سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت الله دستغیب: مواضع هاشمی و خاتمی مورد تایید است...

آیت الله دستغیب: مواضع هاشمی و خاتمی مورد تایید است

چکیده :آیت الله دستغیب در پاسخ به سوالی در مورد وجوب کفایی شرکت در انتخابات پاسخ داده است: هر حکمی موضوع می خواهد، درانتخابات هم چنین است ،اگر موضوع که انتخاب است باشد،یعنی انسان بتواند آزادانه به شخص مورد نظر خود رأی دهد وبه دنبال آن همچون سال 1388 که به آقای مهندس میرحسین موسوی مورد تأیید امام امت وشورای نگهبان ومحبوب ملت رأی دادند، اهانت وزندان وشکنجه نباشد وانسان یقین کند که وقایع سال 1388 تکرارنمی شود ، شرکت درانتخابات لازم می شود؛ ودر هرحال اطمینان لازم است....


آیت الله دستغیب در پاسخ به سوالی در مورد شرکت در انتخابات با اشاره به شرایط رای دادن اظهار داشته است: مواضع حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و حضرت حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی دراصلاح امور کشور ورفع مشکلات مردم مورد تأیید می باشد واگر به نظرات ایشان در امر انتخابات وادارة کشور عمل شود، امید است که مشکلات موجود برطرف گردد.

به گزارش کلمه، آیت الله دستغیب در پاسخ به سوالی در مورد وجوب کفایی شرکت در انتخابات پاسخ داده است: هر حکمی موضوع می خواهد، درانتخابات هم چنین است ،اگر موضوع که انتخاب است باشد،یعنی انسان بتواند آزادانه به شخص مورد نظر خود رأی دهد وبه دنبال آن همچون سال 1388 که به آقای مهندس میرحسین موسوی مورد تأیید امام امت وشورای نگهبان ومحبوب ملت رأی دادند، اهانت وزندان وشکنجه نباشد وانسان یقین کند که وقایع سال 1388 تکرارنمی شود ، شرکت درانتخابات لازم می شود؛ ودر هرحال اطمینان لازم است.

متن کامل این سوال و پاسخ به شرح زیر است:

حضرت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج سید علی محمد دستغیب دامت برکاته

بسمه تعالی

قال الله تعالی: واسئلوا اهل الذکر ان کنتم لا تعلمون

به عرض می رسانیم حسب فرموده حضرت عالی درتمامی انتخابات گذشته شرکت نمودیم، از جمله سال 88 (22/3/1388)شرکت درانتخاب رئیس جمهور بود.

اما چه گذشت که تاریخ آن راثبت کرد ! تعداد کثیری به جناب آقای مهندس میر حسین موسوی مورد تأیید شورای نگهبان رأی دادند،اما عده ای غیر مسئول ومخالف نظر امام امت (رحمه الله)نسبت به رأی بالای این بزرگوار بی اعتنایی کرده وشخص مورد نظر شورای نگهبان را قالب نمودند که شواهد موجود است وهنوز افرادی ،گرفتار دادگاه های کذایی وفشارهای آنچنانی واهانت هاواتهامات بی مدرک ومحرومیت ازمشاغل خود می باشند.

دخالت شورای نگهبان و وزارت کشور (فرمانداریها ) جهت تخریب ستادهای انتخاباتی جناب آقای موسوی بامدارک متعدد موجود است وادعای مسئولین برگزاری انتخابات براین است که انتخابات آزاد است ، اما قبل وبعد ازانتخابات در سال 88 عده ای بدون محاکمه وهیچ حکمی درحبس وحصر می باشندودرانتخابات سال1392که ادعای برگزاری انتخابات آزاد مطرح است تعدادی ازافراد به جرم دفاع از شخص مورد تأیید شورای نگهبان ،مورد اذیت وتهدید می باشند که برهیچ کس پوشیده نیست و تهدیدات سپاه ومأموران امنیتی به قوت خود باقی است .

آیا بااین وضع موجود که سپاه گردانندة آن است یعنی درحقیقت سرنیزه، می فرمایید شرکت در انتخابات کذایی واجب است؟

پاسخ معظم له:

بسمه تعالی

هر حکمی موضوع می خواهد، درانتخابات هم چنین است ،اگر موضوع که انتخاب است باشد،یعنی انسان بتواند آزادانه به شخص مورد نظر خود رأی دهد وبه دنبال آن همچون سال 1388 که به آقای مهندس میرحسین موسوی مورد تأیید امام امت وشورای نگهبان ومحبوب ملت رأی دادند، اهانت وزندان وشکنجه نباشد وانسان یقین کند که وقایع سال 1388 تکرارنمی شود ، شرکت درانتخابات لازم می شود؛ ودر هرحال اطمینان لازم است.

لازم به ذکر است که مواضع حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و حضرت حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی دراصلاح امور کشور ورفع مشکلات مردم مورد تأیید می باشد واگر به نظرات ایشان در امر انتخابات وادارة کشور عمل شود، امید است که مشکلات موجود برطرف گردد.

سید علی محمد دستغیب

22/3/1392


یک پاسخ به “آیت الله دستغیب: مواضع هاشمی و خاتمی مورد تایید است”

 1. saman گفت:

  صلح حدیبیه

  صلح حدیبیه پیمانی است که محمد پیامبر اسلام و پیروان او از مدینه با بت‌پرستان قریش بستند. این پیمان در سال ۶۲۸ پس از میلاد

  برابر با ذوالقعده ۶ هجری بسته شد.

  آمریکایی ها مسلمان نیستند اما به خدای یکتا به کتابش و به پیامبرش و به اخلاق انسانی ایمان دارند و بت پرست نیستند!

  %42 مردم چین بی دین هستند! ما می خواهیم روابط اقتصادیمون با چین کم و با آمریکا گسترش پیدا کنه!

  امام خمینی: ما می خواهیم با همه ی دنیا در صلح باشیم!

  در روایتی آمده است که خداوند به حضرت موسی (علی نبیّنا و آله و علیه السلام) فرمود: «بار دیگر که برای مناجات آمدی، بدترین مخلوق مرا به همراه بیاور!» موسی (علیه السلام) هنگام بازگشت در فکر فرو رفت که چه کسی را ببرد؟ به هرکس که می اندیشید با خود می گفت: شاید خدا او را دوست داشته باشد. سرانجام موسی (علیه السلام) سگی را یافت که تمام بدنش را کِرم گرفته و لاشه گندیده اش رها شده بود و بوی عفونتش رهگذران را آزار می داد. با خود گفت: شاید این منفورترین موجود نزد خدا باشد؛ اما این مطلب به ذهنش خطور کرد که شاید خدا همین موجود را نیز دوست داشته باشد. هنگامی که به میقات رفت، ندا رسید: «ای موسی! چیزی به همراه نیاوردی؟!» موسی پاسخ داد: «به هرچه نگریستم، آن را شایسته دوست داشتن تو دیدم». ندا رسید: «ای موسی! اگر آن سگ را به همراه آورده بودی، از چشم ما می افتادی!»

  حال چرا همه ی دنیا رو از خودمون بدتر میبینیم؟

  رای ما حسن روحانی