سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تلاش سپاه برای کنترل فضای مجازی؛ بازداشت 7 عضو تحریریه یک سایت غیرسیاسی...

تلاش سپاه برای کنترل فضای مجازی؛ بازداشت 7 عضو تحریریه یک سایت غیرسیاسی

چکیده :سایت خبری نارنجی یکی از سایت های پر بیننده که در حوزه فن‌آوری فعالیت می‌کند، خبر داده که چند نفر از اعضای تحریریه و فنی آن توسط «سپاه» بازداشت شده‌اند....


سایت خبری نارنجی یکی از سایت های پر بیننده که در حوزه فن‌آوری فعالیت می‌کند، خبر داده که چند نفر از اعضای تحریریه و فنی آن توسط «سپاه» بازداشت شده‌اند.

کلمه پیش از این خبر داده بود که نهاد اطلاعات سپاه طى سالهاى اخیر با به خدمت گرفتن کارشناسان سایبرى و تجهیز خود در این زمینه سناریوهاى امنیتى متعددى را پى گیرى کرده و ده ها نفر را بازداشت کرده است. این نهاد طرح هایى از جمله تشکیل ارتش سایبرى، برخورد با مضلین و … را از مرحله رصد تا بازداشت و محاکمه به انجام رسانده است.

بر اساس این گزارش، اخیرا این نهاد امنیتى دامنه فعالیت هاى خود در شبکه هاى اجتماعى مجازی را گسترش داده و در سکوت خبرى اقدام به دور جدیدى از بازداشت ها کرده است. این بازداشتها محدود به تهران نبوده اما بخش عمده بازداشت شدگان به بازداشتگاه ٢ الف سپاه در زندان اوین منتقل شده و از مدت ها پیش تحت بازجویى قرار گرفته اند.

سایت غیرسیاسی نارنجی که یکی رسانه‌های برتر آنلاین در حوزه فن‌آوری است و به معرفی تازه‌های دنیای رایانه و گجت‌های الکترونیکی می‌پردازد، در خبری کوتاه نوشته است: بنا به دلایل نامعلوم بعضی از نویسندگان و اعضای فنی تیم نارنجی به نام های علی اصغر هنرمند، عباس واحدی، علی رضا وزیری، نسیم نیکمهر، ملیحه نخعی، محمدحسین موسی‌زاده، سارا سجادپور توسط سپاه دستگیر شده‌اند و فعلا از محل آنها اطلاعی نداریم. تا زمان حصول اطلاع از این دوستان آپدیت نارنجی را به حالت تعلیق در می‌آوریم. انشالا اگه عمری بود اخبار تکمیلی را به اطلاع می‌رسانیم.

به گزارش کلمه، پرونده تحقیق قضایى از این بازداشت شدگان به طور جمعى و فردى در اختیار بازپرس شعبه ششم دادسراى اوین، “بازپرس امین ناصرى” قرار دارد. بازپرس شعبه ششم در بسیارى از موارد برخورد نامناسبى با این افراد و خانواده هایشان داشته و با تمدید مکرر قرار بازداشت و در برخى مواقع عدم اجراى قرار وثیقه عملا با بازجویان سپاه هماهنگ بوده و با بى توجهى به اعتراض خانواده ها و وکلا مانع آزادى ای بازداشت شدگان مى شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.