سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض 44 زندانی سیاسی به تبعید شاهد آثار شکنجه در بدن ستار بهشتی...
» تبعید ابوالفضل عابدینی نتیجه تلاش برای جلوگیری از پایمال شدن خون ستار بود

اعتراض 44 زندانی سیاسی به تبعید شاهد آثار شکنجه در بدن ستار بهشتی

چکیده :عابدینی در طول دوران حبس، علی رغم محدودیت های شخصی، نسبت به تضییقات و ستم‌های که در قبال دیگر زندانیان سیاسی اعمال می‌شود، برخورد مسئولانه داشته است که یکی از بارز‌ترین آن‌ها، شهادت شجاعانه او به وجود آثار شکنجه در بدن مرحوم ستار بهشتی بود. بنابراین، این گمان بیراه نخواهد بود اگر تصور کنیم، تبعید وی عکس العمل تلاش او برای جلوگیری از پایمال شدن خون ستار بهشتی بوده است....


44 زندانی سیاسی بند 350 زندان اوین در بیانیه ای به تبعید ابوالفضل عابدینی به زندان اهواز اعتراض کرده و خواستار بازگرداندن وی به زندان اوین شدند.

به گزارش کلمه، این زندانیان سیاسی در بیانیه ی خود تصریح کرده اند: عابدینی در طول دوران حبس، علی رغم محدودیت های شخصی، نسبت به تضییقات و ستم‌های که در قبال دیگر زندانیان سیاسی اعمال می‌شود، برخورد مسئولانه داشته است که یکی از بارز‌ترین آن‌ها، شهادت شجاعانه او به وجود آثار شکنجه در بدن مرحوم ستار بهشتی بود. بنابراین، این گمان بیراه نخواهد بود اگر تصور کنیم، تبعید وی عکس العمل تلاش او برای جلوگیری از پایمال شدن خون ستار بهشتی بوده است.

روز شنبه کلمه خبر داد که ابوالفضل عابدینی که در مدت حضور ستار بهشتی در بند ۳۵۰ زندان اوین شاهد علائم شکنجه های روی بدن وی بود و نزد شهریاری بازپرس تحقیق علت مرگ ستار بهشتی شهادت داده بود،ظهر امروز به زندان اهواز تبعید شد. وی بدلیل اعتراض به تبعید غیرقانونی به هنگام خروج از زندان اوین اعلام اعتصاب غذا نامحدود کرده و گفته تا زمان بازگشت به زندان اوین اعتصاب غذای خود را ادامه خواهد داد.

گزارش های پرونده ی ستار بهشتی، وبلاگ نویس منتقدی که در بازداشتگاه پلیس و تحت شکنجه جان خود را از دست داد به همراه عملکرد سیستم قضایی با افرادی که پیگیر این پرونده بوده و یا شاهد رفتار و اعمال غیر قانونی و غیر انسانی دستگاه قضایی بوده اند، حاکی از آن است که عزمی برای اصلاح این روند و پیگیری عادلانه ی این پرونده وجود ندارد و در حالی که مجرمان این پرونده بی هراس به کار خود ادامه می دهند، افرادی چون ابوالفضل عابدینی که متعهدانه به آنچه دیده بود شهادت داد به زندان اهواز تبعید می شود تا صدای هر معترضی در نطفه خفه شود.

متن این بیانیه و اسامی امضا کنندگان آن که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

شنبه این هفته ابوالفضل عابدینی زندانی جنبش سبز که قریب چهار سال است در حبس بدون مرخصی به سر می‌برد، بدون هیچ توجیه قانونی از بند ۳۵۰ زندان اوین به اهواز تبعید شد. وی به عنوان یک فعال ایراندوست، در عنفوان جوانی، صرفا به دلیل پیگیری مجدانه اهداف و منافع ملی و فعالیت‌های حقوق بشری، همچون بسیاری دیگر از کوشندگان جنبش سبز دستخوش احکام شدید و ناعادلانه شده و به دوازده و نیم سال حبس محکوم گردیده است.

عابدینی در طول دوران حبس، علی رغم محدودیت های شخصی، نسبت به تضییقات و ستم‌های که در قبال دیگر زندانیان سیاسی اعمال می‌شود، برخورد مسئولانه داشته است که یکی از بارز‌ترین آن‌ها، شهادت شجاعانه او به وجود آثار شکنجه در بدن مرحوم ستار بهشتی بود. بنابراین، این گمان بیراه نخواهد بود اگر تصور کنیم، تبعید وی عکس العمل تلاش او برای جلوگیری از پایمال شدن خون ستار بهشتی بوده است.

ما امضا کنندگان زیر ضمن تقبیح تبعید ناعادلانه و بدون توجیه ابوالفضل عابدینی، خواستار بازگشت هر چه سریع‌تر وی هستیم و از دستگاه قضایی قویا می‌خواهیم به رویه‌های جاری نسبت به زندانیان سیاسی که به طور وسیع آمیخته با احکام سنگین و تبعیدهای بی‌حساب است خاتمه دهد.

اسامی امضا کنندگان:

۱- محمد ابراهیمی

۲- حسن اسدی زیدآبادی

۳- امیر اسلامی

۴- رضا انتصاری

۵- ابراهیم بابایی

۶- مصطفی بادکوبه ای

۷- عماد بهاور

۸- امید بهروزی

۹- قربان بهزادیان نژاد

۱۰- سیدعلیرضا بهشتی شیرازی

۱۱- کامیار پارسا

۱۲- مسعود پدرام

13 مهدی تاجیک

۱4- نادر جانی

۱5- امین چالاکی

۱6- سیاوش حاتم

۱۷- علی خدابخش

۱۸- مهدی خدایی

۱۹- مصطفی دانشجو

۲۰- محمد داوری

۲۱- امیر خسرو دلیرثانی

۲2- علیرضا رجایی

۲3- محمد رضایی

۲4- عیلرضا روشن

۲5- سید حسین رونقی ملکی

۲6- مصطفی ریسمان باف

۲7- حسین زرینی

۲8- عبدالفتاح سلطانی

29- مصطفی عبدی

۳0- فیض الله عرب سرخی

۳1- بهزاد عرب گل

۳2- سیامک قادری

۳3- افشین کرم پور

۳4- حمید کرواسی

۳5- جعفر گنجی

۳6- حمیدرضا مرادی

37- سعید مدنی

۳۸- عبدالله مومنی

۳۹- محسن میردامادی

۴۰- نصور نقی پور

۴۱- محمد امین هادوی

۴۲- سید احمد هاشمی

۴۳- فرشید یدالهی

۴۴- محمد حسن یوسف پور


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.