سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » طالبان:برای مذاکره به تهران سفر کرده ایم/ سخنگوی وزارت خارجه ایران: این خبر را تایی...

طالبان:برای مذاکره به تهران سفر کرده ایم/ سخنگوی وزارت خارجه ایران: این خبر را تایید نمی کنیم

چکیده :این سفر به منظور گفت‌وگو درخصوص موضوعات مورد علاقه 2 طرف صورت گرفت. هیئت امارت اسلامی پس از بحث و رایزنی با طرف ایرانی باردیگر تهران را ترک کرد....


طالبان امروز با انتشار بیانیه‌ای که در پایگاه خبری این گروه منتشر شد، سفر هیئتی از این گروه به تهران را تأیید کرد.

به گزارش فارس،  متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

چنانچه خبرگزاری فارس جمهوری اسلامی ایران در خصوص سفر هیئت امارت اسلامی افغانستان به ایران گزارشی منتشر کرد، امارت اسلامی افغانستان این گزارش را تأیید می‌کند.

 چندی پیش هیئتی از امارت اسلامی افغانستان به سرپرستی رئیس دفتر سیاسی امارت اسلامی، در یک سفر 3 روزه عازم تهران شد.

این سفر به منظور گفت‌وگو درخصوص موضوعات مورد علاقه 2 طرف صورت گرفت. هیئت امارت اسلامی پس از بحث و رایزنی با طرف ایرانی باردیگر تهران را ترک کرد.

همچنین پیش از سفر این هیئت، هیئت دیگری از امارت اسلامی افغانستان نیز بنا به دعوت رسمی جمهوری اسلامی ایران عازم تهران شده بود. این هیئت در کنفرانس «علما و بیداری اسلامی» که در تهران برگزار شد، شرکت کرد.

مقامات امارت اسلامی هنگام سخنرانی در کنفرانس علما و بیداری اسلامی، در خصوص داعیه امارت اسلامی، به حاضران اطلاعاتی ارائه داده و دیدگاه امارت اسلامی را در خصوص مسائل مهم بین‌المللی بیان کردند.

نمایندگان امارت اسلامی در این نشست، پیام و خواسته‌های ملت افغانستان را به گوش جهانیان رساندند. همچنین نمایندگان امارت اسلامی در تهران، با مقامات عالی رتبه ایرانی نیز دیدارهایی مثبتی داشتند که از این جمله می‌توان به موضوع مهاجران افغان مقیم ایران اشاره کرد.

هیئت امارت اسلامی از مقامات ایرانی خواست که به مشکلات مهاجران افغان مقیم این کشور توجه لازم را کرده و جلو حوادث ناگوار را بگیرند.

پیش از این نیز نمایندگان امارت اسلامی افغانستان با حضور در کنفرانس‌های فرانسه و ژاپن دیدگاه امارت اسلامی را اعلام کرده بودند که نتایج مثبتی در پی داشت.

قابل ذکر است که امارت اسلامی افغانستان در چارچوب احترام متقابل، همواره خواستار توسعه روابط با جهان و کشورهای منطقه بوده در این زمینه بازهم به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

«قاری یوسف احمدی» سخنگوی امارت اسلامی افغانستان

این در حالی است که به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز در خصوص انتشار خبری مبنی بر سفر گروهی از طالبان به ایران بیان کرد: این اخبار را تایید نمی کنم.


یک پاسخ به “طالبان:برای مذاکره به تهران سفر کرده ایم/ سخنگوی وزارت خارجه ایران: این خبر را تایید نمی کنیم”

  1. کمینه گفت:

    چند دلیل لازم است که بتوان گفت، حکومت ایران تروریست وحامی تروریسم است؟!حضور هرفرد ازاین مجموعه درکشور محکوم است.