سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمد خاتمی: نمی توانید زیر نظر ولایت مطلقه کار کنید، انصراف دهید/ هر رای‌ در انتخاب...

احمد خاتمی: نمی توانید زیر نظر ولایت مطلقه کار کنید، انصراف دهید/ هر رای‌ در انتخابات رای به نظام است

چکیده :با گذشت چهار سال از انتخابات مهندسی شده 88 و در حالی که بارها نمایندگان رهبری ادعا کرده اند که موفق شده اند این اعتراض ها را کنترل کنند، اما هنوز احمد خاتمی می خواهد که معترضان به خطای خود اعتراف کرده و توبه کنند....


کلمه- گروه خبر: با گذشت چهار سال از انتخابات مهندسی شده 88 و در حالی که بارها نمایندگان رهبری ادعا کرده اند که موفق شده اند این اعتراض ها را کنترل کنند، اما هنوز احمد خاتمی می خواهد که معترضان به خطای خود اعتراف کرده و توبه کنند.

وی از هیات رزمندگان خواسته است که برای مردم تبیین کنند که سیاستی که ما از آن سخن می گوییم فقط سیاست رهبری است. او خطاب به کاندیداها هم گفت: اگر کسی نمی‌تواند زیر نظر ولایت مطلقه کار کند، اصلا کاندیدا نشود.

امام جمعه موقت تهران ایجاد تردید در اصل ولایت فقیه را از برنامه های دشمن می داند و مدعی است: ماجرای فتنه 88 ماجرای ولایت ستیزی بود، این که مقام معظم رهبری حرکت عظیم 9 دی را حماسه نامیدند به این جهت بود که دشمن در فتنه خود با هدف زیر سوال بردن ولایت فقیه به میدان آمده بود.

خاتمی بدون نام بردن از کسی، ادعا کرد: یکی از چهره هایی که اکنون طلبکار هم هست، در 26 خرداد 88 گفته بود اگر خود رهبری هم جمعیت فتنه گران را ببیند عقب نشینی می‌کند.

وی بی اشاره به خشونت عریان نیروهای انتظامی و امنیتی در عاشورای تهران و کشته و زخمی شدن عزاداران حسینی، مدعی شد که در عاشورای 88 شعار فتنه گران مرگ بر اصل ولایت فقیه بود، مرگ بر اصل ولایت فقیه یعنی مرگ بر اسلام، از بعضی‌ها انتظار نمی‌رود که در ظاهر از ولایت دم می زنند و می گویند باید به خطای خود اعتراف کنیم و این حرف مربوط به رهبری است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با این ادعا که دنیا نظاره گر وضعیت ایران پس از فتنه 88 است، گفت: دنیا می خواهد ببیند که جریان ایستادگی بر اصول و وفاداری به ارزش های اسلامی یا جریان وادادگی و میل به غرب به صحنه می آید.

به گزارش مهر، سید احمد خاتمی شامگاه پنجشنبه در همایش “حماسه سیاسی، حماسه فاطمی” در هیئت رزمندگان سمنان با بیان اینکه هر جریانی که اتفاق بیافتد تاثیر فوری بر حوادث منطقه دارد، افزود: این جریان ها مشت مبارزان سوری علیه تروریست ها را محکم تر، حزب الله را دارای احساس عزت و دولت عراق را امیدوارتر می سازد و در یک کلام انقلابیون دنیا احساس عزت می کنند.

خاتمی به این نکته اعتراف کرد که باید در هیئت برای مردم تبیین شود سیاستی که ما می‌گوییم سیاستی است که مقام معظم رهبری می گوید، نه سیاستی که این حزب و آن حزب از آن یاد می کنند.

وی مدعی است که ابزار دشمن در ایجاد تردید در اصل انقلاب یک سیاه نمایی است و گرانی‌ها و مشکلات اخیر کشور هیزمی است که در این آتش می‌ریزند.

خاتمی بدون آنکه از احمدی نژاد نام ببرد، قانون‌مداری را دیگر ویژگی لازم برای انتخاب اصلح عنوان کرد و گفت: کاندیداها قانون را مطالعه کنند و وقتی کسی رئیس‌جمهور شد، نگوید اختیارات نداریم، کسی نباشد که خود را فراتر از قانون ببیند و اجازه ندهد قانون به او نزدیک شود، چنان برخورد نکند که من خط قرمز دارم و خط قرمزم این است که وارد اینجا شوید، برخورد می‌کنم، ما در قانون خط قرمزی نداریم بلکه خط قرمز ما خود قانون اساسی است، اگر کسی چنین بینش، منش و رفتاری دارد، نمی‌خواهد پایبند به قانون باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه “هر رای‌ در انتخابات رای به نظام است”، خاطرنشان کرد: چیزی که برای نظام مطرح است، حضور باشکوه در انتخابات است، هم در دوره‌های قبل و هم در این دوره، تلاش دشمن این بوده که انتخابات برگزار نشود و اگر برگزار می‌شود، شور انتخاباتی وجود نداشته باشد.


3 پاسخ به “احمد خاتمی: نمی توانید زیر نظر ولایت مطلقه کار کنید، انصراف دهید/ هر رای‌ در انتخابات رای به نظام است”

 1. ناشناس آشنا گفت:

  چنین تبلیغ چیها خوشبختانه یا بد بختانه به این نظام ضربه میزنند .

  نظام ولایی به آخر خط رسیده آقای امام جمعه تحمیلی!

 2. رامین گفت:

  قابل توجه کسانی که میخواهند رای دهند بابا اینها هیچ چیزی را به غیر از انتخاب رهبر قبول ندارند . بنظرم اگر رهبر خودش رئیس جمهور آینده را انتخاب کند بهترین حالت است زیر حداقل مسئولیت گند کاریهایش را خود رهبر قبول میکند . فعلا یک بدبختی را انتخاب میکنند ملت را پای صنودق میکشند فیلمش را هم میگیرند و توی دنیا پخش میکنند و میشه انتخاب ملت، بعدش رهبر بهش میگه اینکارو بکن و آن کار را نکن . اگر خوب و ثمر داشت رهبر گفته و عامل اجرایی و تدارکات چی انجام داده . اگر هم که گندش دراومد منتخب مردم کرده و باید وی جوابگو به مردمی باشد که وی را انتخاب کرده اند . ولایت فقیه در یک جمله خلاصه میشود “کسی که هر کاری دلش میخواهد میکند ولی هیچ مسئولیتی در قبال کارها و تصمیماتی که میگیرد ندارد”

 3. مهدی گفت:

  “چیزی که برای نظام مطرح است، حضور باشکوه در انتخابات است

  قطعا همینه،در ساختار ولایت مطلقه فقیه که بیشتر شبیه سلطه یا سلطنت مطلقه فقیه، کسی جز اون نباید حرف بزنه و رای مردم پشیزی ارزش نداره.فقط میخوان پز جمهوری بدن

  اصلا این چیز هایی رو توی تلویزیون میگن باور ندارن

  با دروغ گویی به خیال خودشون حکومت اسلامی درست کردن

  مردم رو احمق و نادان وهیچ کاره میدونن

  مردم فقط وسیله خیمه شب بازی اند
  اگر سیاست ،سیاست رهبری هست پس چرا انتخابات برگزار میکنید؟
  رهبری خودش بشه ریس جمهور.