سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

الیوم یوم المرحمة

چکیده :اینک که جشن ملی بر پا شده است اولین درخواست ما این است که با آزادی میر حسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد و همه زندانیانی که به باور ما بی گناه هستند شیرینی و حلاوت این حماسه سیاسی را دوچندان کنیم. این درخواست میلیونها اصلاح طلبی است که در خلق آرزوی رهبری نقش بی بدیل داشتند و اینک از رهبری می خواهند به این خواسته آنها پاسخ مثبت دهند و دلهای آنها را قرین شادی...


محمد رضا خاتمی

سالها خون دل خوردیم و صبر کردیم. سالها آماج تهمت و افترا بودیم و تحمل کردیم. سالها از هر سو باران بلا و رنج بر سرمان بارید و با دل خونین لب خندان آوردیم. سالها فشارهای طاقت فرسا را تحمل کردیم و نشکستیم. سالها در غم یاران در حصر و حبس و در فقد شهیدان بی نام و نشان در خلوت خود گریستیم و دعا کردیم اما ناامید نشدیم. و سر انجام در روزگاری که گمان می کردند دیگر نیستیم و محو شده ایم مردم کاری کردند کارستان. باز ازدرون صندوقهای رای بالیدیم و سر برآوردیم. آنها که آرزویشان مرگ اصلاحات و نابودی اصلاح طلبان بود نمی دانستند که دل میلیونها انسان خانه امن و پناهگاه مستحکم مصلحان خداجو است.

اما فردا روز جدیدی است.

روز همبستگی ملی،روز آشتی و مهر،روز صلح و صفا،روز دور ریختن کینه ها،روز گفتن مرگ بر انتقام، روز همه ایرانیان.

مگر نه آن است که همه و همه، راست و چپ، اصلاح طلب و محافظه کار، تندرو و میانه رو و کند رو بر این اتفاق نظر دارند که ایران عزیز در معرض خطر است و باید دوباره آن را ساخت؟ پس باید دست به دست هم دهیم تا این میهن آسیب دیده را باز بسازیم.

اینک که همه فهمیده ایم با زور و ارعاب نمی توان اصالتها را از بین برد و اصلاح طلبی گفتمان غالب جامعه ایرانی است، پس بیایید همه اصلاح گر باشیم هر کسی با ادبیات و شیوه خود. آنچه مهم است این است که دریابیم برای ساختن ایران همه ایرانیان باید مشارکت داشته باشند و این وقتی میسر است که همگان بتوانند با کمال احترام و در آرامش و امنیت حرف و ایده خود را آزادانه ابراز دارند و آن را نشر دهند.

اینک که جشن ملی بر پا شده است اولین درخواست ما این است که با آزادی میر حسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد و همه زندانیانی که به باور ما بی گناه هستند شیرینی و حلاوت این حماسه سیاسی را دوچندان کنیم. این درخواست میلیونها اصلاح طلبی است که در خلق آرزوی رهبری نقش بی بدیل داشتند و اینک از رهبری می خواهند به این خواسته آنها پاسخ مثبت دهند و دلهای آنها را قرین شادی کنند.

پیامبر عظیم الشان ما در روز پیروزی بزرگ اسلام بر شرک در روز فتح مکه شعاری دادند که نیاز امروز کشور ما ست.

الیوم یوم المرحمة


6 پاسخ به “الیوم یوم المرحمة”

 1. داود موسوی جانباز 70 در صد گفت:

  درود بر خاتمی

  ماهم از رهبر معظم تقاضاداریم با آزادی یاران سبز شیرینی حماسه حضور را چند برابر کند و دشمنان را نا امید

 2. محسن گفت:

  خیلی خوشحالم که روحانی داره رییس جمهور می شه
  فرمودید “الیوم یوم المرحمه ” مثل اینکه زیادی جو گرفتتون و فکر کردید فرماندهی سپاه یا نیروی انتظامی رو دادن بهتون و حالا می خواید به بقیه رحم کنید ! شما اول صبر کن ببین رای روحانی زیر 50 درصد اعلام می شه یا می ره بالا و بعد وارد میدون شو !

  لطف کنید از سیاست فاصله بگیرید تا امور به تدریج و با درایت حل بشه انشالله و موسوی و رهنورد و کروبی هم در میان از حصر

  واقعا که فرصت طلبید . امیدوارم با تندوری هاتون 16 سال دیگه عمر مردم و این کشور رو نگیرید .

 3. User گفت:

  ان شا الله که سحر مهندس موسوی نزدیک است و رهبری با لطفی که در حقشون میکنه به زودی زود به دل نظام و در جایگاه کلیدی در دولت آقای روحانی به آغوش مردم باز میگردن به امید حق

 4. تنها گفت:

  آقای روحانی یه وقت فکر نکنی این رأی ها همش مال خودته !

  نه سرور من … اینا رأی های مخالف ها و معترض ها و طرفداران موسوی و کروبی
  هم هست که به حرف هاشمی و خاتمی و عارف اومدن و بهت رأی دادن !
  پس لطفا اولین کاری که انجام میدید این باشد:
  مذاکره با رهبری برای رفع حبس و حصر و آزادی های زندانیان سیاسی سال 88
  ان شا الله که همیشه موفق وپیروز و سر بلند باشید.

 5. اعتدالی گفت:

  اقای دکتر خاتمی عزیز . ما از تند روی های شما و دوستانتان خاطرات بدی داریم. لطفا پیام مردم را دریابید. ما خواستار اعتدال هستیم و از افراطی گری بیزاریم

 6. معتدل گفت:

  کاملا موافقم. اقراطی گری بس است. فقط اعتدال