سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پنج سال پس از مناظره تاریخی/ مکارم شیرازی: دولت سابق با آمار دروغ مردم را فریب می‌د...
» بصیرتی که میرحسین موسوی زودتر و بیشتر از همه آقایان داشت

پنج سال پس از مناظره تاریخی/ مکارم شیرازی: دولت سابق با آمار دروغ مردم را فریب می‌داد

چکیده :پنج سال پس از روزهایی که مردم با شعار "دروغ ممنوع" به خیابان ها آمدند و به دروغگویی مفرط احمدی نژاد اعتراض کردند، آیت الله مکارم شیرازی هم اذعان کرده است که «دولت سابق با ارائه آمار غیرواقعی و دروغین، خودشان و ملت را فریب می دادند و باعث دردسر مردم می شدند.»...


کلمه – گروه خبر: پنج سال از روزهایی که مردم با شعار “دروغ ممنوع” به خیابان ها آمدند و ابتدا به آمارهای دروغ و سپس به دروغگویی های مفطر احمدی نژاد از جمله دروغ 63 درصدی اعتراض کردند، می گذرد. حالا مرجع تقلیدی که در تمام این سالها به حمایت از مدعیان اصولگرایی و دولت برآمده از حمایت های ایشان می پرداخت، اذعان کرده که آن دولت دروغگو بود و مردم را با آمار غلط فریب می داد.

به گزارش کلمه، آیت الله مکارم شیرازی که در سالهای گذشته یکی از حامیان جدی اصولگرایان بود و در دوران منتهی به انتخابات 88 نیز موضعی علیه دروغگویی های احمدی نژاد اتخاذ نکرد، دیروز در دیدار با رئیس بانک مرکزی گفته است: متاسفانه دولت سابق با ارائه آمار غیرواقعی و دروغین، خودشان و ملت را فریب می دادند و باعث دردسر مردم می شدند.

وی همچنین چهار سال پس از اجرای طرف هدفمندی یارانه ها که به رغم هشدار بسیاری از اقتصاددانان دلسوز، با اصرار دولت و پوشش مجلس و حمایت رهبری انجام شد، گفته است که این کار «بلایی برای مملکت» بود، و همچنین گفته است: بانک مرکزی دوره سابق، عواملی که آمار را منفی می‌کرد، از سبد کالاهای بررسی شده کنار می‌گذاشتند و آمار دروغین به مردم می‌دادند.

سخنان غیر منتظره این مرجع تقلید که در خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) منتشر شده، در حالی مطرح شده است که میرحسین موسوی و همراهان سبز او پنج سال قبل همین حرفها را زدند و بر آن اصرار کردند که کارشان به حصر و زندان و سرکوب و شهادت و اسارت کشید.

پنج سال قبل، در 13 خرداد 88 که به عنوان «روز دروغ ممنوع» پیشنهاد شد، احمدی نژاد در مناظره اش با نخست وزیر امام، با طرح دروغ های مکرر درباره شخصیت‌های نظام، عملکرد میرحسین موسوی، حتی مواضع امام، تحصیلات زهرا رهنورد و نیز دروغگویی آشکار درباره نرخ تورم، خشم افکار عمومی و به ویژه دلسوزان نظام را برانگیخت. اما بسیاری از بزرگان که در آن موقع باید واکنش نشان می دادند، بنا به ملاحظات نامشخص سکوت کردند.

رهبری هم چندی بعد در خطبه های نمازجمعه 29 خرداد 88 با لحنی تندی از اینکه موسوی از دروغگویی احمدی نژاد پرده برداشته، انتقاد کرد و گفت: تهمتهائی زدند، حرفهائی گفتند؛ به کی؟ به کسی که رئیس جمهور قانونی کشور است، متکی به آراء مردم است. نسبتهای خلاف دادند، رئیس جمهور مملکت را که مورد اعتماد مردم است، به دروغ‌گوئی متهم کردند! اینها خوب است؟ کارنامه‌های جعلی برای دولت درست کردند، اینجا آنجا پخش کردند، که ما که در جریان امور هستیم، می‌بینیم میدانیم که اینها خلاف واقع است؛ فحاشی کردند؛ رئیس جمهور را خرافاتی، رمال، از این نسبت‌های خجالت‌آور دادند…

آیت الله مکارم هم، به نوشته روزنامه اعتماد در روز 20 خرداد 88، گفته بود: در آستانه روز انتخابات هستيم و مي خواستم دو نصيحت كنم: اول نصيحتي دوستانه به آقايان كانديداها كه خودشان و ستاد و ياران شان مراقب باشند سخناني نگويند كه كل نظام يا كل اسلام زير سوال برود و نسبت هايي به يكديگر ندهند كه سبب شادي دشمنان و ياس بعضي دوستان شود و روي آن در خارج مانور دهند.

حالا پس از پنج سال، این مرجع تقلید نزدیک به محافظه کاران هم به دروغگویی احمدی نژاد و دولتش اعتراف کرده و گفته است: هر تشکیلاتی برای توسعه و پیشرفت باید به اعداد و آمار واقعی تکیه کند و از ارائه آمار غیرواقعی و شعاری فاصله بگیرد. متاسفانه دولت سابق با ارائه آمار غیرواقعی و دروغین، خودشان و ملت را فریب می دادند و باعث دردسر مردم می شدند…

اما میرحسین موسوی که بصیرتش بسیار بیش از اینها بود و در وقتی که بسیاری نمی دیدند یا چشم خود را بسته بودند، خطر ادامه ریاست احمدی نژاد بر دولت را می دید و فریاد می زد، هنوز در حصر خانگی است و تاوان افشای دروغگویی های رئیس دولت مورد حمایت رهبری را می دهد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.