سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

حداد عادل انصراف داد

چکیده :غلامعلی حدادعادل که در همه نظرسنجی در انتهای جدول بود، از ادامه حضور در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.انصراف حداد عادل از انتخابات در حالی صورت گرفت که وی در مناظره های سه گانه با حمایت کامل از همه تصمیمات و سیاست های نظام، به کلیه انتقاداتی که از سوی سایر کاندیداها می شد پاسخ می داد.همانگونه که سایت اصولگرای الف پیش از این نوشته بود، پدرزن پسر رهبری قید رای مردم را زد. حدادعادل بعد از دفاع تمام قد از نظام چهار روز مانده به زمان انتخابات انصراف خود را اعلام کرد. انصراف حداد عادل در حالی صورت گرفت که طیف سنتی اصولگرایان روز گذشته حمایت خود را از علی اکبر ولایتی اعلام کرده بود...


کلمه- گروه خبر: غلامعلی حدادعادل که در همه نظرسنجی در انتهای جدول بود، از ادامه حضور در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.

انصراف حداد عادل از انتخابات در حالی صورت گرفت که وی در مناظره های سه گانه با حمایت کامل از همه تصمیمات و سیاست های نظام، به کلیه انتقاداتی که از سوی سایر کاندیداها می شد پاسخ می داد.

همانگونه که سایت اصولگرای الف پیش از این نوشته بود، پدرزن پسر رهبری قید رای مردم را زد. حدادعادل بعد از دفاع تمام قد از نظام چهار روز مانده به زمان انتخابات انصراف خود را اعلام کرد.

انصراف حداد عادل در حالی صورت گرفت که طیف سنتی اصولگرایان روز گذشته حمایت خود را از علی اکبر ولایتی اعلام کرده بود.

غلامعلی حدادعادل، ضمن انصراف از کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری از مردم عزیز ایران اسلامی خواست با رعایت معیارهای مورد نظر رهبری معظم انقلاب به کسانی رأی دهند که از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزشهای مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه انصراف دکتر حداد عادل از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری

ملت شریف ایران

در روزهای حساس و سرنوشت ساز یازدهمین دوره­ انتخابات ریاست جمهوری توجه شما مردم عزیز را به نکات زیر جلب می­کنم:

1- اینجانب که از سال 1341 با کاروان نهضت امام خمینی(ره) همراه بوده و از بهمن 1357 تا کنون در صحنه­ های انقلاب و مسئولیتهای مهم و سنگین اجرایی و قانونگزاری حضور داشته­ام ، روش و بینش «اصول­گرایی» را در عرصه­ سیاست با تعالیم اسلام و قرآن و آرمانهای امام راحل و اهداف انقلاب اسلامی و منافع و مصالح کشور منطبق و موافق می­دانم و خود را اصول­گرا می­شناسم و به این صفت افتخار می­کنم.

2- پیروزی اصول­گرایان را در انتخابات ریاست جمهوری هدف اصلی خود می­دانم و معتقدم با استمرار اصول­گرایان حقیقی می­توان آرامش و امنیت و عقلانیت را که لازمه­ ایجاد حماسه­ سیاسی و حماسه­ اقتصادی است بر کشور حاکم کرد و بر این اساس خود را موظف می­دانم از هر اقدامی که با واسطه یا بی­واسطه به شکست اصول­گرایی در این انتخابات منجر شود پرهیز کنم.

3- شرکت اینجانب در ائتلافی که به«ائتلاف سه­گ انه» یا «ائتلاف پیشرفت» موسوم شد دقیقاٌ برای آن بود که نامزدهای اصول­گرا در رقابت با یکدیگر سبب شکست اصول­گرایان نشوند. ما با هم برای تلاش در راه پیروزی اصول­گرایان عهد و پیمان بسته­ بودیم و من دقیقاً بر آن عهد و پیمان استوار مانده­ام.

4- با نزدیک شدن به ایام ثبت نام نامزدها و حوادثی که در آخرین ساعت روز آخر ثبت نام روی داد و نگرانی­هایی از باب تکرار حوادث تلخ سالهای گذشته به­ویژه فتنه­ ی سال 88 را پدید آورد لازم دیدیم منتظر مشخص شدن آرایش سیاسی نامزدها بمانیم و پس از آن به مصلحت دیدیم که با شرکت در تبلیغات انتخاباتی و خصوصا با استفاده از فرصتهای صدا و سیما و مناظره­ها، دیدگاهها و برنامه­های خود را به اطلاع ملت برسانیم. اینجانب تصمیم گرفتم مواضع خود را در مناظره­ها و برنامه­های صداو سیما به روشنی و صراحت اعلام نمایم و حتی در این مناظره­ها از بیان نقد نسبت به مواضع بعضی از نامزدهای اصول­گرا نیز دریغ نورزم.

5- اینجانب در سخنان خود در چند ماه گذشته و به­ویژه در هفته­­های اخیر ضمن تأکید مکرر بر اینکه مشکل عمده­ی امروز مردم مشکل اقتصادی است و وظیفه­ی اول دولت آینده حل این مشکل می­باشد، همواره کوشیدم تا از دادن وعده­های فریبنده و غیر عملی که تنها به قصد جلب رای مردم داده می­شود خود داری کنم. سعی کردم از سیاه نمایی و نادیده گرفتن دستاوردهای انقلاب و خدمات دولتها بپرهیزم و موجب یأس و ناامیدی مردم نشوم. کوشیدم تا سخنی بر خلاف مصالح کشور و امنیت ملی بر زبان نیاورم و دل دشمنان انقلاب را شاد نکنم. تلاش کردم آرمانهای امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری را که از دل و جان به آنها اعتقاد دارم فراموش نکنم. امیدوارم در آنچه گفته­ام توانسته باشم رضای خداوند و رضایت مردم را جلب کرده باشم.

6- اکنون بر پایه ­ی این مقدمات، امروز دوشنبه 20 خردادماه 1392 با در نظر گرفتن واقعیتهای پیش رو در صحنه­ ی انتخابات و با توجه به نیت و انگیزه­ای که از آغاز حضور در ائتلاف داشته ­ام به عهد خود وفا می­کنم و انصراف خود را از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اعلام می­نمایم تا به سهم خود به پیروزی اصول­گرایی در این انتخابات کمک کرده­ باشم. امیدوارم سایر نامزدهای اصول­گرا نیز در این لحظه­ ی خطیر و حساس به وظیفه­ی خود عمل کنند برادرانه و مشفقانه توصیه می­کنم مردم عزیز با تصمیم درست خویش کاری کنند که یا اصول­گرایان در مرحله­ اول انتخابات پیروز شوند و یا چنان شود که در صورت کشیده شدن انتخابات به مرحله­­ی دوم، رقابت میان دو اصول­گرا باشد.

7- با انصراف خود از مردم عزیز می­خواهم معیارهای مورد نظر رهبری معظم انقلاب را در رای دادن به نامزدها دقیقا رعایت کنند و به کسانی رأی دهند که به مبانی جمهوری اسلامی معتقد بوده و شجاع و بانشاط و توانمند باشند و از گفتمان انقلاب اسلامی و ارزشهای مورد نظر امام و رهبری حمایت کنند و پاسدار خون شهیدان و فداکاریهای ایثارگران عزیز و خانواده­ معظم شهدا باشند تا درخشش انقلاب اسلامی در فضای ظالمانه و ظلمانی نظام سلطه­ی جهانی روز به روز افزونتر گردد.

8- وظیفه­ ی خود می­دانم از عموم برادران و خواهرانی که در سراسر کشور در ستادهای انتخاباتی اینجانب صمیمانه و صادقانه تلاش کرده­اند و یا در اجرای برنامه­های صدا و سیما مرا یاری نموده­اند سپاسگزاری کنم. از اینکه نمی­توانم با هیچ زبان و قلمی از عهده­ی شکر محبتهای آنان برایم از همگان پوزش می­خواهم.

9- وظیفه دارم از شورای محترم نگهبان که اینجانب را واجد صلاحیت نامزدی انتخابات ریاست جمهوری تشخیص داده­اند تشکر کنم. همچنین موظفم ازصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که فضای مناسبی برای بیان دیدگاهها و برنامه­های نامزدها بوجود آورده سپاسگزاری نمایم. از عموم نمایندگان رسانه­ها، چه رسانه­های مکتوب و چه رسانه­های مجازی که در ایام انتخابات با انتشار اخبار مربوط به این جانب اطلاع رسانی مفید و سازنده­ کرده­اند نیز تشکر می­کنم.

10- امیدوارم ملت مسلمان و با بصیرت و شجاع و انقلابی ایران با حضور پرشور و باشکوه در انتخابات جمعه 24 خردادماه 1392 حماسه­ ی سیاسی ایجاد کنند و با برگزاری یک «انتخابات خوب » به یک «انتخاب خوب» دست یابند و زمینه را برای خلق «حماسه اقتصادی» با مدیریت دولت آینده و وحدت و همت ملت فراهم سازند. امیدوارم حاصل همه ­ی تلاشها و نتیجه­ ی انتخاب همگان به خیر و صلاح کشور باشد و مایه­ عزت و ارجمندی بیشتر ملت ایران و تضمین کننده­ی دوام و بقای استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی گردد.

والعاقبه للمتقین

غلامعلی حداد عادل


11 پاسخ به “حداد عادل انصراف داد”

 1. مصطفی گفت:

  جالبه، میگه اومده بود که بتونه نظراتشو تو مناظرات بیان کنه ، باریکالله شورای نگهبان با این انتخاب فوق العاده اش که طرف همه را سر کار بگذاره , اون وقت هاشمی با اون همه سابقه اش حق نداره بیاد نظرشو تو مناظره بگه

 2. نیما گفت:

  سلام .ای کاش حداد ناعادل میماند وحداقل میدید که نماینده رهبری ودر نهایت خود رهبری چند تا رای خواهند آورد .حداد و رهبری خوب میداند که هیچ رای قابل قبولی از مردم دریافت نخواهد کرد وای کاش میماند و رسوایی خود ورهبر وپیشوای خود را می دید .ای کاش می ماند ومیدید با همین انتخابات نمایشی هم رسوا خواهد شد .قبل از اینکه رسوا شوند نمایندگان رهبری به او گفتن تا آبرویمان پیش از این نرفته بکش کنار.ای کاش میماند

 3. الشاد گفت:

  حالا خيلي راي بالا بود؟ ب اميد بيروزي سبز ها

 4. Irani گفت:

  بالاخره این چند صدهزار رای هم برای اقلیت اصولگرایان در کشور گشایشی است. ای کاش حزب الله لبنان و گارد بشار اسد و بخشی از طالبان که شما را قبول دارند می توانستند به شما رای بدهند. کار شما از مهندسی انتخابات گذشته و امسال به بنّاسازی روی آورده اید.

 5. کورش گفت:

  ایشان جزء ائتلاف 2+1 بود و بلاخره نفهمیدم به نفع کدام کاندیدا کنار رفت ؟

 6. ناشناس گفت:

  مسئولیتتم واقعا سنگین بوده..حالا نمیدونم به تن حساب کرده یا به کیلو;)

 7. امير ارسلان گفت:

  نظر من كو؟

 8. کوروش گفت:

  ممنون که رفتی

 9. لیلا گفت:

  جالبه طرف متوجه شده رای نمیاره ضایع میشه،کشیده کنار اونوقت ادای آدمای بزرگوارم در میاره!!!مردم از خنده

 10. ع.ب.تورک اوغلی گفت:

  بنام خدا-باسلام این آقا.! آمده بودتنهابرای شعاردادن ودفاع ازعملکردخودونظام دراین سالهای سیاه .وطبق اطلاعات وگفته های مطهری این ساواکی زمان شاه واصولگرای کنونی همیشه هم ازآخورخورده وهم ازتوبره.این آقا ازرانت حکومتی استفاده کرده وبجای انتخاب شدن انتصاب شده وخودنیزمیداندکه رای نداشته فقط قصدش حاضرشدن درتلویزیون واستفاده ازاین زمان راغنیمت دانسته تاافکارشئونیستی وپان فارسیستی نژادپرستانه خودونظام رادراین زمان تکرارکندوجامعه راآلوه ترنماید.چون تلویزیون درزمانهای دیگرتماشاچی نداردآمده بودازاین رسانه برای بینندگان افاضات باطل خودرابه نمایش گذارد.این فرددرراس یک نهادفرهنگی بسیارمهم حکومتی جاخوش کرده وازبوجه کلان آن که حسابی نداردوحسابرسی هم نیست خورده وجامعه راآلوده کرده است.جامعه راتوسط خود وهمپالگی خودش بیشترآلوده کند.این نئوفاشیست یکی ازعاملین اصلی پایمال شدن حقوق ملتهای درون ایران است.این آقاهیچ بویی ازاسلام وانسانیت نبرده ونژادپرستی وافکارشئونیستی وی راکورکرده است.وبنظرمن این خیانتکاریکی ازافرادی است که بایددردادگاه عمومی محاکمه وبه جزای پست عمل خودبایدبرسد..

 11. Amir گفت:

  بهتر بود آقای حدادعــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــادل انصراف نمیداد!خدامیدونه شاید اگه انتخابات به دور دوم کشیده میشد یه امدادغیبی دیگه میرسید آرای تعدادی از صندوق ها باطل میشد و ایشان از رتبه هشتمی آرا به رتبه ی دومی میرسید و به مرحله ی دوم راه پیدا میکرد بعدش هم خدا بزرگه بازهم امکان تکرار ماجرای مجلس ششم و دکتر رجایی و ابطال آرا و انتخاب غلامعلی دور از ذهن نبود………