سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ویدئو/ شعار مرگ بر امریکای بسیجی ها در حاشیه استقبال از روحانی...

ویدئو/ شعار مرگ بر امریکای بسیجی ها در حاشیه استقبال از روحانی

چکیده :ظهر امروز همزمان با بازگشت هیات ایرانی از نیویورک و استقبال جمعی از حامیان رییس جمهوری، گروهی از دانشجویان بسیجی در اعتراض به گفت و گوی تلفنی روحانی و اوباما با شعار مرگ بر امریکا به استقبال رییس جمهوری کشورمان رفتند و اعتراض خود را از این گفت و گو اعلام کردند. یکی از معترضان به سمت ماشین حامل رییس جمهوری کفش پرتاب کرد. ...


ظهر امروز همزمان با بازگشت هیات ایرانی از نیویورک و استقبال جمعی از حامیان رییس جمهوری، گروهی از دانشجویان بسیجی در اعتراض به گفت و گوی تلفنی روحانی و اوباما با شعار مرگ بر امریکا به استقبال رییس جمهوری کشورمان رفتند و اعتراض خود را از این گفت و گو اعلام کردند. یکی از معترضان به سمت ماشین حامل رییس جمهوری کفش پرتاب کرد.

“نرمش قهرمانانه به معنای عبور از خط قرمز نیست”، “از چه زمانی دیگر خون جوانان ما از دستان ننگین آمریکا نمی چکد”، “هدف از مذاکره با آمریکا یک کار تبلیغاتی است” و “نتیجه مذاکره با جان کری تحریم ها لغو نمی شود” از شعارهای نوشته شده از سوی مخالفان مذاکره با آمریکا بود.

مخالفان که عموماً از دانشجویان بسیجی دانشگاه های تهران بودند با شعارهایی همچون “دانشجو بیدار است از آمریکا بیزار است” و “هیهات من الذله”، “مذاکره با شیطان امید و تدبیر نیست” مخالفت خود را اعلام کردند و با ایجاد حلقه و در دست داشتن بنرهایی مخالفت خود را اعلام کردند.

محمدرضا صادق مشاور رسانه های رئیس جمهور در هنگام ورود به پاویون ریاست جمهوری در خصوص تجمع مخالفان و موافقان در فرودگاه گفت: این خوب است و نشان دهنده آزادی است.

در همین حال، سایت «رجا نیوز» نزدیک به «جبهه پایداری» شامگاه جمعه (پنجم مهر) دقایقی پس از انتشار خبر گفتگوی روسای جمهوری ایران و آمریکا در یادداشتی حملات تندی متوجه حسن روحانی کرده است.

این سایت نوشته این اقدام روحانی «عجیب» و «بی‌فایده» بوده و رئیس جمهوری ایران باید درباره این مسئله توضیح دهد.
سایت «بی‌باک نیوز» وابسته به مصباح یزدی نیز با انتشار یادداشتی نوشته که «گفتگو با مقامات آمریکایی از عهده رهبران بی‌کفایت عربی هم بر می‌آید.»

به نوشته دیگربان، این سایت افزوده است: «عده‌ای سعی دارند تا با برقراری ارتباط با آمریکا، مقدمات سازش با رژیم منحوس صهیونیستی را فراهم نمایند.»

سایت «تریبون مستضعفین» نزدیک به سعید جلیلی نیز نوشته که «نفس مذاکره امتیاز بزرگی بود که اوباما از حسن روحانی گرفت.»
این سایت از روحانی پرسیده که «در مقابل این امتیاز بزرگ، یعنی تحقق آرزوی آمریکا در مذاکره با ایران آن هم در سطح رئیس جمهور چه امتیازی گرفته‌اید؟ آیا اصلا امتیازی گرفته‌اید؟»

سایت «خیبر آنلاین» دیگر سایت محافظه‌کار نزدیک به جریان احمدی‌نژاد و مصباح یزدی نوشته که «رفتار عجیب و خارج از مسیر انقلابی روحانی موجی از ناراحتی را با خود همراه کرده است.»

این سایت پرسیده که روحانی «براساس کدام دلیل عقلی، به قول خودش دست به اقدامی زد که حاصل جمع آن صفر می‌شود؟ او باید توضیح دهد که عایدات این گفتگوی تلفنی برای انقلاب اسلامی چیست؟»

این سایت ادامه داده است: «چنین رفتار نسنجیده‌ای در هفته دفاع مقدس و آغاز ۸ سال جنگ تحمیلی توسط صدام و با حمایت مستقیم آمریکای جنایتکار، دارای چه پیغامی است؟» «خیبر‌ آنلاین» در پایان یادداشت خود آورده «حسن روحانی باید بداند که امت انقلابی از این اقدام وی کاملا متاسف است و در انتظار پاسخ‌های قانع کننده او می‌ماند.»

استقبال مردمی از روحانی در فرودگاه مهرآباد/ پرتاب کفش توسط مخالفان سیاست های دولت به ماشین رییس جمهور


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.