سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » علاءالدین بروجردی: اصلاح طلبان به دلیل تشتت توفیقی در انتخابات نداشتند!...

علاءالدین بروجردی: اصلاح طلبان به دلیل تشتت توفیقی در انتخابات نداشتند!

چکیده :در ادامه رفتار انفعالی اقتدارگرایان در برابر رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تاکنون معمولا در انتخابات‌ها یک رقابت سنتی بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان وجود داشته است، ‌اظهار داشت: این موضوع و رقابت سنتی تا این انتخابات وجود داشت اما در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شاهد بودیم که علیرغم وجود چنین مباحثی اما اصلاح‌طلبان توفیقی در انتخابات نداشتند....


کلمه – گروه خبر: در ادامه رفتار انفعالی اقتدارگرایان در برابر رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تاکنون معمولا در انتخابات‌ها یک رقابت سنتی بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان وجود داشته است، ‌اظهار داشت: این موضوع و رقابت سنتی تا این انتخابات وجود داشت اما در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شاهد بودیم که علیرغم وجود چنین مباحثی اما اصلاح‌طلبان توفیقی در انتخابات نداشتند.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس افزود: چهره‌ای که در انتخابات حائز اکثریت آراء شد با توجه به عضویتش در جامعه روحانیت مبارز و استقلال اعلام شده از قبل یک اصلاح‌طلب نبود که در رقابت با اصولگرایان به اکثریت آرا رسیده باشد.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان در انتخابات به دلیل تشتت آرا و عدم تصمیم‌گیری واحد به نتیجه مطلوب خود نرسیدند، خاطرنشان کرد: آنچه رقم خورد پیروزی جمهوری اسلامی ایران است.

وی اضافه کرد: دشمنان نظام از مدت‌ها قبل مقابل انقلاب و مقام معظم رهبری صف‌آرایی کردند اما در نهایت مردم بدون توجه به حرف‌های آنان حماسه سیاسی را خلق کردند؛ البته اقدامات دشمنان نشان‌دهنده عدم شناخت آنها از جمهوری اسلامی ایران است.

بروجردی با اشاره به حضور گسترده مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: شکست‌خورده انتخابات دشمنان بودند زیرا مردم برخلاف خواست آنها حماسه سیاسی را خلق کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ملت نگاهش به راهبردهای بیان شده از سوی رهبری است، افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات به همگان نشان داد که مردم به راهبردهای مقام معظم رهبری توجه دارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انتخابات ایران را انتخاباتی آزاد دانست و در اثبات این ادعا این گونه گفت: نشانه آزادی در انتخابات این است که هیچ گاه تحلیلگران نمی‌توانند نتیجه انتخابات را پیش‌بینی کنند و آنچه مردم برگزینند همان رقم خواهد خورد.

بروجردی پیش از این در دی ماه گذشته ابراز داشته بود: هر که می گوید انتخابات آزاد، برود توبه کند.


12 پاسخ به “علاءالدین بروجردی: اصلاح طلبان به دلیل تشتت توفیقی در انتخابات نداشتند!”

 1. راستی گفت:

  “وی با بیان اینکه اصلاح طلبان در انتخابات به دلیل تشتت آرا و عدم تصمیم‌گیری واحد به نتیجه مطلوب خود نرسیدند”
  این فکر کنم هنوز فرق اصلاح طلب و اصول گرا ها رو نمیدونه !!!

 2. ناشناس آشنا گفت:

  آقای محترم

  بهتر نیست بگوئیم اصول گرایان فناتیک اصلا آنقدر
  هوادار نداشند که بتوانند با اجماع به هدفی‌ برسند و دلشان را به تقلبی خوش
  کرده بودند که نتونستند.

 3. مرتضی گفت:

  عیبی نداره ، اینها هنوز گیجی های ناشی از ضربه ای است که خورده است ! احتمالا در این تحلیل خواسته بگه اصولگرایان تشتت داشتند ، گیجی و شوک باعث شده بجای اصولگرایان بگه اصلاح طلبان ! کاریش نداشته باشید کم کم سرحال میاد

 4. علیرضا گفت:

  من نگران این موضع گیری ها هستم. کلامی که تکرار بشه٬ تثبیت هم میشه. نگرانم که این بار رای مون رو با کودتایی سیاسی و نه نظامی بدزدند. ما روحانی را انتخاب کردیم و حالا آنها دارند اون رو از بالای سر ما می دزدند و مصادره می کنند. چرا آقای روحانی موضع گیری نمی کنند. و نمی گویند که پیروزی شان نتیجه حمایت اصلاح طلبان بوده؟

 5. shomali گفت:

  آقای بروجردی کاملا درست میگویید ملت نگاهش به راهبردهای بیان شده از سوی رهبری است منتهی نگاه میکند اما دقیقا عکس آن رفتار و عمل میکند ضمنا تملق امثال جنابعالی از حد تهوع آور هم گذشته است

 6. میر همیشه سبز گفت:

  این شخص اصلا ارزش جوابگویی هم ندارد.

 7. محق گفت:

  تشتت که هیچ , اگر کاملا ائتلاف و وحدت داشتید نیز توفیقی نداشتید

 8. سیما گفت:

  همین جوری به دکتر ولایتی هم ایده دادید که سنگ روی یخ شد

 9. اکرم گفت:

  این مردک هنوز نمی خواد از دروغها و پاچه خواری هایش دست بکشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟ا

 10. زهرا گفت:

  اینقدر مطمئنید چرا یه رفراندوم نمیذارید . اصلا اگه اصلاحات نبود که دخلتون بیست سال پیش اومده بود . ماشالله به این همه اعتماد به نفس . صاحبتون که به اونایی که حتی نظام رو قبول ندارن ولی کشور رو قبول دارن هم التماس کرد نجاتش بدن از این ورطه ی عدم مشروعیت در این صورت تو چی میگی این وسط ؟

 11. عبید سن خوزانی گفت:

  آقای بروجردی چرا از بیان حقیقت فرار میکنی برادر؟ اصلاح طلبان به سبب رفتاری که با مردم کردند و عبودیتی که دربرابر رهبری نشان دادند، از چشم مردم افتادند. مردم انتظار دارند کسی برسرکارآید که قدری معتقد به اصلاح و تغییر باشد. وگرنه اگر یک بله قربان اطاعت می کنمی سرکار آید که تا آقای رهبر اخم کرد دویست سیصد نفر نامه بنویسند و ازحضرت ایشان پوزش بخواهند که کار نمی گردد. امیدوارم این آقای روحانی دست کم کاری بکند. البته من که چشمم آب نمی خورد.