سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پروتکل های پزشکی درباره میرحسین رعایت نمی‌شود/ حال موسوی خوب است/ عدم دسترسی خانوا...

پروتکل های پزشکی درباره میرحسین رعایت نمی‌شود/ حال موسوی خوب است/ عدم دسترسی خانواده به پرونده پزشکی

چکیده :پروتكل های پزشكي مربوط به عارضه قلبی، درباره ی ميرحسين رعايت نمی شود اما حال وی خوب است، همچنین خانواده موسوی به شدت نسبت به عدم دسترسی به پرونده ی پزشکی پدرشان، بی اطلاعی از وضعیت سلامت پدر و مادر خود و عدم امکان ملاقات و دیدار با آن ها معترض هستند....


پروتكل های پزشكي مربوط به عارضه قلبی، درباره ی ميرحسين رعايت نمی شود اما حال وی خوب است، همچنین خانواده موسوی به شدت نسبت به عدم دسترسی به پرونده ی پزشکی پدرشان، بی اطلاعی از وضعیت سلامت پدر و مادر خود و عدم امکان ملاقات و دیدار با آن ها معترض هستند.

به گزارش كلمه، ميرحسين موسوی كه پس از عارضه ی قلبی، سال گذشته، بايد طبق پروتكل های پزشكی، تحت نظر و مراقبت های پزشكان قرار می گرفت، روز سه شنبه پس از دو ماه تاخير، تحت حفاظت ماموران امنيتی در بيمارستان قلب تهران حاضر شد.

گزارش تکمیلی کلمه حاکی از آن است که پس از اعزام به بيمارستان آزمایشی که برای وی انجام شد “تیلت تست” بود که نتیجه ی آن مثبت گزارش شد و این بدان معنی بود که در آزمایش فوق فشار خون دچار افت شدید شده است، به همین دلیل پزشکان میرحسین تصمیم به بستری کردن وی جهت تکمیل بررسی ها و درمان گرفته بودند اما با مخالفت ماموران مواجه شدند. بنابراین پزشکان ناگزیر، “دستگاه هولتر” را به ایشان وصل می کنند تا ضربان قلب و فشارخون میرحسین موسوی را طی روزهای بعد ثبت کرده تا بتوانند مسئله را بررسی و فرایند درمان احتمالی را طی کنند. هنوز نتیجه این بررسی ها اعلام نشده است .

در این شرایط خانواده ی میرحسین موسوی نسبت به منتشر نشدن بولتن سلامتی وی معترض هستند و پزشکان معتقدند که پروتکل های پزشکی در باره ی این همراه سبز دربند رعایت نشده است، اما حال میرحسین موسوی خوب است.

بر اساس این گزارش خانواده ی نخست وزیر سال های دفاع مقدس پیگیر اطلاع از وضعیت سلامتی وی هستند و نسبت به عدم دسترسی به پرونده ی پزشکی پدرشان، بی اطلاعی از وضعیت سلامت پدر و مادر خود و عدم امکان ملاقات و دیدار با آن ها معترض هستند.

همچنین از مردم درخواست شده است که با توجه به حساسیت موضوع از طرح و دامن زدن به شایعات و یا گزارشهای غیر دقیق خودداری شود.

میرحسین موسوی پیش از این به دلیل بی اعتمادی به پزشکان وزارت اطلاعات از پذیرش آنان خودداری کرده بود.

شهریور ماه سال گذشته میرحسین موسوی در حبس خانگی دچار عارضه قلبی شد و در میان تدابیر شدید امنیتی به بخش سی‌سی‌یو بیمارستان قلب تهران منتقل و تحت عمل آنژیو گرافی قرار گرفت و سپس در آبان ماه، بدنبال درد و ناراحتی در قلب و همچنین نوسان شدید فشار خون بار دیگر به بیمارستان منتقل شد.

هر چند که قرار بود در بیمارستان تست ورزش نیز بر روی میرحسین انجام گیرد اما به دلیل اینکه پزشکان احتمال دادند این تست فشار زیادی بر بدن وی بیاورد، انجام آن را به زمان دیگری موکول کردند.

منابع بیمارستانی بارها اعلام کرده اند که پروتکل های استاندارد پزشکی درباره بیماری میرحسین موسوی رعایت نمی‌شود.

مشکل قلبی برای میرحسین موسوی پیش از زندان خانگی هیچ سابقه ای نداشته است و وی در سلامت جسمی کامل بوده است.


یک پاسخ به “پروتکل های پزشکی درباره میرحسین رعایت نمی‌شود/ حال موسوی خوب است/ عدم دسترسی خانواده به پرونده پزشکی”

  1. علی گفت:

    انشاالله