سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آقای عسگراولادی! برای درک واقعیت ها هیچ وقت دیر نیست...
» مگر می شود از حقیقت توبه کرد؟

آقای عسگراولادی! برای درک واقعیت ها هیچ وقت دیر نیست

چکیده : از آقایان موسوی و کروبی انتظار دارید توبه کنند و انابه کنان در انتظار رأفت نظام باشند! جناب عسگروالادی! مگر می شود از حقیقت توبه کرد؟ حتی شما و دوستانتان که در سالیان پایانی حیات رژیم ستمشاهی توبه نامه نوشتید و از زندان آزاد شدید آن را یک تاکتیک می دانستید و به واقعیت آن ایمان نداشتید. از موسوی و کروبی نخواهید به جرم پایمردی بر حقوق مردم و تحقق پیش بینی هایشان درباره ی دولت دهم توبه کنند....


کلمه – سیدکاظم قمی:

جناب آقای حبیب الله عسگراولادی مسلمان

سلام علیکم

در نخستین روزهای ماه مبارک رمضان، بار دیگر از بیاناتتان که توسط سایت خبرآنلاین هم گزارش شده بهره مند شدیم و این بار هم در سراسر مواعظ پدرانه ای که کرده بودید، انگیزه ای جز عمل به مصلحت مسلمین دیده نمی شد. حق هم همین است، چرا که سوابق مبارزاتی جنابعالی در سال های دهه ی چهل و پنجاه و تلاش برای پایبندی تان به موازین اخلاقی و دینی که سابقه ای از آن قدیمی تر هم دارد را همه به یاد داریم و بر این اساس، انتظاری جز این از شما نمی رفت. در روایتی از امام علی (ع) آمده است که فرمود «از مردم دنیا دو نفر پشت مرا شکستند: یکی سخنور بدکردار و دیگری عابد نادان. اولی به کمک زبان بر کارهای خود پرده می کشد و دومی با عبادتش نادانی خود را پنهان می کند. از عالمان گنه پیشه و عابدان نادان بپرهیزید که باعث گمراهی گمراهانند.» ما شما را در شمار هیچ یک از این دو دسته تصور نمی کنیم و اگر این قلم شما را خطاب قرار می دهد، بر مبنای چنین برداشتی است که از شما دارد.

در این میان اما، فرازهایی از سخنانتان سخت شگفتی برانگیز است؛ می گویم شگفتی، چرا که در داوری سخنان و اندیشه های دیگران، برخلاف موضعی که همواره بر آن پافشاری کرده اید، ما همراهان جنبش سبز، از این که خود را در جایگاه داور منان قرار دهیم و تازیانه ی حدود شرعی بر زبان منتقدان و مخالفانمان جاری کنیم سخت می پرهیزیم. آنچه می گوییم، تنها و تنها برداشتی است که با وقوف به محدودیت های فهم و عقل بشری به آن رسیده ایم و راه نقدپذیری و بلکه ابطال پذیری را بر آن نبسته ایم و چنانچه شایسته فرمودید، پذیرای «نقد مشفقانه» بر آن هستیم:

از شکست «تدبیر» خود و همفکرانتان در مقابل «تقدیر الهی» سخن گفته اید که سخنی بس درست است. اما از بیان علل این شکست کمتر سخن به میان آورده اید، مگر آنجا که از هشداری که نسبت به «پوست اندازی در حزب و جریان خط امام و رهبری» که دو سال پیش از این داده بودید اشاره کرده اید که در آن سخن هم، به بیان ضرورت این پوست اندازی نپرداخته اید. اجازه می خواهم به علت اساسی ضرورت این پوست اندازی از منظر همراهی از میلیون ها همراه جنبش سبز اشاره کنم که همانا تحول گفتمانی است که در جامعه ی ایرانی صورت گرفته و بیش از این، سلطه خواهی یک سبک زندگی و یک الگوی زیستی بر طیف گسترده ی الگوهای زندگی مبتنی بر اخلاق را بر نمی تابد. درک این واقعیت مهم، برای همه ی کسانی که دغدغه ی مصلحت سنجی برای آینده ی این آب و خاک را دارند، از اوجب واجبات است. انقلاب ارتباطاتی، ما را وارد عصر جدیدی کرده که حکومت هایی که دغدغه یا ادعای مردم سالاری (دینی و غیردینی) دارند را راهی جز به رسمیت شناختن تنوع و تعدد الگوهای زیستی به عنوان یک واقعیت انکار ناپذیر، و وظیفه ای جز فراهم ساختن بسترهای قانونی برای انتخاب آزادانه و آگاهانه ی الگوهای زیستی توسط شهروندان، باقی نمانده است. زمانه ی حکومت های خودکامه، مدیریت اقتدارگرا و سیاست های پدرسالارانه به سر آمده و هیچ دلیل و برهان عقلی یا دینی نیز با این واقعیت از سر ناسازگاری در نمی آید.

  در بخشی از سخنانتان، تیغ سخن به روی معترضان به برگزاری انتخابات سال 88 کشیده اید و زخم های کهنه را بار دیگر تازه کرده اید. استدلالتان این است که برگزار کننده ی هر دو انتخابات یک گروه بودند و دلیلی ندارد که یکی را نامشروع و دومی را مشروع بدانیم. جناب عسگراولادی! برگزار کننده ی هر دو انتخابات یکی بود و از قضا در هر دو، مهندسی انتخابات از دغدغه های اصلی آنان است. ممانعت از ورود خاتمی به رقابت انتخاباتی و رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی را همین گروه برنامه ریزی کردند و اگر نبود واهمه ی تکرار اعتراضات گسترده و قانونی شهروندان به نحوی که در سال 88 شاهدش بودیم، همین گروه دست اندرکار صورتبندی آمار و ارقام می شد. چنانچه حتما استحضار دارید، گزارش وزیر اطلاعات به شورای نگهبان مبنی بر استقبال عمومی از نامزدی هاشمی رفسنجانی و پیش بینی آرای 30 میلیونی برای او بود که همفکران شما در شورای نگهبان را واداشت که بر خلاف مصوبه ی خود عمل کند و برای نامزدی ریاست جمهوری، شرط سنی بگذارد تا از به قدرت رسیدن چهره ی سیاسی قدرتمندی مانند هاشمی رفسنجانی جلوگیری کند. حتما به شما خبر داده اند که آرای حسن روحانی بیش از این بوده و آرای نامزدهای اصول گرا بسیار کمتر از این و تنها کاری که از دست مهندسان انتخاباتی بر آمد، اعلام آماری بود که شما و دوستانتان بتوانید حالا پیروزی رقیب را «میلی متری» بنامید. برای ما سبزها، پرونده ی انتخابات سال 88 هنوز بسته نشده که شما این گونه شادمانه بخواهید بر آن مهر تأیید بزنید. شگفت آورتر این که در حالی که مهندسان انتخابات 88 درصد آرای احمدی نژاد را 63 درصد و اندی اعلام کردند، جنابعالی حاتم بخشی کرده اید و آن را به 75 درصد ارتقاء داده اید. آری، برگزارکننده ی هر دو انتخابات یکی بود، اما در انتخابات 88 جریان مهندسی یک نامزد داشت که مورد حمایت همه جانبه ی دستگاه ها و مقامات قرار داشت و نظرش به نظر رهبری از همه نزدیک تر شمرده شد، در حالی که در سال 92 به عنوان «جریان انحرافی» مغضوب حامیان تمام قد دیروزش قرار گرفت و از داشتن حتی یک نامزد محروم شد و در نتیجه، سود و زیانی در مهندسی انتخابات نصیبش نمی شد که هیچ، شاید می خواست عملا تأکیدی دوباره کند که بدون احمدی نژاد، اصول گرایان راه به جایی نمی برند.

 فرموده اید که بر خلاف اصول گرایان که پیروزی رقیب شان را تبریک گفته اند، در سال 88، معترضان به نتایج انتخابات، پیروزی احمدی نژاد را به «عزا» تبدیل کردند. جناب عسگراولادی! آن که پیروزی اکثریت مردم را تبدیل به عزا کرد، مهندسان انتخابات و نیروهای باتوم به دست و سرکوبگری بودند که بی شرمانه به مال و جان و آبروی شهروندان معترض حمله کردند و جنایات کوی دانشگاه، بازداشتگاه کهریزک، کوی سبحان و ده ها فاجعه ی دیگر را به وجود آوردند. از جنابعالی که بحمد الله مطالعات دینی تان غنی است استدعا دارم حداقل شما دیگر آن استدلال معاویه واری که برای شهادت عمار در صفین اقامه شد را تکرار نکنید و خون شهدای جنبش اعتراضی مردم که بنا به آمار نیروی انتظامی (که از آمار بنیاد شهید معتبرتر است) حداقل 84 نفر هستند را به گردن رهبران جنبش سبز نیندازید. دو جرم سیاسی و حقوقی که تلاش کرده اید برای آقایان موسوی و کروبی بتراشید، سخت نااستوار، غیرمستند و غیرحقوقی هستند و بهتر است دست کم از زبان کسی همچون شما شنیده نشود و به قلم های ناپاکی مانند آنچه در دست کسی که «سردار قلم» ش خوانده اید هست واگذار شود.

 بر همین اساس غلط، آرزوی برپایی دادگاهی عادلانه کرده اید تا به این دو اتهام رسیدگی شود. جناب عسگراولادی! حتما استحضار دارید که آقایان موسوی و کروبی نیز در سال 88 از قوه قضائیه خواستار شدند تا دادگاهی برای رسیدگی به تخلفات و تقلبات انتخاباتی برپا شود و درخواستشان با سکوت مواجه شد. می دانید و می دانیم که شورای نگهبان به علت تخلفات متعددی که در انتخابات مرتکب شده بود، صلاحیت رسیدگی به پرونده ی انتخابات را نداشت و تنها راه حل، ارجاع به مرجع قضایی مانند دادگستری یا مرجع سیاسی مانند مجمع تشخیص مصلحت بود که هیچ یک انجام نشد. و می دانید و می دانیم که متهم ردیف اول دادگاه رسیدگی به فاجعه ی بازداشتگاه کهریزک به چه سرانجامی دچار و به چه جریمه ی نقدی سنگینی (!) منتهی شد. دستگاه قضای ما سال هاست که چشم بند بی طرفی را از چشمان مجسمه ی عدالت ربوده و احکام سیاسی اش را بازجویان می نویسند و قاضی های کم سوادش امضاء می کنند.

در سخنانتان، پذیرفته اید که در اقلیت هستید. مرحبا به انصافتان که بالاخره پس از سال ها، این واقعیت را قبول کرده اید. ای کاش این حقیقت که مردم در خرداد 76 به جریان و گفتمان شما رأی «نه» دادند، در سال 80 هم، در سال 88 هم و در سال 92 نیز را زودتر پذیرفته بودید. ای کاش دیگر همفکرانتان نیز این پیام ملت ایران را پیش از آن که دیر شود بشنوند و باور کنند. رأی اکثریت مردم این مرز و بوم، »نه» ای به سیاست های نادرستی که در زمینه های فرهنگی ، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک سال های اخیر، «نه» ای به سیاست هسته ای، «نه» ای به اجباری بودن حجاب و گشت ارشاد، «نه» ای به قانون گریزی و شفاف ناپذیری مسئولان، «نه» ای به اقتصاد صدقه ای، «نه» ای به اداره ی پادگانی مدرسه و دانشگاه، «نه» ای به حضور نظامیان در سیاست و اقتصاد، «نه» ای به کسانی که به حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان «نه» گفتند است. در همین راستا، همه ی اقلیت ها و نه فقط اقلیت سیاسی مانند شما، حق حضور در عرصه های مختلف دارند؛ فصل سوم قانون اساسی که موسوی و کروبی خواهان اجرای بی تنازل آن بوده و هستند و حسن روحانی، به عنوان یک خواست عمومی و در همراهی و همزبانی با مردم، هوشمندانه قول فراهم ساختن بسترهای اجرایی اش را داده است تا کشور را از افراطی گری و خشونت برهاند. جناب عسگراولادی، با سخن منصفانه تان اثبات کردید که برای پذیرش واقعیت، هیچ وقت دیر نیست؛ درود بر انصافتان.

 از آقایان موسوی و کروبی انتظار دارید توبه کنند و انابه کنان در انتظار رأفت نظام باشند! جناب عسگروالادی! مگر می شود از حقیقت توبه کرد؟ حتی شما و دوستانتان که در سالیان پایانی حیات رژیم ستمشاهی توبه نامه نوشتید و از زندان آزاد شدید آن را یک تاکتیک می دانستید و به واقعیت آن ایمان نداشتید. از موسوی و کروبی نخواهید به جرم پایمردی بر حقوق مردم و تحقق پیش بینی هایشان درباره ی دولت دهم توبه کنند. جناب عسگراولادی! چنانچه به خوبی مستحضرید، یکی از مظاهر شرک این است که جایگاه خدواندی توسط بندگانش، معصوم و غیرمعصوم، اشغال شود. برخلاف ادبیاتی که شما و دوستانتان به کار می گیرید و همواره به نمایندگی از خدا سخن می گویید، به زبان قرآن برایتان آرزوی مغفرت نسبت به سهمی که در خطای بزرگی که در بر کشیدن جریانی که ابتدا «پاک ترین» دولت پس از مشروطه خوانده شد، پس از آن به «جریان انحرافی» تغییر لقب داد و این روزها از خدماتش در تخریب بی نظیر زیرساخت های اجتماعی، سیاسی، دیپلماتیک، اقتصادی و فرهنگی تقدیر می شود، داریم. لاتثریب علیکم الیوم یغفر الله لکم و هو ارحم الراحمین.

با تقدیم احترام

یکی از یاران میرحسین


2 پاسخ به “آقای عسگراولادی! برای درک واقعیت ها هیچ وقت دیر نیست”

  1. امیر گفت:

    اقای عسگر اولادی در این مقاله نیت دلسوزانه نداشته و تنها حامل پیغام رهبر مبنی بر تهدید هستند” تهدیشان هم بسیار کامل با در نظر گرفتن نوع اقدامی که مصمم به انجامش هستند یعنی محاکمه بر اساس موارد سیاسی و حقوقی که میلیاردها تومان خسارت به مردم وارد شده که عوامل تحریک هم اکنون در حصر بسر میبرند و وقت محاکمه اشان رسیده ” نقشی که اقای عسگر اولادی از سال گذشته تا به امروز به عهده گرفته اند که ابتدا برای جلب توجه اقرار به بیگناهی محصورین بود و در این مرحله هم اتمام حجت است که دست رهبر را ببوسید و جزو مقربین شوید یا احتمال کشته شدنتان هست.

  2. محق گفت:

    اونی که باید توبه کنه حکومته حکومته