سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دانشگاه کلدونین گلاسکو: رییس جمهور جدید ایران فارغ التحصیل دانشگاه ماست...

دانشگاه کلدونین گلاسکو: رییس جمهور جدید ایران فارغ التحصیل دانشگاه ماست

چکیده :حسن روحانی در سال 1995 موفق به کسب دکترای خود شد. پایان نامه این رییس جمهوری منتخب مردم ایران، با عنوان قدرت قانوگذاری شریعت اسلامی با اشاره به تجربه ایران بوده...


دکتر حسن روحانی رییس جمهوری منتخب مردم ایران در سال 1995 دکترای خود را از دانشگاه کلدونین گلاسکو دریافت کرده است.

به گزارش کلمه، پس از آنکه برخی از سایت ها و رسانه های داخلی و خارجی نسبت به مدرک دکترای دکتر حسن روحانی ایجاد ابهام کردند، سایت این دانشگاه در خبری با عنوان، فارغ التحصیل این دانشگاه رییس جمهوری ایران شد، نوشت حسن روحانی در دهه 90 با اسم حسن فریدون که نام اصلی خانوادگی اوست، در این دانشگاه تحصیل کرد.

این دانشگاه همچنین نوشته است که وی در سال 1995 موفق به کسب دکترای خود شد. پایان نامه این رییس جمهوری منتخب مردم ایران، با عنوان قدرت قانوگذاری شریعت اسلامی با اشاره به تجربه ایران بوده است.

در جریان تبلیغات انتخاباتی روزنامه انگلیسی “تلگراف” نوشت که دانشگاه گلاسگو در پاسخ به استعلام این گروه گفته است هیچ گونه مدرک و پرونده‌ای دال براینکه شخصی به نام “حسن روحانی” در این دانشگاه تحصیل کرده باشد، وجود ندارد.

این در حالی است که نام خانوادگی حسن روحانی، فریدون است و روحانی در این خصوص پیشتر گفته بود که نام خانوادگی‌ام تا جوانی، همانند نام خانوادگی پدرم «فریدون» بود. «فریدون» از نام‌های قدیم ایرانی است که در شاهنامه هم ذکر شده است.


6 پاسخ به “دانشگاه کلدونین گلاسکو: رییس جمهور جدید ایران فارغ التحصیل دانشگاه ماست”

 1. hamed گفت:

  ايشان چگونه دکتری گرفته وقتی همزمان در ايران چندين منصب و مقام داشته ؟!

 2. hamid گفت:

  او جز این سمت، نمایندگی مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۱۳۷۰، عضویت در شورای عالی امنیت ملی از سال ۱۳۶۸، ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک از سال ۱۳۷۱، نایب رئیسی مجلس شورای اسلامی در دوره‌های
  !!چهارم و پنجم و دبیری شورای عالی امنیت ملی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۴ را نیز در کارنامه دارد.
  چگونه ميتواند درجه دکتری از 1370-1375 گرفته باشد؟

  • ahmad گفت:

   دوستانی که این کامنت ها را نوشته اند به سیستم دانشگاهی انگلیس آشنا نیستند. دوره دکترا در اینجا نیازی به نشستن مرتب در کلاس ندارد

  • Saeed گفت:

   دوست عزیز در مقطع دکترا کلاس درس بدان شکلی که در مقاطع پایین تر وجود دارد تشکیل نمی شود. دانشجو تنها با استاد راهنمای خود در ارتباط است و زیر نظر او به مطالعه و تحقیقات خود می پردازد. بیشتر کار دانشجوی دکترا در کتابخانه است و با توجه به عنوان پایان نامه آقای روحانی من فکر نمی کنم منابع مورد نظر این عنوان جایی بهتر از ایران وجود داشته باشد.

   .

 3. shahram گفت:

  در غرب موسسات آموزشی خصوصی هستند و جک استرا وزير خارجه قبلي دولت معظم سهامدار اين موسسه ميباشدو پس از اين انتخابات دولتی ازريس جمهور شدن يکشبه آقای فريدون دوست قديمي اش متعجب شده بود.

 4. سهیل گفت:

  سلام آقا خود دانشگاه هم که تائید کرده شما چرا بین مردم شک ایجاد میکنید؟ اصلا کلا بد بینید