سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سالن حجاب دوباره سبز شد؛ یاحسین میرحسین و یاردبستانی در همایش هواداران عارف...

سالن حجاب دوباره سبز شد؛ یاحسین میرحسین و یاردبستانی در همایش هواداران عارف

چکیده :جمعیتی که منتظر شروع برنامه و ورود محمدرضا عارف بودند با سر دادن شعارهای "عارف زنده باد روحانی پاینده باد" و عارف روحانی اتئلاف ائتلاف"، "این است حرف عارف ... درود بر مخالف"، "رای ما یک کلام اصلاحات والسلام"، "زندانی سیاسی آزاد باید گردد" و "یاحسین میرحسین" پاهای خود را بر زمین می کوبیدند....


چهارسال پس از یازدهم خردادی که هواداران میرحسین موسوی سالن والیبال مجموعه ورزشی حجاب را سبز کردند، این بار همایش هواداران محمدرضا عارف، کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در این سالن در میان شعارهای مردم سبز شد.

به گزارش کلمه، سالن حجاب پیش از آغاز مراسم مملو از جمعیت شد به طوری که دیگر امکان ورود به سالن نبوده و جمعیت پشت درهای سالن تجمع کردند.

عکس های موسوی، کروبی، روحانی، عارف، خاتمی و هاشمی در دست های مردم دیده می شد و همزمان جمعیت یک صدا سرودهای “یار دبستانی” و “ای ایران” را می خواندند.

جمعیتی که منتظر شروع برنامه و ورود محمدرضا عارف بودند با سر دادن شعارهای “عارف زنده باد روحانی پاینده باد” و عارف روحانی اتئلاف ائتلاف”، “این است حرف عارف … درود بر مخالف”، “رای ما یک کلام اصلاحات والسلام”، “زندانی سیاسی آزاد باید گردد” و “یاحسین میرحسین” پاهای خود را بر زمین می کوبیدند.

فاطمه راکعی فعال اصلاح طلب که به دعوت مجری شعری را برای حاضران خواند مورد استقبال حاضران قرار گرفت. شعری که در پایان آن را به مبارزان نستوه اصلاحات تقدیم کرد.

فاطمه راکعی در این مراسم یاد اصلاح طلبانی که به هر دلیل در این جمع نیستند را گرامی دانست و گفت: زنده باد خون اصلاح طلبانی که برای تداوم انقلاب به زمین ریخته شد.

وی همچنین فریاد زد: زندانی سیاسی آزاد باید گردد و میر حسین و کروبی از حصر آزاد شوند. فاطمه راکعی با بیان اینکه ما آمده ایم فریاد بزنیم گفت که ما شهروندیم نه رعیت

مهمان دیگر این همایش فرشته طائر پور تهیه کننده سینما بود که بیانیه ای در خصوص فعالیت های سیاسی، هنری و مطالبات زنان خواند و گفت: زن ایرانی از جنگ نمی ترسد از این می ترسد که پسرش برای سرکوب باتوم به دست بگیرد و بر سر برادرش بکوبد.

در ادامه همایش کلیپی از محمدرضا عارف پخش شد که در آن تصاویر عارف با خاتمی و دیگر اصلاح طلبان نشان داده شد که مورد تشویق و شعار های بسیار هواداران در سالن قرار گرفت.

کلیپ دیگری پخش شد که در آن شخصیت های تاریخی از جمله مصدق، بازرگان، ستار خان، امیر کبیر و سیدجمال اسدآبادی را نشان می داد که در حین پخش کلیپ عارف وارد سالن شد.

بر اساس گزارشی که خبرگزاری مهر منتشر کرده ابتدا همسر عارف در حالی که برای حضار دست تکان می داد وارد شد و بعد از آن عارف آمد که برای چندین دقیقه متمادی مورد تشویق هواداران قرار گرفت.

عارف که به علت پرواز با تاخیر یک ساعته به مراسم آمد در ابتدای مراسم گفت: از همان ابتدا بنا را بر اجماع اصلاح طلبان گذاشتم که هواداران شعار الله اکبر را سر دادند.

محمدرضا عارف گفت: اصلاحات یعنی خرد جمعی، سعه صدر و عقلانیت و من در این مسیر همواره قدم برداشته‌ام و هیچ‌گاه اخلاق را کنار نگذاشته‌ام چراکه اخلاق مبنای حرکت من بوده است.

عارف در پاسخ به خواسته حامیان خود مبنی بر ائتلاف بین اصلاح طلبان گفت: انتخابات جاری ما را براجماع اصلاحات قرار داده است و من برای ایجاد شور و نشاط به صحنه آمده‌ام و از ابتدا موضع من این بود که در صورت حضور آیت الله رفسنجانی و حجت الاسلام سید محمد خاتمی به صحنه نیایم ولی با تحقق نشدن این امر حضور خودم را ضروری دانستم.

وی ادامه داد: من از‌‌ همان ابتدا گفته بودم که به اجماع اصلاح طلبان با محوریت رییس دولت اصلاحات موافق هستم و از آن تمکین می‌کنم و همچنان بر این عهد خود پایبند هستم.

در پایان مراسم عارف و همسرش از پله های طبقه دوم سالن پایین آمدند که جمعیت شعار یا حسین میرحسین را سر دادند که با ابراز احساسات محمدرضا عارف روبرو شد.

مردم با شعار یاردبستانی عارف را بدرقه کردند. تمامی خیایان های منتهی به بلوار کشاورز و خیابان حجاب ترافیک سنگینی بود و در پایان مراسم با ایجاد حلقه هوادران را کنترل می کردند و اعضای ستاد عارف از حاضران درخواست می کردند که شعار ندهند.


3 پاسخ به “سالن حجاب دوباره سبز شد؛ یاحسین میرحسین و یاردبستانی در همایش هواداران عارف”

 1. ناشناس گفت:

  زنده باد عارف

 2. محمود گفت:

  به امید پیروزی با رای همه مردم ب
  ه اصلاحات

 3. سیاوش گفت:

  آفرین بر شعور و شرف اصلاح طلبان