قطعیت وقوع جرم در بنیاد تعاون، که هم اکنون در اختیار نمایندگان مجلس است، توضیح نداده اند؟ و چرا به اعمال نفوذ برخی سرداران برای مسکوت ماندن طرح تحقیق و تفحص از این بنیاد اشاره نکرده اند؟”

پس از آن، دو هفته در سکوت گذشت تا آنکه بالاخره دیروز سخنگوی نیروی انتظامی در اولین نشست مطبوعاتی خود، به وجود گزارش حفاظتی درباره تخلفات بنیاد تعاون ناجا اذعان کرد و گفت: “در بنیاد تعاون ناجا انحرافاتی در شرکت های زیرمجموعه آن انجام شد و سیستم های حفاظتی و بازرسی این مساله را سال گذشته به فرمانده وقت ناجا اعلام کردند. این انحرافات محرز شد…”

حالا یک روز بعد از نشست خبری سردار منتظرالمهدی، محسنی اژه ای به یکباره اظهارات دو هفته قبل خود را کاملا تغییر داد و بدون ذکر اگر و اما، تصریح کرد که پرونده بنیاد تعاون ناجا با اتهام کلی “مفاسد مالی” در دست بررسی است و 7-6 نفر در این باره بازداشت شده اند. او البته بار دیگر بر تکذیب بازداشت احمدی مقدم و فرزندش اصرار کرد.

پنهان‌کاری درباره دلیل واقعی برکناری ناگهانی فرمانده کل نیروی انتظامی
بازداشت سردار احمدی مقدم در ارتباط با پرونده سوء استفاده مالی/ علت سکوت قوه قضاییه چیست؟

گزارشی از ابعاد ثروت بنیادی که وقوع فساد در آن پنهان می شود
فساد در امپراتوری مالی بنیاد تعاون ناجا/ قصه پرغصه همنشینی قدرت و ثروت

با مردم صادق باشیم؛ چه کسی ضد انقلاب است
آقای اژه‌ای! پرونده بنیاد تعاون ناجا، بازداشت سردار ق و اختلاس در پروژه «عطر یاس» را هم تکذیب کنید

عضو کمیته مبارزه با مفاسد اقتصادی: پرونده فساد ناجا در مرحله دادسرا/ وعده شفاف‌سازی تا یکی دو هفته آینده

تایید رسمی وقوع فساد در بنیاد تعاون ناجا در زمان فرماندهی احمدی‌مقدم


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.