سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اردشیر امیرارجمند: رفع حصر هیچ دردسری برای حکومت ندارد و به نفع همگرایی در کشور است...

اردشیر امیرارجمند: رفع حصر هیچ دردسری برای حکومت ندارد و به نفع همگرایی در کشور است

چکیده :مشاور میرحسین موسوی تاکید می‌کند که رای مردم به حسن روحانی یک "نه" بزرگ به سیاست‌های تا کنونی بوده است و یکی از این سیاست‌ها نیز امنیتی کردن چهره کشور بود. وی نتیجه می‌گیرد که اگر قرار به تغییر باشد این چهره امنیتی نیز باید تغییر کند و یکی از نشانه‌های آن نیز رفع حصر از سران جنبش سبز خواهد بود....


مشاور ارشد میرحسین موسوی می‌گوید با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، پرسش اصلی این است که چرا آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد همچنان در حصر هستند؟ او می‌گوید هیچ دلیلی برای ادامه این حصر نمی‌بیند.

اردشیر امیرارجمند مشاور موسوی در گفت و گو با خبرگزاری آلمان می‌گوید هیچ دلیلی برای ادامه حصر این سه تن نمی‌بیند. او معتقد است ادامه حصر این سه تن نه تنها سودی برای کسی ندارد بلکه مشخصا برای آقای روحانی، احمدی‌نژاد و آیت‌الله خامنه‌ای مضر است.

آقای امیرارجمند می‌گوید: «آقای روحانی وقتی که بخواهند کارشان را آغاز کنند، حتماً باید با آرامش بیشتری باشد و این مسئله‌ای است که می‌تواند موجب التهاب در کار ایشان شود. آقای احمدی‌نژاد به‌هرحال دارند صحنه را ترک می‌کنند، علی‌رغم تمام تخلفاتی که انجام داده‌اند، همه‌ دلخوری‌هایی که مردم از ایشان دارند، حداقل باید تلاش کنند که در روزهای آخر قدری این چهره را ترمیم کنند. و قبل از هر کسی شکستن حصر برای آقای خامنه‌ای سود دارد که با آزاد کردن این سه نفر قدم اولی را که برداشته‌اند، ادامه دهند. در شرایط حاضر به صلاح امنیت ملی‌، به صلاح همبستگی ملی ‌و به صلاح چهره‌ بین‌المللی کشور است که هرچه زودتر این رفع حصر صورت گیرد».

مشاور میرحسین موسوی تاکید می‌کند که رای مردم به حسن روحانی یک “نه” بزرگ به سیاست‌های تا کنونی بوده است و یکی از این سیاست‌ها نیز امنیتی کردن چهره کشور بود. وی نتیجه می‌گیرد که اگر قرار به تغییر باشد این چهره امنیتی نیز باید تغییر کند و یکی از نشانه‌های آن نیز رفع حصر از سران جنبش سبز خواهد بود.

اردشیر امیرارجمند تاکید می‌کند که برای رفع حصر این سه تن، آقای روحانی به تنهایی نمی‌تواند تعیین‌کننده باشد بلکه او یکی از عناصر تعیین ‌کننده است که می‌تواند درباره این موضوع لابی کرده و قدم پیش بگذارد.

آقای امیرارجمند می‌گوید: «اگر قرار باشد عقلانیت بر سیاست کشور حاکم باشد و روندها و روش‌ها تغییر پیدا کند، اولین چیزی که باید تغییر کند این است».

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز اميد: همه می‌خواهند که کشور از اين بن بست خارج شود

شورای مشورتی اصلاح طلبان در تازه‌ترين بيانيه خود ضمن تبريک به حسن روحانی، از رهبری و ديگر مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته است تا زمينه رفع حصر مهدی کروبی، ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد فراهم شود.

در اين بيانيه از مقام‌های نظام خواسته شده که به «رييس جمهوری منتخب ياری کنند تا ضمن دلجويی از آسيب ديدگان رويدادهای ۸۸ و خانواده و بستگان آنان، نسبت به فراهم آوردن زمينه رفع حصر و محدوديت از حصرشدگان و زندانيان تلاش کنند».

اردشير اميرارجمند، سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز اميد و مشاور ارشد ميرحسين موسوی، در این باره به رادیو فردا گفت: اين درخواست بخش عظيمی از مردم ايران است، به ويژه کسانی که عليرغم تمام ابهاماتی که برايشان وجود داشت و دلخوری‌هايی که داشتند، آمدند و رای دادند. همان طور که خود آقای روحانی هم گفت مردم «نه» گفتند به سياست‌های امنيتی قبلی و نحوه اداره کشور و از جمله يکی از اين موارد هم اين حبس‌ها و زندانی‌هاست.

وی افزود: ديديم هم که هر بار مردم فرصت اندکی پيدا کردند چه در حين برنامه‌های انتخاباتی آقای روحانی و حتی بعد از پيروزی، خواستار آزادی آقايان موسوی و کروبی شدند. لذا اين خواست عمومی مردم است و اگر حکومت قبول کرده است که روشش را يک مقدار تغيير بدهد، بدين معنا که اجازه داد آقای روحانی که انتخاب مردم بود ریيس جمهور شود، بهتر است اين راه را ادامه بدهد و به خواست مردم گردن بگذارد و اين افراد را آزاد کند، هم آقايان موسوی و کروبی و هم ساير زندانيان سياسی را.

سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید تصریح کرد: اين درخواست خيلی بزرگی نيست و هيچ دردسری هم برای حکومت ندارد و به نظرم می‌رسد که به نفع حکومت و به نفع همه است. به نفع همدلی و همگرايی برای آينده کشور است و در اين ميان کسی به دنبال انتقام گيری و انتقام کشی نيست بلکه همه می‌خواهند که کشور از اين بن بست خارج شود. اين راه خروج از بن بست است و به اعتقاد من بهتر است که به اين ندای عقل گوش بدهند و اين کار را انجام بدهند.

امیر ارجمند خاطرنشان کرد: به هر حال آقای روحانی هنوز ریيس جمهور نيست ولی منتخب مردم است و افکار عمومی مردم را با خودش همراه دارد. همان طور که خودش هم گفت فضای امنيتی کشور با حضور مردم تا حدود زيادی تغيير پيدا کرده است. مسئله مهم اين است که ما نشانه‌هايی از تغيير رويکرد حکمرانان را داريم می‌بينيم. اگر آقای روحانی از اين پشتوانه مردمی‌اش استفاده کند می‌تواند تصميم گيرندگان اصلی را قانع کند تا اينها را آزاد کنند.

او همچنین گفت: من فکر می‌کنم الان چيزی که از آقای روحانی انتظار می‌رود اين است که از اين توان و مشروعيت مردمی خودش استفاده کند و با استفاده از امکان روابطی که قبل از اين با بسياری از تصميم گيرندگان اصلی داشته است، کاری کند که هر چه زودتر اين اتفاق رخ بدهد. من فکر می کنم که آقای روحانی دارای چنين توانايی هايی است.

وی در پاسخ به سئوالی درباره درخواست رجا نیوز برای محاکمه موسوی و کروبی گفت: بی‌مبنا بودن استدلالات رجانيوز کاملا مشخص است. فردی که مورد حمايت آنان بوده شکست خورده. چهار سال هر چه دلشان خواست و هر تهمتی که خواستند، زدند. گفتند که جنبش سبز و اصلاحات پايگاه مردمی ندارد و امروز خلاف اين ادعاها کاملا ثابت شده است. مشارکت مردم هم هيچ ارتباطی با تایید فرآيند انتخابات در سال ۸۸ ندارد و اتفاقا آنچه که امسال اتفاق افتاد، نحوه شمارش آراء، فرآيند اعلام نتايج و روند انتخابات کاملا نشان می‌داد که در انتخابات سال ۸۸ تقلب شده و کودتای انتخاباتی صورت گرفته بود.

امیر ارجمند گفت: برای بسياری از افراد هم هيچگونه ترديدی در اين مورد باقی نمانده است. افرادی هم که در اين دوره در انتخابات شرکت کردند می‌خواستند به هر حال از يک فرصتی استفاده کنند و يک عمل دسته جمعی سياسی معنا داری انجام بدهند و شرکت مردم در اين انتخابات به معنای آن نيست که کسی گفته باشد انتخابات سال ۸۸ هيچ اشکالی نداشته است.

به گفته ی وی به هر حال اگر کسی می‌خواست آقايان موسوی و کروبی را محاکمه کند بايد اين کار را قبلا انجام می‌داد و هيچ فرآيند قانونی در اين مورد طی نشده است. الان هم اين حرف‌هايی که زده می‌شود هيچ کمکی به امنيت ملی کشور و همبستگی مردم نخواهد کرد و تنها می‌خواهد که بين مردم جدايی ايجاد کند.

وی در پایان گفت: آقايان انتخابات را باخته‌اند و دست‌شان از بعضی چيزها کوتاه است و دارند دنبال بهانه می‌گردند و اگر خودشان هم مقداری فکر کنند به اين نتيجه می‌رسند که به صلاح خودشان هم هست که هر چه زودتر آقايان موسوی و کروبی آزاد شوند و اين ظلم بی جهتی که اينها هم در آن شريک بوده اند، پايان بپذيرد.


6 پاسخ به “اردشیر امیرارجمند: رفع حصر هیچ دردسری برای حکومت ندارد و به نفع همگرایی در کشور است”

 1. سیدسبز گفت:

  قطعا ازادی زندانی های سیاسی به نفع ازادی خواهان وخاست عمومی مردم است
  ولی اقای روحانی به تنهایی قادربه انجام این کارنیست وبرای این کارنیازبه همایت مردم وخواص دارند
  مخصوصا که نیروهای اطلاعاتی دلخوشی ازایشان ندارند

 2. ناشناس آشنا گفت:

  پا فشاری روی بر داشتن حصر و آزادی زندانیان سیاسی را هر چه بیشتر و گسترده تر کنیم.

  ما بیداریم.

  ما همه با هم هستیم.

  ما پیروزیم.

 3. ع.ب.تورک اوغلی گفت:

  سلام -مردم بخاطربرنامه های آقای روحانی به وی رای دادنددرضمن هیچ کس عاشق چشم وابروی روحانی نیست.تغییرواجرای برنامه 9ماده ایی آقای روحانی باعث شدکه درآخرین ساعات مردم بین وبدوبدترانتخاب خودرابکنند.ویکی ازخواستهای اساسی مردم آزادی تمام زندانیان سیاسی عقیدتی میباشدکه رهبران جنبش سبزهم ازجمله واجبات است.تاخیردراین موردبنغع حکومت ودولت روحانی نیست.ماآزادی وحقوق مدنی واساسی خودراگدایی نمیکنیم.ماآنربزورهم شده میگیریم.ازشماهم میخواهیم باضعف درخواست والتماس نکنید.که طرف فکرمیکندکاره ایی است.بسیج بعدی ماتندترخواهدبودومن هشدارمیدهم که سعی نکننداینجا راسوریه کنند. .

 4. ممد گفت:

  خدا از دهنت بشنوه

  تا میر حسین و تمام زندانی های سیاسی آزاد نشن به شخصه هیچ دل و دماغ خوشی ندارم

  چه برسه به جشن و شادی

 5. مزدک گفت:

  مردم نباید حتی یک لحظه صحنه را خالی کنند

  هیچ چیز بدون حظور بزرگ مردم ما امکان پذیر نیست

  آنها به ناچاری تا اینجا آمده اند و اگر صحنه خالی شود بسر آقای روحانی همان خواهد آمد که بسر آقای خاتمی آمد

  باید برای نجات دوستان در بند اقدامات جدی انجام داد

 6. آریا گفت:

  با سلام! ببخشید که دیدگاهم به موضوع ارتباطی نداره. اما یه نکته

  یه حرکتی از سمت جریان جنبش سبز شروع شده بود که در مورد اتحاد قومیت ها و پایان دادن به تمسخرهای قومیتی بود؛ اما متاسفانه مدتیه که این حرکت دنبال نمی شه؛ با توجه به نیاز جدی به این مسئله ی فرهنگی، لطفا این کارو پیگیری کنین

  موفق باشین