سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » با دستور مستقیم دادستان خبرگزاری مهر رفع فیلتر شد...

با دستور مستقیم دادستان خبرگزاری مهر رفع فیلتر شد

چکیده :در پی انتشار مصاحبه ای با مدیرمسئول سایت صراط نیوز، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از فراهم کننده سرور خبرگزاری مهر خواست این خبر را فیلتر کند که نهایتا با پیگیری موضوع از طریق دادستان کل کشور مشکل پیش آمده برای خبرگزاری مهر بر طرف شد....


در پی انتشار مصاحبه ای با مدیرمسئول سایت صراط نیوز، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از فراهم کننده سرور خبرگزاری مهر خواست این خبر را فیلتر کند که نهایتا با پیگیری موضوع از طریق دادستان کل کشور مشکل پیش آمده برای خبرگزاری مهر بر طرف شد.

به گزارش مهر در پی انتشار مصاحبه ای با مدیرمسئول سایت صراط نیوز که از فیلتر کردن رسانه های دارای مجوز توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه انتقاد شده بود ، این کارگروه دستور فیلتر این خبر را به فراهم کننده سرور خبرگزاری مهر صادر کرد.

در همین راستا رضا مقدسی مدیرعامل خبرگزاری مهر در گفتگویی با اشاره به این درخواست گفت: خبرگزاری های رسمی کشور از تاریخ 28/1/1391 به موجب مصوبه هیات وزیران به قانون مطبوعات محلق شده اند و مشمول قانون جرایم رایانه ای نمی شوند.

وی ادامه داد: به همین جهت درخواست کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با قانون مطبوعات مغایرت دارد و این موارد باید از طریق محاکم قضایی پیگیری شود .

مقدسی خاطر نشان کرد: متاسفانه از هفته گذشته فشارها به خبرگزاری و شرکت تامین کننده اینترنت این خبرگزاری کرارا ادامه داشته تا اینکه روز گذشته یکی از شرکت های تامین کننده اینترنت این خبرگزاری مجبور به مسدود سازی خط اینترنت ما شد.

وی گفت: تمام تلاش ما این بوده است که در آستانه برگزاری انتخابات و مراسم سالگرد ارتحال امام از ایجاد تنش های بی مورد پرهیز کنیم تا خللی در روند اطلاع رسانی این دو رویداد مهم پدید نیاید اما متاسفانه پیگیری های صورت گرفته بی نتیجه ماند.

مدیر عامل خبرگزاری مهر از رئیس قوه قضائیه خواست با تدبیر لازم مشکلات موجود بر سر راه فعالیت قانونی رسانه ها برطرف شود.

گفتنی است چندی پیش کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اقدام به فیلتر سایت صراط نیوز کرد و از آنجا که این سایت مشمول قانون مطبوعات بود پس از پیگیری های مدیر مسئول رفع مسدودیت شد.

ساعتی پس از انتشار این خبر پدرام پاک آئین مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تماس با خبرگزاری مهر اعلام کرد: با پیگیری موضوع از طریق حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای دادستان کل کشور مشکل پیش آمده برای خبرگزاری مهر بر طرف شد.

لازم به ذکر است که عضو ناظر مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات نیز با انتقاد از فیلتر شدن سایت صراط و درخواست فیلترینگ خبرگزاری مهر از سوی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، گفت: فیلتر شدن سایت‌های خبری و خبرگزاری‌ها از سوی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه عملی غیرقانونی است، کمیته تشخیص مصادیق جرایم رایانه‌ای و شخص آقای خرم آبادی اطلاع درست و دقیقی از قانون سال ۸۸ مجلس ندارند و برداشتشان اشتباه است و تمایل دارند که اراده شخصی خود را بر خبرگزاری‌ها حاکم کنند و این خلاف قانون است.


یک پاسخ به “با دستور مستقیم دادستان خبرگزاری مهر رفع فیلتر شد”

  1. yar گفت:

    یادمون نره روزنامه سلام توقیف موقت است. احتمالا برای یک هزار سال آینده.