سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراضات مردمی به نتیجه رسید؛ تخریب باغ گیاه شناسی نوشهر متوقف شد+ عکس...

اعتراضات مردمی به نتیجه رسید؛ تخریب باغ گیاه شناسی نوشهر متوقف شد+ عکس

چکیده :جمع کثیری از مردم از شهرهای نوشهر و چالوس و روستاهای اطراف مقابل باغ گیاه شناسی نوشهر تجمع کردند تا صدای اعتراض شان را به تخریب غیر قانونی این باغ به مسئولان برساند و تا از این طریق مانع از نابودی این سرمایه طبیعی شوند. در این تجمع حتی برخی از فعالان محیط زیست از شهرهای دیگر استان مازندان نیز حضور داشتند. ...


کلمه – گروه اجتماعی: عملیات تخریب باغ گیاه شناسی نوشهر متوقف شد. در پی تجمع دوستداران محیط زیست در مقابل باغ گیاه شناسی نوشهر، عملیات تخریب این باغ که قرار بود صبح روز چهارشنبه انجام شود متوقف شد.

به گزارش کلمه، روز گذشته جمع کثیری از مردم از شهرهای نوشهر و چالوس و روستاهای اطراف مقابل باغ گیاه شناسی نوشهر تجمع کردند تا صدای اعتراض شان را به تخریب غیر قانونی این باغ به مسئولان برساند و تا از این طریق مانع از نابودی این سرمایه طبیعی شوند. در این تجمع حتی برخی از فعالان محیط زیست از شهرهای دیگر استان مازندان نیز حضور داشتند.

در روزهای گذشته بیش از بیست نهاد مدنی و فرهنگی و آموزشی و تحقیقاتی در نامه ای به رئیس جمهور منتخب دولت یازدهم خواستار جلوگیری از تخریب باغ گیاه شناسی نوشهر شدند. به لیل احداث جاده کمربندی و توسعه بندر نوشهر اکنون سال هاست که مسئولین در پی تخریب این باغ هستند و هر بار با فشار فعالان مدنی و اعتراض های پاسداران زیست بوم ایران زمین قادر به انجام آن نشدند.

بر اساس عکس های که کمپین دفاع از محیط زیست در شبکه اجتماعی مجازی فیس بوک نشر داده است، حضور کودکان در این تجمع چشم گیر بوده است. در اعتراض به تخریب این باغ تجمع کنندگان شعار های بر روی کاغذهایی نوشته بودند و در دست داشتند. برخی از این شعارها عبارت بود از “هرچه بیشتر درخت بکاریم، بیشتر زنده می مانیم”، “هر درخت به اندازه یک انسان ارزش دارد”، “نگذارید بمیرد جنگل که جهان خواهد مرد”…

دفاع از زیست بوم انسانی و طبیعت سبز، زن و مرد، معلم و کارگر، پیر و جوان را در یک جا جمع کرده بود تا یک صدا قدرت شبکه های اجتماعی و جامعه مدنی را برای پیشبرد خواسته های قانونی مردم به نمایش بگذارند. از خلال همین احساس مسئولیت های مشترک و تقویت کنش های مدنی است که می توان به فردایی روشن در سرزمین مان امیدوار بود.

 


تلاش برای نجات قدیمی‌ترین باغ گیاه‌شناسی کشور از آخرین تخریب های دولت دهم+ گزارش تصویری


یک پاسخ به “اعتراضات مردمی به نتیجه رسید؛ تخریب باغ گیاه شناسی نوشهر متوقف شد+ عکس”

  1. بهروز گفت:

    دمشون