سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمله مصباح یزدی به حسن روحانی: چه قدر نادان هستید...

حمله مصباح یزدی به حسن روحانی: چه قدر نادان هستید

چکیده : مصباح یزدی با اشاره به بخشی از سخنان حسن روحانی در مورد سیاست خارجی گفته است: افرادی که این سخن را بیان می‌کنند که کدخدا را ببینیم تا کار ما راه افتد چه قدر نادان هستند زمانی که انسان خدا را فراموش کند این طور می‌شود.اشاره مصباح به این سخن روحانی است که گفته بود آمریکایی‌ها کدخدای ده هستند، با کدخدا بستن راحت‌تر است. مطلبی که در مناظره ها هم مورد پرسش قرار گرفت و حداد عادل آن را مطرح کرد. روحانی توضیح داد که کشورهای اروپایی، امریکا را کدخدای خود می دانند و بهتر است به جای دور زدن مذاکره به طور مستقیم با خود امریکا مذاکره کرد. روحانی تصریح کرد که من نگفتم آمریکا کد خدای جهان است و من گفتم اروپا کدخدا دارد که آن هم امریکا است اگر ما مستقیم با آمریکا مذاکره کنیم با کدخدای اروپایی ها مذاکره کردیم. ...


کلمه- گروه خبر: مصباح یزدی با اشاره به بخشی از سخنان حسن روحانی در مورد سیاست خارجی گفته است: افرادی که این سخن را بیان می‌کنند که کدخدا را ببینیم تا کار ما راه افتد چه قدر نادان هستند زمانی که انسان خدا را فراموش کند این طور می‌شود.

اشاره مصباح به این سخن روحانی است که گفته بود آمریکایی‌ها کدخدای ده هستند، با کدخدا بستن راحت‌تر است. مطلبی که در مناظره ها هم مورد پرسش قرار گرفت و حداد عادل آن را مطرح کرد. روحانی توضیح داد که کشورهای اروپایی، امریکا را کدخدای خود می دانند و بهتر است به جای دور زدن مذاکره به طور مستقیم با خود امریکا مذاکره کرد. روحانی تصریح کرد که من نگفتم آمریکا کد خدای جهان است و من گفتم اروپا کدخدا دارد که آن هم امریکا است اگر ما مستقیم با آمریکا مذاکره کنیم با کدخدای اروپایی ها مذاکره کردیم.

وی بدون نام بردن از روحانی ادامه داد: از تفکر برخی افراد این طور استنباط می‌شود که اگر در برابر آمریکا دست بلند کنیم اعتدال داریم و اگر این کار را نکنیم تندرو هستیم.

مصباح یزدی ادعا کرد: اکنون مردم محروم با همه سختی‌ها می‌سازند و این غرغرها برای از تفکر برخی افراد این طور استنباط می‌شود که اگر در برابر آمریکا دست بلند کنیم اعتدال داریم و اگر این کار را نکنیم تندرو هستیم.

حامی صد در صدی احمدی نژاد که می خواست دولت نهم را به دولت امام زمان پیوند بزند ادامه داد: قصد سیاه‌نمایی ندارم ولی منحنی ارزش‌های اسلامی در معرض نزول است و باید مردی پیدا شود که مسیر این منحنی را صعودی کند: توقع این مسئله که مشکلات یک یا دو روزه حل شود خام و جاهلانه است بلکه مهم است که منحنی ارزش‌های اسلامی صعودی باشد و یک قدم به جلوتر برویم نه اینکه یک قدم به عقب‌تر رویم به مذاکره با آمریکا تن دهیم.

مصباح یزدی با گلایه مجدد از نبود ارزش های اسلامی در جامعه ادامه دا:د توقع این مسئله که مشکلات یک یا دو روزه حل شود خام و جاهلانه است بلکه مهم است که منحنی ارزش‌های اسلامی صعودی باشد و یک به جلوتر برویم نه اینکه یک قدم به عقب‌تر رویم به مذاکره با آمریکا تن دهیم.

محمدتقی مصباح‌یزدی در همایش «حضور حداکثری، خلق حماسه سیاسی و انتخاب اصلح» که با حضور بانوان حامی جلیلی در سالن همایش‌های مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های فردی که مسئولیت کشور را به عهده می‌گیرد گفت: اگر این فرد خدماتی انجام دهد، از گناهان و فسادها جلوگیری کند، خدماتی به مستضعفان ارائه دهد کسانی که به وی رأی داده‌‌اند در ثواب‌های وی شریک هستند.

مصباح‌یزدی بدون اشاره به مشکلات متعدد اقتصادی عنوان داشت: اگر فردی آمد که ارزش‌های اسلامی را به فراموشی سپرد و به آنها بهایی داده نشد و تنها شکم را غنیمت دانست این نقطه مقابل است که از فرصت‌ها سوء استفاده شده و سبب می‌شود برای نسل آینده ارزش‌ها کمرنگ و فراموش شود.

وی با اشاره به سخنی از رهبری گفت: ایشان فرمودند «من دیپلمات نیستم بلکه انقلابی هستم» بنابراین کسانی که افتخار می‌کنند دیپلماسی قوی دارند و ممکن است با آمریکا توافق کنند و تحریم‌ها را بردارند باید این نکته را مورد توجه قرار دهند.


8 پاسخ به “حمله مصباح یزدی به حسن روحانی: چه قدر نادان هستید”

 1. صادق گفت:

  خداروشكر كه ايشان درمورد آقاي روحاني حرف زدند و باعث افزايش آراي دكتر روحاني شدند

 2. javid گفت:

  من اعتقاد ندارم که آمریکا دشمن ماست ولی از اینکه به دنبال منافع خودشه مطمئنم.حالا محمد تقی جان تو بگو یکی مثل احمدی نژاد بیشتر منافع آمریکا را تامین کرده یا خاتمی بزرگوار ما

 3. جادوی سبز گفت:

  حضرت آیت الله مصباح یزدی!

  قرّبه الله الی ملکوت الاعلی

  اسلام فقط همان چیزی نیست که تو یک نفر میگویی!

  ما فقط به فکر شکممان نیستیم! ولی همسر شما که برای خریدهای شخصی در لندن آمد و شد داشت با اگر حکومت مردمی شود چه خواهد کرد؟

  شما که داد بصیرت می دید کور بودید

  و خدا و نیکان روزگار (امام زمان و ….) به اندیشه های پوسیده شما دست کم در زمینه سیاست عنایتی ندارند چرا که بارها نادانی و نتایج ناخوشایند سیاستهایتان مردم و مملکت را دچار مصیبتهایی کرده که از عهده ی پاسخگویی به آنها عاجزید.

  سکوت تو بهتر از سخن من و سخن من بهتر از سکوت توست

 4. amirmohammadi گفت:

  جناب مصباح شما که ادعاد میکردید احمدی نژاد راامام زمان انتخاب کرده پس چی شده که در مقابل یک تحریم کوجک آمریکا وضع ایران به هم ریخت حضرت عالی که اینقدر به آقا نزدیک هستید لطفا اسامی آن 313 نفر را بپرسید و برای رضای خدا بفرمائید تا ما هم الکو گرفته تا در رکاب ایشان باشیم یا اینکه اگر شما میدانید خود شمشیر برداشته وهمه را گردن بزنید حتما میدانید در این 8سال اعتفاذات مردم بسیار ضعیف شده که این هم از اقبال و رهنمود های بسیار ارزند ه شما وطرفدارانتان می باشد به جرات قسم می خورم که اکثر کاسبی ها همشه دروغ وتظاهر صورت می گیرد لطفا اگر وقت کردید با لباس مبدل بین مردم تشریف ببرید به خدای بزرگ اگر ببینید و واقعیت را کتمان کنید خدا به دردی گرفتارتان میکند که درمان نداشته باشد

 5. ali گفت:

  آقای جلیلی

  میشه توضیح بدید وقتی به گفته خود شما (در فیلم تبلیغاتی تون)، جلسه 5+1 رو ترک کردید جهت انجام فریضه نماز اول وقت، چرا همین کارو در مناظره ها نکردید که اون هم برخورد داشت با زمان نماز؟!!!!

  بالاخره اجلاس 5+1 پای مصالح مردم در میون بود ولی در طی سه مناظره فقط پای منافع شما… شما که “دولت مردم فریب” نمی خواید تشکیل بدید؟!!

  “دروغ چرا؟!”

  به قول معروف:

  “قسم حضرت عباسُ باور کنیم یا دُم خروسُ آقای دکتر؟!”

 6. Ali Manly گفت:

  مصباح‌یزدی بدون اشاره به مشکلات متعدد اقتصادی عنوان داشت: اگر فردی آمد که ارزش‌های اسلامی را به فراموشی سپرد و به آنها بهایی داده نشد و تنها شکم را غنیمت دانست این نقطه مقابل است که از فرصت‌ها سوء استفاده شده و سبب می‌شود برای نسل آینده ارزش‌ها کمرنگ و فراموش شود.

  The fact is under Islamic values and slogan for 24 years has created such crime that you have supported it with lack of logic, power of thinking and wisdom. If Islamic values are mental and wise values then of curse people by Natural Law will chase it otherwise like you said people will learn time and time to escape from it

 7. Azadeh گفت:

  ایشان کوچکترین مبانی اخلاق که همان احترام به نظزات دیگران است را هم رعایت نمی کنند. چطور می تواند مدعی احیاء ارزشهای دینی باشد. البته این ها آب در هاون کوبیدن است. حمایت های این آقا از احمدی نژاد و چاپلوسی های مفتضاحانه ایشان از حاکم مطلق یعنی سلطنت ولی فقیه باعث از دست رفتن همه چیزشان شده که این قدر وحشت زده شده اند. به امید پیروزی روحانی و ایرانیان آزادی خواه.

 8. حميد گفت:

  ايت الشيطان تمساح يزدى جواب دهد ميلياردها پولى را از بيت.المال به جيب زدى وحاج خانوم تو لندن با أن در حال خرج كردن أن است را احمدى نژاد بشماداد وحالا از سايه أو جليلى حمايت ميكنى تا دو داره به أن ثروت برسى امابدان ملت اين بارپوزه تو وجليلى را با انتخاب روحانى بخاك خواهد ماليد……؟