سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ویدئو/ خرداد پر از حادثه و یادی از هاله سحابی...

ویدئو/ خرداد پر از حادثه و یادی از هاله سحابی

چکیده :سال هاست زمزمه می کنیم "ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم". سال هاست تکرارش می کنیم تا فراموش نکنیم. وقتی 22 خرداد رو پشت سر گذاشتیم تکرار کردیم و صبرمان را محک زدیم. روزی که نور چشم های ندا فانوس بیانگردی هایمان شد، روزی که شال سبز سهراب دستمان را گرفت و پیشمان برد. روزی که زمین مقابل اوین پارک بازی کودکانمان شد و پناهگاه سفره ی افطاری و تولدهایمان. روزی که میر و شیخمان پشت دیوارهای بلند خانه دوشادوش همراهانشان به حبس رفتند و باز هم سرمشق صبرمان دادند. همه ی این روزها زمزمه کردیم و صبوری و تحمل درس گرفتیم....


کلمه- گروه اجتماعی: خبر آنقدر ناگهانی و غیر منتظره پیچید که تا ساعت ها کسی باور نکرد و به شایعه های گاه به گاه طبیعی در این روزها حواله شد. اما هر کس که از راه می رسید نا باورانه تکرار می کرد و ثبت شد که هاله سحابی در کربلای تشییع عزت الله سحابی و پای تابوت پدر به او پیوست.

همان شد که هاله سحابی فرزند ارشد مهندس عزت الله و نوه ی یدالله سحابی باز هم تاریخ و ملت ایران را شاهد گرفت که جز در راه هدف و آرمانش گام بر نخواهد داشت.

تازه چند روز بود که میله های خاکستری اوین برایش گشوده شدند تا بتواند بر بالین پدر به کما رفته اش نفس های آخر را در کنار هم بکشند، شب گذشته اش میزبان میهانان پدر بود. میهمانانی که تصورش را هم نمی کردند باید شب بعد نیز به ضیافتی بروند که فرزندان هاله میزبانی آن را به عهده خواهند گرفت.

دو سال گذشته از آن روز، روزهایی که قد کشیده در تاریخ جنبش و مقاوت مردم کشورمان هنوز ناباورانه مرورش می کنیم.

سال هاست زمزمه می کنیم “ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم”. سال هاست تکرارش می کنیم تا فراموش نکنیم. وقتی 22 خرداد رو پشت سر گذاشتیم تکرار کردیم و صبرمان را محک زدیم. روزی که نور چشم های ندا فانوس بیانگردی هایمان شد، روزی که شال سبز سهراب دستمان را گرفت و پیشمان برد. روزی که زمین مقابل اوین پارک بازی کودکانمان شد و پناهگاه سفره ی افطاری و تولدهایمان. روزی که میر و شیخمان پشت دیوارهای بلند خانه دوشادوش همراهانشان به حبس رفتند و باز هم سرمشق صبرمان دادند. همه ی این روزها زمزمه کردیم و صبوری و تحمل درس گرفتیم.

همه ی روزهایی که دیو دروغ و نیرنگ چشم در چشمانمان دوخت و لبخند زد و نترسید از فردای قیامت. همه ی روزهایی که دعا کردیم خورشید غروب نکند و ما نبینیم ستاره ی خاموش شده ی سهم آن شب را. ستاره هایی که یک به یک خاموش شدند و مهتابی که از سر شبهای ایرانمان دامن برچید.

شعر و صدای هاله سحابی4 پاسخ به “ویدئو/ خرداد پر از حادثه و یادی از هاله سحابی”

 1. ف گفت:

  سالهاست که زمزمه میکنیم ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم؟
  عزیزم این شعر را همسر سابق محمد رضا جلایی پور گفته آنهم سه سال پیش در انتخابات قبلی
  سالهاست یعنی چه؟

 2. مهدی گفت:

  روحت تا ابد شاد
  خدا به مادر داغدارت صبرعظیم عطا کند

 3. بیدار گفت:

  درود بر شما . شما جاودانه در خاطرها خواهید ماند .
  حاکم =ظالم

 4. یا زهراء گفت:

  ای فاطمه چرا شبانه ترا دفن کردند؟

  ای فاطمه آیا کسی پهلویت را دید؟

  خدایا از انتقام تو به تو پناه میبریم.

  دیگر نویسنده ها ننویسید نوشته هایتان نزد خدا پشیزی نیرزد

  چه مظلومانه چه مؤدب چه شریف چه سریع لبیک حق گفتی و سر شریفت
  مقابل حضرت یار پائین آوردی و بر خاک مذلت صورت نورانی ات را قرار دادی صد هزار صلوات
  بر تو و پدرت

  اینک یاابن قتیل العبرات؟! ای قائم آل محمد سلام بر تو این
  تو و این ظلمه به مادرت زهرا س

  باشدت دستت شکسته ای عمر- دستت و دست غلامت ای عمر

  پهلوی زهرا دریدی وای وای- خنجر خون و نفاقت ای عمر