سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تشکیل ستاد بحران بدنبال مسمومیت 300 جوان در اثر نوشیدن الکل...
» نابینایی، دیالیز و کما در اثر مصرف متانول

تشکیل ستاد بحران بدنبال مسمومیت 300 جوان در اثر نوشیدن الکل

چکیده :میزان مرگ و میر در اثر مصرف مشروبات الکلی در حالی در کشور در حال افزایش است که مصرف الکل غیرقانونی است. به گفته مسئولان، میزان مرگ و میر ناشی از مسمومیت الکلی نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که میزان تصادفات ناشی از مصرف الکل نیز فزونی یافته است....


کلمه- گروه خبر: به دنبال مرگ حداقل چهار نفر و مسمومیت سیصد نفر در اثر نوشیدن الکل در رفسنجان ستاد بحران در این شهر تشکیل جلسه داد.

میزان مرگ و میر در اثر مصرف مشروبات الکلی در حالی در کشور در حال افزایش است که مصرف الکل غیرقانونی است. به گفته مسئولان، میزان مرگ و میر ناشی از مسمومیت الکلی نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که میزان تصادفات ناشی از مصرف الکل نیز فزونی یافته است.

طی سال های اخیر و به دنبال ارائه مشروبات الکلی، پلیس راه مبادرت به تست تنفسی در جاده های کشور کرده است.

حمید نجم‌الدین، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان در گفت‌وگو با ایسنا، با تایید این خبر گفت: 298 تن به علت مسمومیت با الکل، در بیمارستان علی‌بن‌ابی طالب (ع) رفسنجان و بیمارستان شهرهای سیرجان، زرند، کرمان، شهر بابک و بردسیر بستری شده‌اند.

وی با بیان اینکه اولین مورد حادثه در ساعت سه بامداد روز چهارشنبه به اورژانس رفسنجان افزود: برابر آخرین آمار، چهار تن بر اثر مسمومیت جان خود را از دست داده‌اند که این آمار ابتدا به علت این که نام یکی از جانباختگان با دو هویت ثبت شده بود، پنج تن اعلام شده بود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان همچنین از وخامت اوضاع 9 تن خبر داد و گفت: این افراد که در کما هستند، دچار نابینایی نیز شده‌اند.

نجم‌الدین افزود: همچنین 100 تن دیگر نیز در بیمارستان‌ها تحت دیالیز قرار گرفته تا سموم از بدنشان خارج شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان با بیان اینکه پس از اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در سطح شهر، عده‌ای از شهروندان نیز دچار شک شده و به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، به ایسنا گفت: به همین علت برخی از آمارها از مسمومیت 500 تن حکایت داشت، اما این تعداد صحت ندارد؛ زیرا پس از مراجعه قریب به 200 تن از شهروندان، مشخص شد که علایم مسمومیت در آنان وجود ندارد.

وی همچنین ضمن رد اخبار و شایعات مطرح‌شده درباره اینکه تمام این افراد در یک مهمانی دچار مسمومیت شده‌اند، گفت: چنین چیزی صحت ندارد و حادثه‌دیدگان از تمام سطح شهر بوده‌اند، اما مواردی نیز در روز چهارشنبه به ما گزارش شد که مربوط به یک جشن عروسی و همچنین یک جشن تولد بود.

نجم‌الدین، جنسیت تمامی حادثه‌دیدگان را مرد و دارای رده سنی زیر 27 سال اعلام کرد و درباره علت مسمومیت این افراد به ایسنا گفت: نمونه خون این افراد برای بررسی به بیمارستان علوم‌پزشکی کرمان و تهران ارسال شده، اما بر اساس نظرات بالینی متخصصان، علت مسمومیت این افراد مصرف متانول است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان با بیان اینکه در حال حاضر اورژانس رفسنجان در آماده‌باش کامل است، خاطرنشان کرد: سرگیجه، تهوع، دوبینی، عدم‌تعادل و … از علائم این مورد است و در صورتی که هر یک از شهروندان با چنین مواردی روبرو شدند، سریعا به مراکز اورژانس مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه روند مراجعه افراد به اورژانس که از بامداد چهارشنبه آغاز شده و تاکنون نیز ادامه دارد، خاطرنشان کرد: البته اوج مراجعات مربوط به دیروز بود که در همین راستا از بیمارستان‌های استان کرمان و شهرهای مجاور نیز درخواست کمک کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا،‌ فرمانداری ویژه رفسنجان به نقل از مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان نیز در سایتش درباره این حوادث اعلام کرد که از ساعت 3 بامداد روز پنجشنبه 9 خردادماه تا ساعت 10 صبح روز جمعه 10 خردادماه تعداد کسانی که در اثر مصرف نوشیدنی مشکوک دچار مسمومیت شده و به بیمارستان علی‌بن‌ابی طالب (ع) رفسنجان مراجعه کردند، 298 تن هستند که از این تعداد چهار تن فوت شدند


6 پاسخ به “تشکیل ستاد بحران بدنبال مسمومیت 300 جوان در اثر نوشیدن الکل”

 1. باران گفت:

  خوب
  پس چی وقتی در قران کریم حرمت مشرب را گوشزد میکنن یک دلیلی داره
  خدا از سر گناهان این افراد بگذره
  واقعا این کار که تقصیر دولت نیست
  واقعا این افراد مایه شرم برای خانواده هاشون هستن
  اسلام پیروز است
  باران*اصلاح طلب دیندار

 2. آنتی ساندیس گفت:

  آقا جان هر کی دوست داری این دینت رو برای خودت نگهدار…خدا از سر تقصیرات تو بگذره که اینقدر فضول زندگی مردم هستی..مرد به من و تو چه ارتباطی داره که چه کسی دین داره و چه کسی نداره..اگر از اول این فضولی ها رو نمیکردید اگر از اول مشروب نوشیدن با رعایت احترام دیگران آزاد بود..هرگز چنین فجایعی پیش نمیومد…این اسلام من در
  آوردی حضرت عالی هم پیروز نیست که هیچ اگر نابودش نکنی باید خدا رو شکر کنیم..شما را به خدا دست از سر کچل مردم ایران بردارید..شما را بخدا بگذارید هر کس هرچی میخواد انتخاب کنه به رای بقیه هم احترام بگذاره…..شما بیشتر مایه شرم اجتماع هستی با فضولی در دین و دنیای مردم.

 3. انسان گفت:

  گر مي نخوري طعنه مزن مستان را

  بنياد مكن تو حيله ودستان را

  تو غره بدان مشو كه مي ، نمي خوري

  صد لقمه خوري كه مي غلام است آن را

 4. persian گفت:

  اسلام شراب رو حرام کرده برای مسلمانان دوست عزیز. یعنی شما وقتی به اسلام روی اوردی شرب خمر برات حرامه.همان طور که در
  زمان حضرت محمد ایشون هیچگاه شخص غیر مسلمانی رو به جرم شرب خمر حد نزد.

  در اون جامعه ازادی وجود داشت. و تا موقعی که شما به اسلام روی نمی اوردی هیج الزامی به رعایت قوانین اسلام نداشتی.
  حالا اقایون شدن کاسه داغ تر از اش

 5. ایراندوست گفت:

  این خبرتازه ای نیست.آقای رادان چندسال پیش وقتی صحبت برادران قاچاقچی ازطرف رییس جمهورمطرح شد,گفت:ماخودمون مشروبشون رامی دیم تابیان ماست وخیارشم ازخودمون بگیرن.اون زمان این حرف جدی گرفته نشد ولی مرگ تعدادی جوان دربیمارستان خورشیداصفهان ونابیناشدن گروهی درشیرازپاسخ برصحبتهای آن روزرادان است.به خانواده آنهاتسلیت می گم.

 6. Anti Diktator گفت:

  شما مسلمان باش و می نخور
  کاری هم به کار دیگران نداشته باش