سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه سیدمهدی طباطبایی به سیدحسن خمینی: حق همان بود که شما به قلم آوردید...
» امیدوارم نگهبانان انقلاب نسبت به عملکرد خود در پیشگاه خدا توجیه داشته باشند

نامه سیدمهدی طباطبایی به سیدحسن خمینی: حق همان بود که شما به قلم آوردید

چکیده :امیدوارم کسانی که در مسند نگهبانی از انقلاب نشسته اند نسبت به عملکرد خود در پیشگاه ذات احدیت دلائل مناسب و مورد پسند داشته باشند و در پیشگاه قضاوت تاریخ سربلند باشند. بزرگان و دلسوزان انقلاب چه آنان که راه شهادت در پیش گرفتند و چه آنان که فرصت خدمت در اختیارشان قرار گرفت بالاخص حضرت آیت الله هاشمی نشان داده اند که هرجا پای مصالح، حفظ نظام و انقلاب پیش بیاید خود و شخصیت خود را نادیده گرفتند و همه هجمه ها را به جان خریدند و فدارکاریشان در حافظه تاریخ خواهد ماند. مهم این است که ایشان امروز به تشخیص صحیح، به صورت درد و دل و شکوه به سوی خداوند زمان را می گذرانند....


حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی طباطبایی از روحانیون تهران، در نامه​ای به یادگار امام خمینی، از وی به خاطر نامه هفته گذشته به آیت​الله هاشمی رفسنجانی تقدیر و تشکر کرد.

سیدمهدی طباطبایی در این نامه با بیان اینکه “حق همان بود که شما به قلم آوردید” نوشته است: امیدوارم کسانی که در مسند نگهبانی از انقلاب نشسته اند نسبت به عملکرد خود در پیشگاه ذات احدیت دلائل مناسب و مورد پسند داشته باشند و در پیشگاه قضاوت تاریخ سربلند باشند. بزرگان و دلسوزان انقلاب چه آنان که راه شهادت در پیش گرفتند و چه آنان که فرصت خدمت در اختیارشان قرار گرفت بالاخص حضرت آیت الله هاشمی نشان داده اند که هرجا پای مصالح، حفظ نظام و انقلاب پیش بیاید خود و شخصیت خود را نادیده گرفتند و همه هجمه ها را به جان خریدند و فدارکاریشان در حافظه تاریخ خواهد ماند. مهم این است که ایشان امروز به تشخیص صحیح، به صورت درد و دل و شکوه به سوی خداوند زمان را می گذرانند.

متن نامه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جماران بدین شرح است:

جناب حجت الاسلام و المسلمین سید الاعلام آقای حاج سید حسن خمینی دامت برکاته

سلام علیکم

ایام ولادت با سعادت ائمه شیعه حضرت امام جواد و باب نجات امت امیرالمومنین علی ابن ابی طالب اسدالله غالب را به شما و خانواده محترمتان، به بیت شریف و بزرگوار امام راحل و دوستداران آن بیت شریف تبریک و تهنیت عرض می کنم.

برخود لازم دیدم ابتدا به وسیله چند سطر نامه و سپس در فرصت مقتضی به صورت حضوری قدرشناسی خود را از شما مبنی بر نامه حکیمانه و جاودانه شما به آیت الله هاشمی ابراز دارم. به راستی در ایامی که حضرت آیت الله هاشمی یار مورد وثوق و توجه امام راحل و مقام معظم رهبری در مظلومترین دوران تاریخ خود به سر می برند، تریبونها و امکانات رسانه ای وسیله ای شده اند در جهت پاک کردن اذهان تاریخ از نقش موثر ایشان در اعتلا و پیشرفت ایران و از هر فرصتی برای تخریب نقش موجه و موثر ایشان در بحرانهای پیش روی نظام بی آنکه وجدان خود را قاضی کنند و آنچه بوده را همانگونه که اتفاق افتاده مطرح کنند، استفاده می کنند.

نامه و عبارت قابل تعمق و تامل حضرت عالی و نکته قابل توجهی که سرکارخانم مصطفوی به آن اشاره کرده اند، سند محکمی خواهد بود برای درج در تاریخ و جلوگیری از انحراف اذهان تاریخی؛ چرا که با کمی تحقیق، تحلیل و تفسیر آنچه شما ذکر کرده اید برای کسانی که بی غرض و بدون نیت سوء به گذشته می نگرند یادآور بسیاری از مسائل خواهد بود.

اینجانب متواضعانه از شما و بیت شریف امام راحل و همه عزیزان که حضوراً یا کتباً اندوه دل و علاقه مندی خود را به آیت الله هاشمی و همه دلسوزان ابراز نمودند به سهم خود تشکر و عرض می کنم: حق همان بود که شما به قلم آوردید.

امیدوارم کسانی که در مسند نگهبانی از انقلاب نشسته اند نسبت به عملکرد خود در پیشگاه ذات احدیت دلائل مناسب و مورد پسند داشته باشند و در پیشگاه قضاوت تاریخ سربلند باشند. بزرگان و دلسوزان انقلاب چه آنان که راه شهادت در پیش گرفتند و چه آنان که فرصت خدمت در اختیارشان قرار گرفت بالاخص حضرت آیت الله هاشمی نشان داده اند که هرجا پای مصالح، حفظ نظام و انقلاب پیش بیاید خود و شخصیت خود را نادیده گرفتند و همه هجمه ها را به جان خریدند و فدارکاریشان در حافظه تاریخ خواهد ماند. مهم این است که ایشان امروز به تشخیص صحیح، به صورت درد و دل و شکوه به سوی خداوند زمان را می گذرانند.

امیدوارم خداوند مدد کند مسائلی پیش نیاید که وظیفه همگان و دینداران تغییر کند. در پایان از خداوند برای شما و بیت شریف امام راحل، سلامتی و طول عمر مسئلت دارم. امیدوارم که نسل امام راحل و عظیم الشأن، همانند خود او ملجاء، پناه و امید مظلومین باشد.

السلام علی عبادی الله الصالحین


14 پاسخ به “نامه سیدمهدی طباطبایی به سیدحسن خمینی: حق همان بود که شما به قلم آوردید”

 1. فضول محل گفت:

  “امیدوارم خداوند مدد کند مسائلی پیش نیاید که وظیفه همگان و دینداران تغییر کند”
  دیگه چه مسائلی پیش باید بیاد که نیامده؟

 2. قاسم گفت:

  انقلاب ما وگشور در گرو
  وارثان که همانا دزدان انقلابند.میباشد.فقط حضور همه حافظان انقلاب در همه عرصه ها حتی هر هفته در نماز جمعه دانشگاه…برای نجات گشور و انقلاب از قهر به دانشگاه و دیگر مکانها نهایت سود را برد.نماز جمعه برای عده اندکی که استبداد را کنترل میکنند نیست.فقط حضور ملی الزامیست

 3. یاحسین گفت:

  سلام بر سید بزرگوار و عزیز اقای طباطبایی این حمایت شما اندکی امید را در دلها نشاند سید عزیز اگر حمایت های شما 8سال پیش هم اشکارامیشد امروزشاهد این بی حرمتیها نمیشدیم در هر صورت ممنون و سپاسگزاریم که شجاعانه فداکاری فرمودید و دل غبار گرفته ما را اندکی شاد نمودی دست مریزاد

 4. ایثار هاشمی گفت:

  ایشان در حالیکه سید احمد حال خوبی نداشت و در مجلس خبرگان حضور نداشت یک طرفه بنفع دیگری صحبت صلاحیت رهبری تایید شده خود از امام را ذکر نکرد و لقمه را جلو دیگری قرار داد و بعد هم از سید احمد شهادت بنفع دیگری گرفت

  ایثار کرد در حالیکه در بیش از یک موقف امام صلاحیت او را تایید کرده بود پنهان و آشکار

  قرآن شریف در رابطه با ایثار خانواده علی ع و ان لقمه ای که به زبان روزه انها اختصاص داشت و بخشیدند

  ویوثرون علی انفسهم ولو کان بهم خصاصه

 5. زهرا گفت:

  این مسائل بیش و پیش از هرچیز به شعور مردم بر میگردد اما بالاخره کارد به استخوان میرسه کجا و کی بروز کنه خدا میدونه خدا میدونه

  بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر

  بار دگر روزگار چون شکر آید

  آمین

 6. آگاه سازى گفت:

  برادر گرامي جناب آقاى دكتر علي لاريجاني
  رياست محترم مجلس شوراى اسلامي
  با اهداء سلام و احترام؛ 
  همانگونه كه خاطر عالي استحضار دارد هيات اجرايي انتخابات شوراى اسلامي شهر تهران اقدام به رد صلاحيت آقاى مهندس محسن هاشمي و سركار خانم معصومه ابتكار نموده است. اين اقدام استناد به بندهايي است كه مغاير با سوابق و خدمات اين عزيزان در طول انقلاب و نظام جمهورى اسلامي و عارى از حقيقت و واقعيات است. اقدام مذكور موجب اعتراض و نارضايتي خيل عظيمي از شهروندان تهراني، مردم متدين و نيروهاى حزب اللهي اصيل و هزينه داده در انقلاب را بهمراه داشته است. لذا از جنابعالي بعنوان نماينده ملت و رياست مجلس شوراى اسلامي  استدعا دارد نسبت به موضوع حادث شده بررسي و اقدام بايسته  معمول فرمائيد. 
                                                ” برادر شما: حجت”
                                                 دبير جبهه حزب الله

 7. تقی گفت:

  وعزیز که باعث می شوند تا دلمات به دین وعلما وانسانیت گرم بماندسلام بر سیدهای بزرگوار

 8. omid گفت:

  مردم ایران به افراد زندانی مثل خانم ستوده و موسوی وو….. رای میدهند.

 9. امیر گفت:

  سید حسن واقعا دوست داشتنی و باهوش است امیدوارم مانند امام هیچ گاه با جمهور مردم زاویه پیدا نکند

 10. آزاده گفت:

  آقای طباطبایی بالاتر از سیاهی هم رنگ هست؟ آگر زمان شاه این جنایت ها و خیانت ها جور و ستم ها میشد ساکت می نشستید حالا چی شده که هیچ صدایی از علما و فقها در نمیاد؟ آین سید حسن کمی از آن شجاعت پدر بزرگش رابه ارث نبرده؟ تا کی باید حقیقت را قربانی مصلحت بکنند؟ آیا چیزی هم از اخلاقیات و انسانیت مانده؟ نظامی که ظلم سیتماتیک را پیشه ی خود بکند آیا ارزش دفاع و مشروعیت دارد؟ آی علما و ایرانیها کجا خوابیده ایید؟

 11. مسعود گفت:

  درود بر روحانی آزاده ، مهدی طباطبایی
  امیدوارم روحانیون درباری (بیتی) نیز به وظایف شرعی و اخلاقی و انقلابی خود به جای تملق دربارآگاه شوند و سکوت را بشکنند.

 12. سارا گفت:

  شتر سواری دولا دولا نمیشود چرا هنوز ایشان فکر می کنند رد صلاحیت هاشمی ربطی به رهبر معظم ؟؟؟؟؟ندارد همه میدانند که شورای نگهبان بدون اذن رهبر آب نمخورند چه برسد به رد صلاحیت کسی مانند هاشمی ؟؟؟؟؟

 13. nasr گفت:

  agha seyed ..be yade jade abar mardet …on moghe ke be didane naser hejazi rafti bavar kon 10 melyon tarafdar dari . az ke bak dari ..chera sokoot kardi …bavar kon be jos .janati .. mesbah.. alamalhoda .va nochahshoon .. naghdi..firoozabadi va…. hamye mardom tarafdare to va khanevadeye gramye shoma hstan …