سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعلام حمایت رسمی جامعه روحانیت مبارز از حسن روحانی...

اعلام حمایت رسمی جامعه روحانیت مبارز از حسن روحانی

چکیده :هر چند در زمان تبلیغات انتخاباتی جامعه روحانیت مبارز از حسن روحانی حمایت نکرد اما در دیدار با وی حمایت رسمی جامعه روحانیت از مواضع اخیر رئیس‌جمهور منتخب در مناظره‌ها و نشست خبری اخیر را به آقای روحانی اعلام کرده است. ...


هر چند در زمان تبلیغات انتخاباتی جامعه روحانیت مبارز از حسن روحانی حمایت نکرد اما در دیدار با وی حمایت رسمی جامعه روحانیت از مواضع اخیر رئیس‌جمهور منتخب در مناظره‌ها و نشست خبری اخیر را به آقای روحانی اعلام کرده است.

حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به جلسه عصر امروز گروه منتخب جامعه روحانیت با حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور منتخب ملت گفت: در این جلسه، حمایت رسمی جامعه روحانیت از مواضع اخیر رئیس‌جمهور منتخب در مناظره‌ها و نشست خبری اخیر را به آقای روحانی اعلام کردیم.

وی با بیان اینکه جامعه روحانیت پیروزی حسن روحانی را رسماً به وی تبریک گفته است، افزود: جامعه روحانیت مواضع داخلی و سیاست خارجی آقای روحانی را ارزیابی و پسندیده است، لذا در این جلسه به ایشان گفتیم که ما مواضع شما را در سیاست خارجه و سیاست داخلی مثبت می‌دانیم و انتظار داریم این روند ادامه داشته باشد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: به آقای روحانی گفتیم که پیروزی ایشان در انتخابات نشانگر اعتماد مردم به روحانیت است چراکه در شرایط کنونی مردم از بین 6 نامزد به یک روحانی اعتماد کرده‌اند؛ اعتماد مردم به روحانیت در انتخابات ریاست‌جمهوری باید با تلاش آقای روحانی برای حل مشکلات اقتصادی پاسخ داده شود.

ابراهیمی گفت: آقای روحانی در این جلسه ضمن تقدیر از جامعه روحانیت مبارز به دلیل حمایت از مواضع اخیر وی گفت که پیروزیش در انتخابات ریاست‌جمهوری و خلق حماسه سیاسی با عنایات الهی بوده است؛ آقای روحانی گفت: اولین و آخرین نطق انتخاباتیم را در مشهد انجام دادم و باورم این است که امام رضا(ع) عنایت ویژه‌ای برای خلق حماسه سیاسی داشته است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در این جلسه مباحثی در رابطه با کابینه دولت آینده مطرح شد یا نه، گفت: رفته بودیم تا حمایت رسمی جامعه روحانیت مبارز از مواضع آقای روحانی را به ایشان اعلام کنیم نه اینکه درباره کابینه با ایشان گفت‌وگو کنیم؛ انتخاب اعضای کابینه حق آقای رئیس‌جمهور است و ایشان خودشان بر اساس صلاح‌ دید عمل خواهند کرد.

برپایه این خبر در این دیدار، آیت‌الله تسخیری و حجج‌اسلام تقوی، طباطبایی، ابراهیمی و عبدوس حضور داشتند.


3 پاسخ به “اعلام حمایت رسمی جامعه روحانیت مبارز از حسن روحانی”

 1. محمد امین گفت:

  1) جامعه روحانیت مبارز ، از جمله تشکلهای محافظه کار است که حد اقل از سال 76 به این طرف فاقد وجاهت اجتماعی است!کسانی که اکنون عضو این گروه هستند از جمله بد اندیشان و جائرانی هستند که معین استبداد و بر علیه مردمند! شیخ هتاک شجونی ، تقویِ ذلیل و…………… از جمله اعضای این تشکل بی فایده اند2) حسن روانی بداند ، اگر از مطلبات مردم منحرف شوند ، مردم به زودی رای خود را پس خواهند گرفت! اساسا وحدت و آشتی و امتیاز دادن از کسیه ی ملت به جائرانِ بد اندیش ، معنایی ندارد! خیر و شر هرگز با هم قابل جمع نیستند! کسانی که طی 24 سال اخیر خصوصا 8 سال اخیر ، خون به دل مردم کرده اند ، مردم هرگز به آنها اجازه نخواهند داد که رای یشان را مصادره کنند! سال 88 ، در کمال وقاحت رای مردم را دزدیدند و اکنون نیز میخواهند به نحو دیگری با انواع مصادره ، بدزدند!روحانی اگر به موقع موضع نگیرند ، مردم رای خود را پس خواهند گرفت!هرگونه مماشات با باند جائر ، جز خسران ، تباهی و سلب مشروعیت ، ارمغانی به بار نمی آورد! 3) روحانی خیال نکنند ، با سخنان دو پهلو و گاهی به نعل و گاهی به میخ ، چون ، من به هیچ گروهی وام دار نیستم ، میتوانند با فرصت طلبی ، رای مردم را مصادره کنند ، زهی خیال باطل! او با سبد رای اصلاح طلبان و سبزها بر رروی کار آمده است و اگر نتوانند مطالبات اصلاح طلبانه را دنبال کنند ، مردم رای خود را پس خواهند گرفت! مردم با هیچ کسی عهد و پیمان ندارند! 4) من خود در این انتخابات ، به روحانی رای دادم ، اگر احساس کنم به رای م خیانت شده است ، رای خود را پس خواهم گرفت! ما هرگز به وجدان بیدار خود ، خیانت نخواهیم کرد!

 2. مرتضی گفت:

  ?!آمدی جانا بقربانت ولی حالا چرا
  بسیار مایه شگفتی است که فردی از یک تشکل که سالیان متمادی است او را می شناسند و تجربه کرده اند ،در یک انتخابات کاندیدا شود و مواضع سابق و لاحق وی مشخص باشد ،و آن تشکل در سرتاسر دوران کارزار انتخاباتی سکوت مرموزی داشته باشد ، آنگاه که آن فرد مورد توجه مردم قرار گرفت تازه بیادشان بیاید که ای بله این عضو ما پیروز شد ! و از وی حمایت می کنیم ! معما چو حل گردد آسان شود!؟
  صداقت اقتضا میکند که گروهها و افراد پیش از مسابقه مردانه بمیدان آمده و با معیارهای فکری و گروهی خود از کاندیدایی حمایت کنند ، و مردانه هم ملتزم به لوازم برد و باخت باشند ، نه اینکه کنار بکشند بعد که نتیجه ای ببار آمد فرصت طلبی کنند ، بنظر من آقای روحانی دقیقا باید به توصیه های چنین گروههای فرصت طلبی بی اعتنایی کند

 3. ناظر گفت:

  چه اصرای است که بنده را از شرکت در انتخابات پشیمان کنند . یکی میگوید رای به روحانی دلیل اعتماد مردم به روحانیت است و دیگری شرکت در انتخابات را دلیل اعتماد مردم به نظام اعلام میکند . اگر نظرخواهی کرده اند اعلام کنند .