سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت الله صانعی: اميدوارم در دوران جديد شاهد پايان چوب حراج زدن به ارزشها باشيم...
» بالاترين خطر در جامعه اسلامي اين است که ارزشها به ضد ارزش تبدیل شود

آیت الله صانعی: اميدوارم در دوران جديد شاهد پايان چوب حراج زدن به ارزشها باشيم

چکیده : من هشدار مي دهم که اگر ارزش ضد ارزش بشود، اگر اهانت و دروغ و تملق و تخريب ارزش بشود طبيعي است که آن روز هر چه بيشتر ظلم بکني محبوب تر خواهي شد، و در مقابل هر چه بيشتر به داد ملت برسي صدمه بيشتري خواهي خورد. ...


آيت الله العظمي صانعي در دیدار با خانواده آیت الله طاهری اصفهانی با تقدیر از مبارزات و تلاش های اولین امام جمعه اصفهان براز اميدواري کرد که در دوران جديد شرايط به گونه اي باشد که شاهد پايان چوب حراج زدن به ارزشها باشيم.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله صانعی، در اين ديدار آيت الله صانعي ضمن عرض تسليت مجدد درگذشت آيت الله طاهري به خاندان وی این فقدان را ثلمه اي جبران ناپذير براي حوزه هاي علميه و نظام توصيف کرد و گفت: روايت اصول کافي که مي فرمايد «اذا مات المومن الفقيه ثلم في الاسلام ثلمة لا يسدها شيء» مراد از مومن فقيه که فقدانش خسارت جبران ناپذيري براي جامعه به دنبال دارد آن کسي است که ريشه ياب در مسائل اسلامي است و ريشه هاي مسائل اسلامي را حفظ مي کند.

وی با بيان اينکه آيت الله طاهري مصداق بارز اين روايت است و فقدان وی خسارت جبران ناپذيري را متوجه جامعه اسلامي کرده است گفت: فقيه معنايش اين نيست که چهارتا اصطلاح بلد باشد، فقيه يعني ريشه ياب در مسائل اسلامي، يعني شجره طيبه اسلامي را با خون فرزندانش، با محروميت ها و صدمه های وارده به خودش آبياري مي کند و آفت هايش را بزدايد که در رأس اين فقها حضرت امام سلام الله عليه بود و ما اصفهانيها بايد افتخار کنيم که شخصيتي همانند آيت الله طاهري در ميان ما بود اگرچه بعيد مي دانم شرايط به گونه اي پيش برود که زمانه بتواند جاي آنان را پر کند.

اين مرجع در ادامه و بيان اينکه آيت الله طاهري يک فقيه پارسا و متقي اي بود که به مناصب دنيا پشت کرده بود گفت: ایشان براي ما يک افتخار بود اما سؤال اين است که آيا ما حاضريم مثل ايشان تملق نگوييم، دروغ نگوييم، کمک به ظلم نکنيم، براي دنيا و زندگي دنيا به خانه ديگران حمله نکنيم آيا متوجه هستيم که قيامتي در کار است و بايد جوابگو باشيم». «فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّة خَيْراً يَرَهُ *وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّة شَرّاً يَرَهُ» آيا حاضريم مثل حضرت آيت الله طاهري در دفاع از حق صراحت لهجه داشته باشيم.

آیت‌الله صانعی در ادامه و با بيان اينکه بالاترين خطر در جامعه اسلامي اين است که ارزشها تبديل به ضد ارزش شود به برخي بي مهري هاي وارده به آيت الله طاهري اشاره کرد و اظهار کرد: اگر شهيد دادن ارزش است، اگر مبارزه کردن ارزش است، اگر شلاق و زندان و اسارت کشيدن براي اسلام ارزش است، پس انزواي شخصيتي که داراي اين ارزشها است چه معنايي داشت، من هشدار مي دهم که اگر ارزش ضد ارزش بشود، اگر اهانت و دروغ و تملق و تخريب ارزش بشود طبيعي است که آن روز هر چه بيشتر ظلم بکني محبوب تر خواهي شد، و در مقابل هر چه بيشتر به داد ملت برسي صدمه بيشتري خواهي خورد.


پیام خانواده آیت الله طاهری

سم الله الرحمن الرحیم

«لاَ يَسْتَوِي مِنكُم مَنْ أَنفَقَ مِن قَبْلِ الْفَتْحِ وَقَاتَلَ أُوْلئِكَ أَعْظَمُ دَرَجَةً مِنَ الَّذِينَ أَنفَقُوا مِن بَعْدُ وَقَاتَلُوا»

حضور مبارک مرجع بزرگوار و مجاهد ارجمند حضرت آیت الله العظمی آقای حاج شیخ یوسف صانعی مدظله العالی

با سلام و تحیات وافره
پیام تسلیت محبت آمیز حضرت عالی در رثای عالم جلیل، یار با وفای امام خمینی آن رهبر یگانه انقلاب اسلامی همرزم شهیدان جنگ تحمیلی و بقیة السلف شهیدان محراب حضرت آیت الله طاهری طاب ثراه واصل و موجب کمال و تشکر و امتنان گردید.

وظیفه میدانیم از حضرت عالی که بحمد الله پیوسته از ایام ماضی تا آخرین روزهای حیات آن مجاهد زجر دیده یار و همراه ایشان بوده و محبت های گوناگون ابراز فرمودید سپاسگزاری نمائیم.

چنانچه مستحضرید مرحوم حضرت آیت الله طاهری طاب ثراه در عرصه های علم از زمرۀ عالمان مبرّز و حائز سوابق درخشان و بزرگی بود که در کشاکش آزمون انتخاب پای در رکاب نهضت و انذار نهاد و در این راه همه تعلقات و فرصت های دنیوی را به پای وظیفه و مسئولیت خطیر تقدیم راه دوست نمود. او به گواهی نیک اندیشان خود را وقف تکلیف کرد و در این راه چه رنج ها و اندوه ها که بر روح لطیف و پیکر نحیفش وارد ننمودند. «طُوبَى لَهُمْ وَحُسْنُ مَآب »

البته خداوند منان به مصداق «إِنَّ اللهَ يُدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا» تشییع و ترحیم او را تجلّی اراده خود فرمود و عبد صالح خود را بر فراز دستها و دلهای مردمان شریف به جایگاه شریف قرب خویشتن رهنمون فرمود که البته برای چشمهای بصیر و قلبهای سلیم عبرتی است ماندگار.«إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدّاً»

از خداوند منّان برای حضرت عالی سلامتی، توفیقات مزید و طول عمر و برای آن مرحوم حشر و نشر با اجداد طاهرنشین علیهم صلواة الله مسئلت می نمائیم.

والسلام علیکم و رحمة الله برکاته
از طرف بيت مرحوم – سید محمد حسن طاهری


2 پاسخ به “آیت الله صانعی: اميدوارم در دوران جديد شاهد پايان چوب حراج زدن به ارزشها باشيم”

  1. Ali Manly گفت:

    آقای صانعی امیدواریم روزی برسد که صدای عدالت خواهی امثال شما موجب انتخاب رهبر کشور بطور دوره ای باشد تا همیشگی بودن قدرت موجب پوسیدگی و ظلم متداوم نشود. با احترام

  2. hassan گفت:

    درود خدا وانبیاء واولیاء بر حضرت ایت اله صانعی که حاضر نیست بخاطر تجملات دنیا از بیان حقایق فرو گذار کند