سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اوضاع بحرانی قصیر سوریه؛ نیاز مجروحان به کمک پزشکی و مردم به مواد غذایی...

اوضاع بحرانی قصیر سوریه؛ نیاز مجروحان به کمک پزشکی و مردم به مواد غذایی

چکیده :یکی از پزشکان ساکن شهر قصیر می گوید که بیش از ششصد مجروح در مناطق تحت کنترل شورشیان که زیر آتش نیروهای دولتی قرار دارد، گرفتار شده‌اند....


یکی از پزشکان ساکن شهر قصیر می گوید که بیش از ششصد مجروح در مناطق تحت کنترل شورشیان که زیر آتش نیروهای دولتی قرار دارد، گرفتار شده‌اند. به گفته این پزشک، مجروحان به هیچگونه کمک پزشکی دسترسی ندارند و بسیاری از مردم با کمبود مواد غذایی روبرو هستند.

این پزشک همچنین در مورد اوضاع شهر استراتژیک قصیر که هم اکنون صحنه درگیری‌های سنگین بین نیروهای دولتی و شورشیان است، به بی‌بی‌سی گفت مردم برای دسترسی به آب آشامیدنی مجبورند گاه سه تا چهار روز منتظر بمانند.

در همین حال خبرنگار بی‌بی‌سی در لبنان می‌گوید پیکارجویان شورشی برای حفظ مواضع خود در قصیر از سایر مناطق سوریه درخواست کمک کرده‌اند.

شهر قصیر که در ۱۵۰ کیلومتری شمال دمشق و در نزدیکی مرز لبنان قرار دارد، برای نیروهای دولتی و مخالفان مسلح اهمیت استراتژیک دارد چرا که گلوگاه تهیه سلاح و مهمات به شمار می‌رود.

قصیر برای نیروهای دولتی امکان تردد بین دمشق و منطقه ساحلی مدیترانه در سوریه را فراهم می کند و از طرف دیگر مخالفان با تسخیر آن می توانند امکان تردد آزادانه به لبنان را داشته باشند.

گزارش های ضد و نقیض از ارسال موشک های اس-۳۰۰

در تحولی دیگر درباره سوریه، رسانه‌های روسی گزارش کرده‌اند که این کشور احتمالا موشک های اس-۳۰۰ ، از تسلیحات پیشرفته ضد هوایی ساخت روسیه، را تا پایان سال جاری به سوریه ارسال نمی کند.

روز گذشته برخی از رسانه ها به نقل از مصاحبه پخش نشده بشار اسد با شبکه تلویزیونی المنار متعلق به حزب الله لبنان گزارش کردند که روسیه تحویل موشک اس -۳۰۰ رابه ارتش سوریه آغاز کرده است.

در فیلم مصاحبه آقای اسد که ساعاتی بعد از تلویزیون المنار پخش شد او به دریافت این نوع تسلیحات مشخصا اشاره نکرد اما گفته که روسیه همچنان به تحویل تسلیحات مورد نیاز سوریه ادامه می دهد.

بشار اسد در این مصاحبه گفت: به تمام توافق‌هایی که با روسیه بر سر پیمان‌های تسلیحاتی داریم عمل خواهد شد و به بخشی از آن تاکنون عمل شده است. ما و روسها به اجرای این پیمان‌ها ادامه خواهیم داد.


یک پاسخ به “اوضاع بحرانی قصیر سوریه؛ نیاز مجروحان به کمک پزشکی و مردم به مواد غذایی”

  1. احسان گفت:

    بشار اسد ادم کش و بی شعور به همراه حذب الله لبنان ریختن سر مردم و میخوان اونجا رو از سنی پاکسازی کنند!! بد تو تلویزیون ایرا با افتخار میگه که ارتش فلان جا رو خونه به خونه از تروریست(مردم مظلوم سوریه ( پاکسازی کرد
    اگر شهر سقوط کنه 50 هزار نفر قتل میشن و نصفشون هم زن و بچه هستند