سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مسعود پدرام: به‌خاطر گسترش دموکراسی می‌بخشم...

مسعود پدرام: به‌خاطر گسترش دموکراسی می‌بخشم

چکیده :بعد از تحمل سی سال انواع فشار و محدودیت از نداشتن حق تحصیل، حق کار - حتی در زمان اصلاح طلبان- و سه بار تحمل زندان در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی نژاد اینک که در حال گذراندن سومین دوره زندان خود است و با این که باز پرونده ای تازه برایش گشوده اند، به این امید که در شرایط تاریخی ویژه کنونی با گذشتن از منافع و خواسته های شخصی، همه به آزادی و آبادانی ایران بیاندیشند، تمام کسانی را که در این سی سال مسبب و مجری این فشارها بوده اند از بالاترین مقام ها تا پایین ترین آنها را به خاطر گسترش دموکراسی در ایران - ارزویی که او سال هاست به خاطرش تلاش کرده است- را می بخشد...


مسعود پدرام، پژوهشگر ارشد علوم سیاسی و فعال ملی ـ مذهبی، در ملاقات با همسرش تاکید کرده که مسببان و مجریان فشارهای ناروا و غیرقانونی به خود را به‌خاطر گسترش دموکراتیزاسیون، می‌بخشد.

زهرا حیدرزاده، همسر این فعال سیاسی حامی جنبش سبز که از آبان 1390 در زندان اوین محبوس است، با اشاره به ملاقات هفته گذشته، به نقل از پدرام نوشته: «بعد از تحمل سی سال انواع فشار و محدودیت از نداشتن حق تحصیل، حق کار – حتی در زمان اصلاح طلبان- و سه بار تحمل زندان در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی نژاد اینک که در حال گذراندن سومین دوره زندان خود است و با این که باز پرونده ای تازه برایش گشوده اند، به این امید که در شرایط تاریخی ویژه کنونی با گذشتن از منافع و خواسته های شخصی، همه به آزادی و آبادانی ایران بیاندیشند، تمام کسانی را که در این سی سال مسبب و مجری این فشارها بوده اند از بالاترین مقام ها تا پایین ترین آنها را به خاطر گسترش دموکراسی در ایران – ارزویی که او سال هاست به خاطرش تلاش کرده است- را می بخشد.»

این نویسنده و پژوهشگر ارشد علوم سیاسی که ازجمله مهمترین شارحان آراء هابرماس و آرنت در ایران محسوب می شود، در آبان ماه سال۹۰ با استناد به حکم حبسی که ده سال پیش و در پی بازداشت فعالان ملی مذهبی در سال ۷۹صورت گرفت از سوی ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش ندای سبز آزادی، چند روز پیش (26 خرداد) دکتر پدرام درحالی که ایام حبس را سپری می کند، بار دیگر به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، در دادگاه انقلاب محاکمه شد.

«علی اوسط»، مسوول پرونده فعالان ملی -مذهبی در اطلاعات سپاه، مسوول پرونده سازی علیه پدرام است. اوسط چند روز پیش از بازداشت پدرام در سال 90 ضمن احضار وی پیشنهاد کرده بود تا با اعلام استعفا از فعالیت در شورای فعالان ملی-مذهبی‌ خود را از تحمل زندان خلاص کند؛ این پیشنهاد با مخالفت دکتر پدرام مواجه، و منجر به بازداشت وی شد.

دکتر پدرام ازجمله حامیان نظری جنبش سبز محسوب می شود که دیدگاه های وی البته برای اقتدارگرایان برخورنده، و غیرقابل تحمل بوده است.


2 پاسخ به “مسعود پدرام: به‌خاطر گسترش دموکراسی می‌بخشم”

  1. shahla گفت:

    درود به شرف بزرگ مردان در بند . درود به آزادی و دموکراسی . درود به صبر و استقامت و درود به عشق . عشق به میهن ، عشق به جمهوریت . و عشق به آزادی

  2. سیاوش گفت:

    به خدای بزرگ قسم پدرام نماد دین داری و شرافت و انسانیت است .کاش او را نمیشناختم.او استاد راهنمایم در دوره کارشناسی ارشد بود.از او مدارا.مهربانی .سلامت نفس.ایمان و خداترسی را یاد گرفتم.خاک پایش هستم