سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تبعید ابوالفضل عابدینی به زندان اهواز/ اعلام اعتصاب غذای نامحدود...

تبعید ابوالفضل عابدینی به زندان اهواز/ اعلام اعتصاب غذای نامحدود

چکیده :ابوالفضل عابدینی زندانی سیاسی سبز محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین و شاهد شکنجه های ستار بهشتی به زندان اهواز تبعید شد. وی هنگام انتقال اعلام کرده که دست به اعتصاب غذا زده است....


ابوالفضل عابدینی زندانی سیاسی سبز محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین و شاهد شکنجه های ستار بهشتی به زندان اهواز تبعید شد. وی هنگام انتقال اعلام کرده که دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، ابوالفضل عابدینی که در مدت حضور ستار بهشتی در بند 350 زندان اوین شاهد علائم شکنجه های روی بدن وی بود و نزد شهریاری بازپرس تحقیق علت مرگ ستار بهشتی شهادت داده بود،ظهر امروز به زندان اهواز تبعید شد.

وی بدلیل اعتراض به تبعید غیرقانونی به هنگام خروج از زندان اوین اعلام اعتصاب غذا نامحدود کرده و گفته تا زمان بازگشت به زندان اوین اعتصاب غذای خود را ادامه خواهد داد.

عابدینی پیش از این و هنگام شهادت نزد بازپرس گفته بود که این شهادت باعث برخورد با خود من نشود و بازپرس به وی اطمینان داده بود که چنین نخواهد شد.

سرپرست دادسرای زندان اوین در همان زمان برای برخورد با ابوالفضل عابدینی و تبعید وی به اهواز اقدام کرد که موفق نشد. اینک پس از چند ماه تورک سرپرست جدید دادسرای زندان اوین اقدام به تبعید عابدینی کرده است.

تورک قبلا در اهواز قاضی دادگاهی بوده که عابدینی را محاکمه و در حکمی عجیب وی را بدلیل فعالیت های حقوق بشری به 11 سال زندان محکوم کرده است. وی که از دادگاه اهواز برخورد با عابدینی داشته اینک در ادامه همان رفتارها عابدینی را به اهواز تبعید کرده است.

این خبرنگار و فعال کارگری دربند پاییز سال گذشته نیز پس از شهادت در مورد ستار بهشتی به طور ناگهانی از زندان اوین به زندان اهواز منتقل شد و پس از مدتی کوتاه و در پی دستور ویژه دادستان به تهران بازگردانده شد.

ابوالفضل عابدینی فعال حقوق بشری و کارگری فروردین ماه ۱۳۸۹ توسط دادگاه انقلاب اهواز به اتهامات ارتباط با دول متخاصم، فعالیت‌های حقوق بشری و تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه های بیگانه به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم و یک سال بعد از صدور حکم اول، بار دیگر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه ای به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری دیگر محکوم شد، این در حالی بود که او در پرونده‌ی قبلی نیز به همین اتهام محکوم به زندان شده و در حالی سپری کردن این محکومیت بود.

او در طول دوران محکومیت ۱۲ ساله اش در بند ۶ زندان کارون و بند ۳۵۰ زندان اوین از حق استفاده از مرخصی با وجود داشتن بیماری قلبی محروم بوده است.

 

 

 

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.