سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

بله آقای جنتی، خجالت زده ایم!

چکیده :بله، آقای جنتی. ما خجالت زده ایم که آنقدر مسامحه گری کرده ایم که با 87 سال سن هنوز دست از سر این مردم بر نمی دارید. ما خجالت زده ایم که شما را در مقام غیر انتخابی چنان آزاد گذاشته ایم که پا بر همه ارزش های این انقلاب گذاشته...


کلمه – علی بردبار

آقای احمد جنتی حق دارد. لکه سیاهی که از انتخابات 88 روی پیشانی ایشان و شرکایشان نشسته، نه با انتخابات 92 و نه با صد انتخابات دیگر پاک نخواهد شد. نماد ضدجمهوریت، رای دزدی و مقابله با اراده ملت در تعیین سرنوشت، در نظامی که آمده بود تا میزان رای ملت باشد، حق دارد که هر از چندی با زبری کلامش به جان این لکه بیفتد، بلکه پاک شود. جنتی پس از کشتن ده ها نفر و به حبس کشیدن هزاران تن از سبزها در پی رخدادهای پس از انتخابات 88، امروز در مقام خطیب نماز جمعه تهران مدعی شده که با این بخش بزرگ از جامعه مسامحه شده است و حالا باید از آقای جنتی و همپالکی هایش که نام خود را نام مستعار نظام گذاشته اند، خجالت بکشند. اما او هرچه این زبان زبر را روی این لکه می کشد، سیاهی پخش تر می شود. گویی غباری که زمان می رود تا روی سیاهکاری های او و شورای تحت ریاستش بکشد، هر از چندی به دست خود وی کنار زده می شود تا نسیان اجتماعی، نصیب کارهای آنها نشود.

البته این تنها دلیل گزافه گویی های او نیست. واقعیت آن است که با همه شاهکارهایی که او کرده، او به دست و پا زدن های بیشتری هم نیاز خواهد داشت و حق دارد که حالا حالاها دست پیش بگیرد و بگوید چرا سبزها عرق شرم بر پیشانی ندارند! با شاهکارهایی چون راه انداختن بساط نظارت استصوابی که بر اساس آن، تشخیص خود و هم گعده ای هایش در شورای نگهبان را بر تشخیص و اراده انتخاباتی مردم مسلط کرده، با نادیده گرفتن رای مردم تهران در انتخابات مجلس ششم که حداد عادل را به جای علی رضا رجایی بر کرسی نمایندگی نشاند، با کودتایی که در انتخابات مجلس هفتم با رد صلاحیت تقریبا کامل یک جریان درون نظام صورت داد و در انتخابات بعدی مجالس هشتم و نهم نیز آن را ادامه داد، و به خصوص در انتخاباتی که دیگر حرفی برای گفتن باقی نگذاشت، انتخابات 88 که شورای نگهبان و اعضایش را به فعال ترین ستاد انتخاباتی احمدی نژاد بدل کرد، قبل از انتخابات اعضایش در همایش های کاندیدای مورد علاقه شان حضور یافتند و سخنرانی کردند و بعد از آن که در رای مردم دست برد میلیونی زدند تا اراده خود را بر مردم غالب کرده و باعث این همه گرانی و بی سر و سامانی کشور در همه ابعاد شوند.

بله، آقای جنتی. ما خجالت زده ایم که آنقدر مسامحه گری کرده ایم که با 87 سال سن هنوز دست از سر این مردم بر نمی دارید. ما خجالت زده ایم که شما را در مقام غیر انتخابی چنان آزاد گذاشته ایم که پا بر همه ارزش های این انقلاب گذاشته اید، خون هزاران شهید را با سلطنتی که پایه آن را با ایستادگی در برابر رای مردم، به اسم ولایت رقم زدید را لگدمال کرده اید و تریبونی که از آن صدای طالقانی ها و منتظری ها و هاشمی ها می آمد حالا باید صدای حضرتعالی و احمد خاتمی ها را بشنویم. و حالا از مقام مدعی نظامی که بیش از هرچیز از دل نظارت استصوابی به استحاله کشیده شده، حرف حق تقلب و تخلف در انتخابات را تهمت به نظامی میدانید، که نظام نیست، قایق جنتی و دوستان است.

خجالت هم دارد در کشوری که این همه شهید به نام دین خدا داده، صدارت شورایی که قرار است با حضور متقیان تشکیل شود، با بی تقوایی چون شما باشد.

راستی، شما تا حالا هرچه درباره تقلب در انتخابات 88 داشته اید را گفته اید و حرف تازه ای نمانده است. فقط یک سوال می ماند. همه تریبون های مهم که در اختیار شماست، تمام اطلاعات و آمار و ارقام وجزییات انتخاباتی هم که در کف بی کفایت شماست، این سوی ماجرا هم که جز چند سایت فیلتر شده ابزاری برای پاسخگویی ندارد، با این همه امکانات چرا هیچ کس قسم حضرت عباس هایتان را باور نمی کند؟ چرا هیچ آگاه به مسایل سیاسی، از هر جناح سیاسی که فرض کنیم، پیدا نمی شود که شما را بی طرفی عادل دربین جریان های سیاسی و به خصوص در رقابت انتخاباتی 88 بداند؟ شما که به نام تقوا بر کرسی صدارت شورای نگهبان تکیه مادام العمر زدی، تریبون و ابزار تبلیغاتی و قوه قهریه و همه چیز در خدمتتان است. چرا 4 سال قسم هایتان در هیچ باوری ننشسته است؟ این همه بدنامی بازتاب کدام عمل شما بر زمین خداست که مخلوق هایش از سر ناچاری در برابر اینکه قانون راهی پیش رویشان نگذاشته تا حرفشان را مستقیما به گوشتان برسانند و سر جایتان بنشانند، برایتان لطیفه می سازند؟

آقای جنتی، شما که در آخرین تلاشتان برای ایستادگی در برابر رای مردم، این بار باختید، فرمان حصر را از همین تریبون غصبی نماز جمعه علیه موسوی و کروبی صادر کردید، شرایط را برای آمدن خاتمی بر هم زدید، هاشمی رفسنجانی را با وقاحت تمام رد صلاحیت کردید و نهایتا از جایی که فکرش را نمی کردید، ضربه را از رای مردم خوردید، واقعا خجالت نمی کشید؟ 18 میلیون رایی که به روحانی داده شد و میلیون ها رایی که پای صندوق ها نیامد اگر شما را به خجالت نمی کشانند، که دیگر حرفی نیست، اما فکر فردایی باشید که نه ولی فقیهی هست که پشتیبانتان باشد و نه قانونی که هر طور خواستید آن را تفسیر کنید و نه تریبون های یکسویه در اختیارتان خواهد بود. آنجا که پدر و مادر هم دست فرزند خود را رها می کنند و کسی به داد کسی نمی رسد مگر اعمال انسانها در این سرای فانی.

آرشیو نوشته های علی بردبار


14 پاسخ به “بله آقای جنتی، خجالت زده ایم!”

 1. محمداز بوشهر گفت:

  از این احمدآقا بپرسید که خجالت کیلوی چنده؟؟؟؟

 2. sattar.b گفت:

  جنتی درنماز جمعه امروز: در این دوره بسیاری از صندوق‌ها عددش بالا است و تا ۳۰۰ هزار آرای بیشتری در صندوق ریخته شد اما کسی نفسش درنیامد!!

 3. sabzi گفت:

  بعد از سخنان ایشان در نماز جمعه بود که کروبی عزیز را حصر کردند

 4. بنده خدا گفت:

  خداوندا تو میدانی که ملت به پای صندوق رای آمدند تا بلکه مسئولان و کسانی که ادعای خدایی دارند بدانند و بفهمند که دیگر وقت آن رسیده است که ابلهان پست و دشمنان قسم خورده دین تو و پیامبر تو از کار برکنار و از راه اعتدال مشمول بخشش ملت قرار گیرند.اما تو شاهدی که هر گاه ملت مظلوم کوتاه آمد و مهلتی به این فریب خوردگان شیطان داد باز هم باد نخوت وغرور دامنگیرشان شد و نه تنها عبرت نگرفتند بلکه لجاجت نموده و باز کسانی را به اتکای جایگاه خدایی خود بر سر کار گزاردند که ملت فقط آنها را شایسته نقش اصلی اطیفه ها و تمسخرهایش میاند.واز کسانی حمایت کردند که روزگار ملت ستمکشیده را با دروغها و نافرمانی و شعرهای تو خالی بی عمل و ضد دین و منافع ملی به سیاهی و بیچارگی کشانیده وموجب از بین رفتن آبرو و حیثیتشان گردیده است پروردگارا از تو میخواهیم که در این ماه پر برکت عقل و فرزانگی و لیاقت و شایستگی جایگاهی که با توسل به زور سزنیزه و تفنگ و گلوله و زندان و شکنجه برای خویش فراهم کردهاند عنایت فرمایی.

 5. مرتضی گفت:

  لابد این گهرباری های کلامی خطیب نماز جمعه از آثار معنوی روزه های ماه رمضان ایشان است که بصورت تقوای زبانی به این صورت جلوه گر شده است
  در حالیکه دهها جوان سرمایه این کشور را هنوز در حبس و زجر نگه داشته اند ، و در حالیکه هنوز گرد و غبار ماتم و مصیبت بسیاری از خانواده های کشته شدگان و مجروحان بر چهره های آنان باقیست ، خطیب نماز جمعه روی منبر پیامبر و بدروغ سخن از مسامحه با معترضان به تقلب و دروغ و فریب می راند
  و در حالیکه هرروز بر رنج ها و محنت های این مردم از عملکرد دولت تقلب و دروغ افزوده میشود ، با زبان روزه و بدروغ سخن از پرکاری و کارنامه درخشان دولت روبه زوال احمدی می پراکنند ، ودرحالیکه بیش از یکماه از” نه “محکم مردم به این رفتارها نمی گذرد ، خطیب صائم نماز جمعه ، منتخب مردم را توصیه به پی
  گیری راه همان دولت فاجعه می کند

  تقبل الله اعمالکم و صیامکم

 6. فرشته گفت:

  اخلاق سکوت کرده و دور دور دین فروشان است. زمانی فرا خواهد رسید که اینان نیز در مقام جوابگویی حاضر خواهند شد. اما بازی روزگار اینچنین است: تا زمانی که بر مسند قدرت هستی نمیخواهی به غیر آن فکر کنی. آنگونه نماند و اینگونه نیز نخواهد ماند. روزگار این بی شرمان نیز به پایان خواهد رسید.

 7. asad گفت:

  والا من اگه یک در میلیارد هم حدس می زدم که ایشان کمی عاطفه داره و بخشی از رحمت واسعه خداوند را در وجود خویش، حاضر بودم هر چند روز که دستور بده با لباس سبز، سر ظهر برم بشینم جلوی شورای نگهبان و از گرماعرق بریزم تا ایشان دلش خنک بشه. به شرطی که ایشان هم از عتاد با ملت ایران و میرحسین و آقای کروبی که محبوب قلوب عده کثیری از همین ملت هستند دست برداره.

 8. ناظر گفت:

  این پیره مرد درک این را هم ندارد که ارباب فتیله را پائین کشیده است ، باز هم کشش میدهد .

 9. حسین گفت:

  آقای بردبار خیلی مطلب زیبایی بود.
  ممنون.

 10. kia گفت:

  اقای بردبار لذت بردم از این ادبیات نوشتاری جالب که این حداقلش بود در قبال موجودات منقرض شدن که متاسفانه از نوع نامشروع و حادثه ایش د ر دوران ما وجود دارد امیدوارم برای نسل های ایندگان از اینگونه حیوانات خطر ناک دیگر اثر ی نماند از این شخص متنفرم متنفر درجایی که این همه جوان با سواد سرشار از علم روز درحال فرار از کشور هستند و عده ای هم در زندان و عده ای درکنج خانه اینان چه میکنند زبان قاصر است نمیدانم در وصف این الوده ترین الاینده ها چه بنگارم ارزوی هر چه زودتر نبودشان را دارم

 11. محمد امین حسن پور گفت:

  اکبر هاشمی رفسنجانی هم 79 ساله و مهدی کروبی هم 76 ساله است. چرا آن حضرات هم بی خیال مردم نمی شوند؟
  کسانی که به تقلب در انتخابات 88 باور دارند، چرا در انتخابات 92 شرکت کردند. دولت که همان دولت بود شورای نگهبان همان شورای نگهبان و دبیر شورا هم که همین آقای جنتی بود.
  واقعیت این است که دوستان اصلاح طلب، در سال 88 از شکست در انتخابات شوکه شدند و قواعد بازی را رعایت نکردند و تنها برای جوانان حامی خود دردسر خریدند. و الا حضرات آقازادگان که گزندی بهشان نرسید. مهدی هاشمی را هنوز هم نتوانسته اند محاکمه کنند و این فرزندان ساده دل مردم هستند که در حبس به سر می برند.

  • بی نام گفت:

   یک دروغی گفتید خودتون هم باورتون شده اکر تقلب نشدهبود پس چرا کسی تو خیابونها برای این مرتیکه احمدی نژاد شادی نکرد .اونم با ادعای خودتون 24میلیئ ولی برای رئیس جمهور 18میلیونی همه شادی کردن چرا چهار سال پیش که 80درصد شرکت کردن نتیجه انتخابات 11شب اعلام شد ولی امسال با 70 درصد شرکت کننده تا 7صبح نتایج اعلام نشد..اصلاح طلبان شوکه نشدند تمام ملت شوکه شدند ولی شماها نمیخواهید ملت. را ببینید.درضمن بهتره اون خبر سایت بازتاب راببینید که احمدی نژاد نواری داره که نشون میده 16میلیون رای داشته و8میلیون رای را براش درست کردند .از اهمه خنده دارتر رای کروبی است که کاملا مشخصه احمقانه تقلب را سازماندهی کردند اونم از اعلام نتایج آرا اون سال که هیچکدوم از آمارها با هم نمیخوند . تازه چرا اس ام اس ها قطع شد چرا سایتها بسته شد چرا به دفتر آقای موسوی حمله شد..چرا لاریجانی فوری به موسوی تبریک گفت

 12. هدی گفت:

  ای بابا چیکار این دارید اصل مطلب اربابشه که ماندگارش کرده تو این مقام. بچسبید به اصل مطلب