سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مناظره ها صدای همه را در آورد/ عکس معدن مس امریکا هم قدیمی بود...

مناظره ها صدای همه را در آورد/ عکس معدن مس امریکا هم قدیمی بود

چکیده :در همین حال پخش عکس معدن در این مناظره تلویزیونی نیز چالش برانگیز شد و سرانجام کاشف به عمل آمد که این عکس متعلق به معدن مسی در امریکاست! این معدن در ایالت یوتای آمریکا قرار دارد و یک ماه قبل به دلیل رانش زمین به شدت آسیب دیده و تولید مس در آن به نصف کاهش یافته است....


نخستین مناظره انتخاباتی هشت کاندیدای ریاست‌جمهوری در حالی روی آنتن تلویزیون رفت که وجود غلط املایی در آیه شریفه نقش بسته بر دکور استودیو مشهود بود.

روی دکور استودیوی مناظرات، بخشی از آیات هفدهم و هجدهم سوره مبارکه «زمر» نقش بسته بود که البته با غلط املایی همراه بود و کلمه «الباب» به صورت «البب» نوشته شده بود.

این غلط املایی اعتراض خبرگزاری فارس را هم برانگیخت.

متن و ترجمه آیه مذکور بدین صورت است: «… فَبَشِّرْ عِبَادِ ﴿17﴾ الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِکَ الَّذِینَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِکَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ﴿18﴾»

بنابراین بندگان مرا بشارت ده، کسانی که سخنان را می‏شنوند و از نیکوترین آنها پیروی می‏کنند، آنها کسانی هستند که خدا هدایتشان کرده، و آنها خردمندانند.

در همین حال پخش عکس معدن در این مناظره تلویزیونی نیز چالش برانگیز شد و سرانجام کاشف به عمل آمد که این عکس متعلق به معدن مسی در امریکاست!

این معدن در ایالت یوتای آمریکا قرار دارد و یک ماه قبل به دلیل رانش زمین به شدت آسیب دیده و تولید مس در آن به نصف کاهش یافته است.


یک پاسخ به “مناظره ها صدای همه را در آورد/ عکس معدن مس امریکا هم قدیمی بود”

  1. مهدي ايراني گفت:

    اين انتخابات و اين كانديداها مطلقا برايند مردم ايران نيست.