سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مشاور اقتصادی جلیلی: اگر تحریم ها لغو شود باید عزا بگیریم/ باید همه برای اوباما نام...

مشاور اقتصادی جلیلی: اگر تحریم ها لغو شود باید عزا بگیریم/ باید همه برای اوباما نامه تشکر بنویسیم

چکیده :مسعود درخشان، عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و مشاور اقتصادی سعید جلیلی گفته است: همه ما باید یک نامه تشکر به آقای اوباما بنویسیم و بگوییم که ما از شما به‎خاطر حماقتتان ممنونیم که این اقتصاد کشور ما را یک تکانی دادید. من به عنوان یک معلم کوچک اقتصاد یک احتمال می‎دهم که اگر دلار به 4000 یا 5000 تومان برسد و جریان اقتصاد کشور به همین وضع و با همه این مشکلات ادامه پیدا کند، بزرگترین زنگ خطر برای آمریکا خواهد بود و آمریکا به سرعت همه تحریم‎ها را برخواهد داشت." ...


مسعود درخشان، عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و مشاور اقتصادی سعید جلیلی گفته است: همه ما باید یک نامه تشکر به آقای اوباما بنویسیم و بگوییم که ما از شما به‎خاطر حماقتتان ممنونیم که این اقتصاد کشور ما را یک تکانی دادید. من به عنوان یک معلم کوچک اقتصاد یک احتمال می‎دهم که اگر دلار به 4000 یا 5000 تومان برسد و جریان اقتصاد کشور به همین وضع و با همه این مشکلات ادامه پیدا کند، بزرگترین زنگ خطر برای آمریکا خواهد بود و آمریکا به سرعت همه تحریم‎ها را برخواهد داشت.”

به گفته این اقتصاددان، “این مسخره‏ بازی بود که خبرگزاری‎های خارجی به‎راه انداخته بودند که اگر دلار برسد به قیمت 2000 تومان، نظام واژگون می‎شود ولی الآن دلار به بیش از 3000 تومان رسید و بحمد الله نظام اسلامی پابرجا و محکم است.”

درخشان افزود: “اگر همین فردا تحریم‎ها لغو شد آن وقت من می‎گویم که ما همه باید عزا بگیریم. از نظر من در تاریخ صد ساله کشور از آغاز تاریخ کشف نفت در کشور تا اکنون هیچ لطف الهی از ناحیه نفت بر مردم ایران نیامده جز این تحریم اخیر.”

به گزارش سی میل، وی افزود: مشکلات ما از زمانی شدید شد که این فرهنگ جهادی که به صورت مبارزه علیه تجاوز به نظام اسلامی ایجاد شد جای خودش را به نمایشگاه گل و گیاه داد و شروع کردند جدول‎های شکسته خیابان را رنگ کردند. چه کسی اجازه می‌دهد اتومبیل ملی تولید کنیم و نام ایرانی آن را به انگلیسی بنویسیم. آیا این فساد فرهنگ اقتصادی نیست.وقتی نام یک کوچه بن‌بست که نام یک شهید است به انگلیسی می‌نویسید آیا می‌خواهید به مردم بگوییم که کالای تولید داخلی بخرند؟”

به گفته درخشان، “شاخص‌های موجود اقتصادی باید تغییر کند این است که گفته می‌شود شاخص‌های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باید تدوین شود، زیرا شاخص‌های موجود سرمایه‌داری بر مبنای دیدگاه الهی نیست. این شاخص‌ها گرچه برای خود آن کشورها شاخص رشد است اما برای ما شاخص فقر و نه رشد است. در بُعد اسلامی باید گفت ثمره همه چیز در احکام شرعی خلاصه می‌شود که در حوزه فقاهت وجود دارد و یک مورد را از آن می‌گویم که برشاخص‌سازی اسلامی می‌تواند کمک کند.”

مشاور اقتصادی جلیلی همچنین پیش بینی کرده است: “اگر ایران و عراق در حوزه نفت و گاز به یک پیوند استراتژیک دست یابند باید فاتحه حاکمیت آینده غرب خوانده شود.


2 پاسخ به “مشاور اقتصادی جلیلی: اگر تحریم ها لغو شود باید عزا بگیریم/ باید همه برای اوباما نامه تشکر بنویسیم”

  1. من گفت:

    خداوند همه مریضای اسلام را شفای عاجل عنایت فرماید… آمیییییییییییین

  2. متواضع گفت:

    آدم نابغه ای مثل آقای درخشان تا حالا کجا بود که از افاضاتشون بی بهره بودیم؟ توجيح یه همچین فضاحتی در مدیریت و مملکت داری که در دوره قبل پیش اومد اون هم به این راحتی و با بیان چند جمله قصار واقعاً کار هر کسی نیست. زنده و پاینده باشید جناب درخشان.