سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمی: همان زمان هم گفتم تمام موانع و اسراری را که می‌دانم نمی‌توانم بازگو کنم...

هاشمی: همان زمان هم گفتم تمام موانع و اسراری را که می‌دانم نمی‌توانم بازگو کنم

چکیده :همان زمان كه اصرارها برای حضورم در انتخابات زیاد بود در پاسخ می‌گفتم تمام موانع و اسراری را كه می‌دانم نمی‌توانم بازگو كنم ولی به دلیل افزایش فشارها، نخواستم فردی مستبد به رأی باشم و ثبت‌نام كردم...


آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با بیان اینکه “هرچند نگرانی‌هایم باقی است ولی در نزد وجدان خود آسوده‌خاطرم” تصریح کرد: متأسفانه كسانی كه در مبارزات دوران انقلاب سهمی نداشتند و حتی برخی از آنها مبارزه را حرام می‌دانستند كه اسامی آنها نیز در تاریخ انقلاب محفوظ و شاخص‌ها، حرفها و مواضع آنها نیز مشخص است، امروز بعضی‌ مصادر را در دست گرفته‌اند وانقلابی‌نماها در لباس دین و با شعارهای انقلابی، درصدد ایجاد انحراف در اهداف و آرمانهای بلند امام راحل (ره) و مبانی اسلامی هستند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، در دیدارهای جداگانه با تعدادی از جوانان فعال سیاسی و جمعی از اعضای شورای مركزی هماهنگی اصلاحات، تأسیس جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر قانون اسلام و مكتب اهل بیت‌(ع) را كه به رهبری امام راحل (ره) و حمایت روحانیت و همراهی توده‌های مردم شكل گرفت موهبتی الهی و نوعی اتمام حجت خداوند بر مردم ایران در مقطع بی‌نظیر تاریخ تشیّع ذكر كرد و گفت: با تكیه بر اصول اسلامی و حضور همه جانبه مردم و نقش پررنگ آنان در صحنه‌های مختلف، تاكنون از بحران‌ها و فراز و نشیب‌های طبیعی و تحمیلی داخلی و خارجی عبور كرده‌ایم.

وی در تحلیل آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی گفت: متأسفانه كسانی كه در مبارزات دوران انقلاب سهمی نداشتند و حتی برخی از آنها مبارزه را حرام می‌دانستند كه اسامی آنها نیز در تاریخ انقلاب محفوظ و شاخص‌ها، حرفها و مواضع آنها نیز مشخص است، امروز بعضی‌ مصادر را در دست گرفته‌اند وانقلابی‌نماها در لباس دین و با شعارهای انقلابی، درصدد ایجاد انحراف در اهداف و آرمانهای بلند امام راحل (ره) و مبانی اسلامی هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به ابراز تأسف حاضران در مورد رد احراز صلاحیت‌ها، با اشاره به خیل عظیم درخواست و تقاضاها از سوی قشرها و صنوف مختلف ظرف چند ماه گذشته از ایشان برای حضور در عرصه این دوره انتخابات گفت: از اقدام صحیح و صریحی كه انجام دادم كاملاً راضی و خداوند را شاكرم چون این تصمیم را براساس احساس وظیفه و رعایت مصالح و منافع نظام گرفتم و اینك در نزد خداوند، تاریخ و مردم فهیم و قدرشناس ایران شرمنده نیستم و اگر یكبار دیگر نیز به گذشته برگردم همین تصمیم را خواهم گرفت.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تأكید كرد: هرچند نگرانی‌هایم باقی است ولی در نزد وجدان خود آسوده‌خاطرم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: همان زمان كه اصرارها برای حضورم در انتخابات زیاد بود در پاسخ می‌گفتم تمام موانع و اسراری را كه می‌دانم نمی‌توانم بازگو كنم ولی به دلیل افزایش فشارها، نخواستم فردی مستبد به رأی باشم و ثبت‌نام كردم و قصدم در مرحله اول كمك به خلق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری معظم انقلاب و در مرحله دوّم در صورت توفیق، خدمت به مردم بود.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با تشریح شرایط كشور و وضع نامساعد منطقه و اطراف ایران و تهدیدها و تحریم‌های خارجی گفت: كشور در شرایط كنونی نیاز به وحدت و انسجام و یكپارچگی دارد و نباید دعواهای سیاسی و جناحی به تزلزل اراده مردم بیانجامد.

وی با اشاره به وضعیت كشورهای سوریه، عراق و لبنان و برنامه‌هایی كه استكبار جهانی علیه كشورهای اسلامی و منطقه دارد گفت: در حالی كه آمریكا، منافقین تروریست را از لیست سیاه خارج و در كنار كاخ سفید مورد حمایت قرار می‌دهد، حزب‌ا.. لبنان را متهم به تروریسم می‌كند و علیه جمهوری اسلامی ایران در حال توطئه‌های جدید است.

هاشمی گفت: باید انقلاب و نظام اسلامی را حفظ و جلوی انحرافات را بگیریم.

در ابتدای هریك از این دیدارها، جمعی از حاضرین با تقدیر و سپاس از اقدام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در اجابت درخواست گروههای مردمی و شخصیت‌های علمی و دینی كشور، تصمیم وی را شجاعانه، ایثارگرانه، ارزشمند و توأم با تدبیر و عقلانیت توصیف كردند.


5 پاسخ به “هاشمی: همان زمان هم گفتم تمام موانع و اسراری را که می‌دانم نمی‌توانم بازگو کنم”

 1. hamid54 گفت:

  آقای هاشمی. درسته که اومدی و وظیفتو درمقابل مردم درمورد انتخابات انجام دادی. ولی مردم، خیلی خیلی خیلی بیشتر ازینها از شما انتظار دارن. منتظر چی هستی برادر من؟ یعنی چه اتفاقی باید بیفته که شما تشخیص بدی که وقتشه یه سری از خائنین رو به مردم بشناسونی؟ چه بلای دیگه ای باید سر این مملکت بیاد که بتونی خودتو راضی کنی که باعث بشی مردم، چهره ی واقعی یه سری از افراد رو بشناسن؟
  اگه چیزی هست، آستین بالا بزن و بگو یاعلی
  یاعلی

 2. مرتضی گفت:

  آقای هاشمی ! در شرائطی که بوجود آورده اند و کشور را روبه هلاکت سوق داده و می دهند ، نمی توانم اسرار را بگویم از کسی پذیرفته نیست ، باید هر آنچه هست را با شفافیت برای مردم بازگو کرد
  شما اگر شرائط فعلی کشور و سمت وسوی این نمایش انتخاباتی را مطلوب نمیدانید _که نمیدانید _ باید اسباب و عللی که باعث چنین شرائطی شده را معرفی کنید
  و هرآنچه که از تاریخ انقلاب و آنچه ما را به این مسیر کشانده است افشا کنید
  زیرا اگر چنین نکنید و مسیری را که انحراف از اصول و آرمانهای انقلاب 57 بوده است روشن نکنید در پیشگاه خدا و مردم و تاریخ مسئول خواهید بود

 3. صادق گفت:

  اومدیمو فردا همین خامنه ای مرد
  خوب کشور میوفته دست امثال مصباح دیگه
  حالا این خامنه ای بی وجدان اگه بعضی کارها رو هم نمیکنه از اینکه دیگه روش نمیشه
  .هرچند که همین حالا هم خامنه ای فکر میکنه که همه کاره ست
  امثال مصباح یزدی با امثال شما و انقلابیون که دیگه تعارف ندارند
  اگه از الان با اینا مقابله نشه فردا واویلاستا
  همین الانش هم دیر شده
  حالا شما بگو اسرارو نمیتونم بگم

 4. عبدالله گفت:

  اصلا این عامل این بدبختی امروز ، همین نامحرم شمردن مردم توسط شما و مانند شما بوده است.

 5. سلام به روحانی گفت:

  پیام برادری
  کوچک به سران عزت و صبر سبز سلام به انتخابات

  برادران و
  سروران عزیز آقای هاشمی و خاتمی ایدکما الله تعالی وسلمکما و صالح المؤمنین

  السلام علیکم

  با رشادت
  و تدبیر و اخلاصی که آقای روحانی در صدا و سیما بیان نمود و چهره پر امید و با تدبیر
  و مطلع وافر از جمیع مظالم و نواقص داشت و سربلند از صدا و سیما امشب در امد

  حکم به شرکت
  فراگیر ملت بنفع ایشان صادر فرمائید خداوند از پیامبرش ص و ائمة هدا س و از امام عدل
  و زهد و تقوی خمینی رض و از خاندان مکرمین امام بشما اجر و پاداش و سربلندی و عزت دنیا
  و آخرت دهد

  یاد ارید
  مولای شهادت جوانمردی فتوت و زهد علی حیدر کرار را که در مقابل ان 25 سال با ابهت و
  متانت ایستاد و سرانجام ملجا و پناه ملت شد و ملت چون موج بدر خانه او امدند و جنابش
  سلام الله علیه هیچگونه حرکت تندی هم در ان 25 سال ننمود و سرانجام العاقبة لاهل التقوی
  و الیقین والصبر مفتاح الفرج برادری کوچک