سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عبدالله مومنی امروز در زندان اوین ۳۷ ساله شد...

عبدالله مومنی امروز در زندان اوین ۳۷ ساله شد

چکیده :عبدالله مومنی سخنگوی سازمان ادوار تحکیم وحدت امروز ۱۰ خرداد ۹۲ در حالی در زندان اوین ۳۷ ساله شد که این چهارمین سالروز تولد او در زندان اوین است....


عبدالله مومنی سخنگوی سازمان ادوار تحکیم وحدت امروز ۱۰ خرداد ۹۲ در حالی در زندان اوین ۳۷ ساله شد که این چهارمین سالروز تولد او در زندان اوین است.

به گزارش ندای سبز آزادی، شب گذشته تعدادی از اعضای ادوار تحکیم وحدت با حضور در منزل عبدالله مومنی تولد او را جشن گرفتند.

این زندانی سیاسی پس از هشت ماه و نیم بازداشت در نوروز سال ۸۹ توانست در جمع خانواده و دوستانش حاضر شود اما در اواخر فروردین ماه سال ۸۹ به زندان بازگردانده شد و از آن تاریخ از مرخصی محروم بوده است.

براساس گواهی پزشکان زندانی وی نیاز به درمان در خارج از زندان دارد اما مسئولین با مرخصی درمانی این زندانی سیاسی نیز مخالفت کرده اند.

پیش از این فاطمه آدینه وند همسر عبدالله مومنی با اشاره به گفته های مسئولان نامه عبدالله مومنی درباره شکنجه های دوران بازداشت را علت مرخصی ندادن به این زندانی سیاسی ذکر کرده بود.

عبدالله مومنی روز سی‌ام خرداد سال ۸۸ ضمن ضرب‌وشتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او بیش از سه ماه اول بازداشتش را در سلول‌های انفرادی بندهای ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوین و زیر شکنجه به سر برد که بیش از ۴۰ روز آن در بی‌خبری کامل گذشت.

وی در اسفندماه‌‌‌ ۸۸ به مرخصی آمد. اما پس از آنکه به درخواست‌های غیرقانونی بازجویانش مبنی بر مصاحبه علیه رهبران جنبش سبز در دوران مرخصی تن نداد، در اواخر فروردین ماه سال ۸۹ بار دیگر به زندان بازگشت.

عبدالله مومنی پس از بازگشت به زندان، در نامه‌ای تکان‌دهنده به شرح شکنجه‌هایی پرداخت که از زمان بازداشت بر وی اعمال شده بود. او هم‌چنین در آن نامه از نمایشی بودن دادگاه‌های پس از انتخابات پرده برداشت.


2 پاسخ به “عبدالله مومنی امروز در زندان اوین ۳۷ ساله شد”

  1. ناشناس آشنا گفت:

    تولدت مبارک.

    با آرزوی جشن بعدی در خانه و در کنار فامیل.

  2. مژگان گفت:

    امیدواریم با مفتضح شدن بیشتر سارقان انقلاب از مردم،این عزیزان با استقبال مردمی از زندان ازاد شوند