سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تاج زاده: به احترام اقایان روحانی و عارف از تحریم سخن نمی‌گویم اما رای نمی‌دهم...

تاج زاده: به احترام اقایان روحانی و عارف از تحریم سخن نمی‌گویم اما رای نمی‌دهم

چکیده :فخرالسادات محتشمی پور به نقل از سیدمصطفی تاج زاده نوشته است: به احترام روحانی و عارف و مسجدجامعی از تحریم سخن نمی گویم. من خودم رأی نمی دهم اما دیگران را دعوت به رأی ندادن نمی کنم.وی در خصوص نظر تاج زاده در مورد ائتلاف افزوده است: اگر این دو کاندیدا ائتلاف کنند شاید بتوان بحث کرد. به هر حال وحدت با خطا آسیب کمتری می رساند به نسبت تفرقه. ...


فخرالسادات محتشمی پور به نقل از سیدمصطفی تاج زاده نوشته است: به احترام روحانی و عارف و مسجدجامعی از تحریم سخن نمی گویم. من خودم رأی نمی دهم اما دیگران را دعوت به رأی ندادن نمی کنم.

وی در خصوص نظر تاج زاده در مورد ائتلاف افزوده است: اگر این دو کاندیدا ائتلاف کنند شاید بتوان بحث کرد. به هر حال وحدت با خطا آسیب کمتری می رساند به نسبت تفرقه.

همسر تاج زاده با اشاره به مناظره های انتخاباتی و نظر تاج زاده در این خصوص می نویسد: حداد را آورده اند وسط که علیه اصلاح طلب ها حرف بزند. البته در مناظره سوم اعترافات بزرگی کرد. از جمله وقتی به آقای عارف گفت اسم خاتمی را می بری که رأی بیاوری.

محتشمی پور در رابطه با حداد عادل و مجلس ششم در صفحه فیس بوک خود نوشته است: همسرجان یک پوزش خواهی هم از مردم کرد برای تصویب اعتبار نامه حدادعادل توسط مجلس ششم(مجلس اصلاحات) در حالی که می دانستند او جای دکتر علی رضا رجایی را غصب کرده است! گفت: حداد عادل باید بماند تا معلوم شود او که مس وجودش اخیراً طلا شده و رجل سیاسی شده چقدر وزن و رأی دارد. البته وقتی مصباح یزدی از موضع انقلابی گری طلبکار آقای هاشمی می شود حداد هم باید انقلابی بشود و در مقابل بهزاد نبوی ها در زندان باشند.

محتشمی پور همچنین نوشته است: همسرجان هم چنین از تأثرش می گوید پس از خواندن مسمومیت 348 نفر در یک روز در رفسنجان به دلیل مصرف مشروبات الکلی تقلبی و می گوید که باید نامه ای به خدا بنویسم و در آن پوزش بخواهم به خاطر حماقت هایی که نسل ما مرتکب شد و اکنون آن حماقت ها به جنایت منجر شده است. به این امید که آن نامه کسانی را تشویق به تجدیدنظر کردن در سیاست های ظاهرا فقهی اما باطنا غیراسلامی و غیردینی بکند. چرا که حکومت هیچ مسئولیتی بالاتر از حفظ جان و مال و عرض و ناموس مردم ندارد که متأسفانه نسبت به آن ها بی توجه است.

تاج زاده با محکوم کردن خشونت علیه اعتراضات مردم در ترکیه هم گفته است: یک برخورد سرکوب گرانه می تواند به طور جدی به حیثیت یک کشور حتی اگر وجوه مثبت زیادی داشته باشد، لطمه بزند. رهبری و قوای سه گانه نیز اکنون بهتر می فهمند ک سرکوب های خونین 88آبروی کشور را به باد داد نه اجتماعات اعتراضی مسالمت آمیزمردم و تأکید کرد که مهم ترین تفاوت حکومت مردمی و آزاد با حکومت های غیرمردمی نحوه مقابله با مخالفان و معترضان است.

تاج زاده در طول دوران حبس، ترجمه سومین کتاب را در زندان به پایان رسانده است. این کتاب what is politics نام دارد که توسط Adrian left wich ویراستاری شده است. و در سال 2004 توسط انتشارات polity press چاپ شده است.


3 پاسخ به “تاج زاده: به احترام اقایان روحانی و عارف از تحریم سخن نمی‌گویم اما رای نمی‌دهم”

 1. مرتضی گفت:

  با احترام به نظر تاج زاده عزیز
  امروز با فرض ائتلاف و حمایت آقایان هاشمی و خاتمی از آن ، رای دادن عقلانیت و درایت سیاسی است

 2. برنا گفت:

  ای کسانیکه داده اید و خواهید داد . ای کسانیکه با ححضورتان مبانی این رژیم منحوس را استحکام بخشیدید . ای کسانیکه برای ایران چکی مملکتی را به اتش کشیدید . اگر مادرتان زنده است نام پدر واقعی خود را بپرسید . هر کس شرکت کند ، کمک کند ، و یا حمایت کند در نام پدرش شک نماید .

 3. مرتضی گفت:

  بر اساس اظهارات اولیه نویسنده مطلب فوق ایشان معذور از نوشتن بزبان فارسی بوده است ، به عزیزان همراه در سایت کلمه پیشنهاد میکنم در اینطور موارد زحمت بکشند و متن انگلیسی را ترجمه و ذیل آن درج کنند شاید مطلبی باشد که برای فارسی زبانان مفید باشد