سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سیدمصطفی تاج زاده: میزان رأی رهبر است...
» کودتای انتخاباتی 92 آغاز شده است

سیدمصطفی تاج زاده: میزان رأی رهبر است

چکیده ::" چنانچه رهبر از انجام وظیفه قانونی خود در مهار خودسری های جنتی و استیفای حقوق ملت قصور ورزد، وی را مسئول مستقیم این انتخابات رسوا و تک اسبه و نیز نابسامانی های مدیریت اجرایی کشور، پس از این انتخابات خواهیم خواند. هم چنان که دولت آتی را دولت کودتا خواهیم نامید."...


سید مصطفی تاجزاده در پیامی خطاب به مردم با اعتراض نسبت به روند رد صلاحیت های انتخابات ریاست جمهوری آن را کودتای انتخاباتی 92 خواند و تصریح کرد: :” چنانچه رهبر از انجام وظیفه قانونی خود در مهار خودسری های جنتی و استیفای حقوق ملت قصور ورزد، وی را مسئول مستقیم این انتخابات رسوا و تک اسبه و نیز نابسامانی های مدیریت اجرایی کشور، پس از این انتخابات خواهیم خواند. هم چنان که دولت آتی را دولت کودتا خواهیم نامید.”

به گزارش نوروز، این زندانی سیاسی در پیام خود رد صلاحیت های گسترده را در جهت یک نفره کردن حکومت و استحاله جمهوری اسلامی به سلطنت مطلقه فقیه خوانده و معتقد است اقتدارگرایان با این اقدام خود نشان دادند که در عمق وجود خویش مردمی را ناآگاه تر و صغیرتر از ملت ایران نمی شناسند که صلاحیت مشارکت در انتخابات آزاد را ندارند و در نتیجه اقتدارگراها مجبورند به زعم خویش برای حفظ نظام، شعار جاودانه «میزان رأی ملت است» را به «میزان رأی رهبر است» تبدیل کنند.

رییس ستاد انتخابات دولت اصلاحات از وقایع رخ داده با عنوان کودتای انتخاباتی 92 یاد کرده و آورده است :” هاشمی به میدان آمده بود تا با اتکاء به خدا و رأی شما و با شعار اتحاد و اقتدار و تشکیل دولت وحدت ملی، پرچم دار راهی شود که در آن پول و پاسپورت و پرچم ملی اعتبار خود را مجدداً بازیابد. اما با کمال تأسف انسدادطلبان و انحصارجویان با سوء استفاده از نظارت بر انتخابات، فرصتی تاریخی را از ملت ما گرفتند.”

عضو ارشد جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین با ابراز تاسف از اینکه اقتدارگراها با دزدیدن حق انتخابات آزاد عملا راهی جز عدم شرکت در انتخابات مهندسی شده و نامشروع باقی نگذاشته اند به هموطنان پیشنهاد کرده است تا با تشکیل کمپین بزرگ «رأی ما هاشمی» جناح حاکم را مجبور به تجدید نظر در تصمیم غیرقانونی خود کنند.

متن کامل این پیام در پی می آید:

به نام خدا

ایرانیان شریف!

جناح حاکم با حذف نامزدهای رأی آور حق مسلم ملت را در برپایی انتخابات آزاد نقض کرد و با توهین به شعور ملی و اراده آزاد مردم به امید اصلاح مدیریت میهن و بهبود معیشت مردم لطمه زد. به حیثیت کشور آسیب رساند و ما را در میان ملل آزاد شرمسار نمود. شورای به اصطلاح نگهبان قانون اساسی در اقدام مخالف نصّ و روح قانون اساسی خود، علاوه بر نامزد اجماعی اصلاح طلبان، کاندیدای انحصاری جناح دولت و تمام دیگر داوطلبان مستقل، اصولگرا و سنتی را حذف کرد تا آرای داوطلبان ائتلاف سه گانه و جلیلی شکسته نشود و راه برای پیروزی نامزد موردنظر رهبر هموار گردد.

مردم عزیز!

اقتدارگراها که از پیش گفته بودند مهندسی معقول و منطقی انتخابات را وظیفه ذاتی خود می دانند، امروز به بهانه مقابله با فتنه و انحراف بزرگترین گام انحرافی را برداشته اند و با استحاله جمهوری اسلامی ایران به سلطنت مطلقه فقیه به سوی یک نفره کردن حکومت پیش رفته اند. اقدام ضد حماسی و ضد مشارکتی فوق روشن کرد که چرا در ماه های اخیر سخن گفتن از برپایی انتخابات آزاد را جرم خواندند. آنان پس از ناامیدی از حذف اصل انتخابات ریاست جمهوری، نهاد انتخابات را از ماهیت رهایی بخش خود تهی ساختند تا راهی جز گزینش یکی از نامزدهای کانون قدرت و ثروت و رسانه برای رأی دهندگان باقی نماند. این در حالی است که با توجه به آن چه حکومت یک دست و اقتدارگرا در سال های اخیر بر سر میهن و آیین و مردم آورده است، انتظار می رفت با عذرخواهی از ملت راه بهبود اوضاع را با امکان برگزاری انتخاباتی آزاد، قانونی و رقابتی فراهم آورند تا پنجره ای به سوی امید برای خروج از وضعیت اسفناک کنونی گشوده شود. نه این که برخلاف شعارهای پرطمطراقی که از صدر تا ذیل درباره بصیرت، دشمن شناسی و زمان آگاهی ملت می دهند، در عمل بی اعتمادی عمیق خویش را به رأی و اراده ملت بزرگ ایران به نمایش گذارند و نشان دهند که در عمق وجود خویش مردمی را ناآگاه تر و صغیرتر از ملت ایران نمی شناسند که صلاحیت مشارکت در انتخابات آزاد را ندارند و در نتیجه اقتدارگراها مجبورند به زعم خویش برای حفظ نظام، شعار جاودانه «میزان رأی ملت است» را به «میزان رأی رهبر است» تبدیل کنند.

هم وطنان آزاده!

کودتای انتخاباتی 92 ثابت کرد که موسوی و کروبی و خاتمی و هاشمی نه تنها محبوب ترین چهره های سیاسی میهن هستند، بلکه جناح حاکم با اقدام نابخردانه و غیرقانونی خویش در حذف هاشمی او را که فداکارانه در این میدان پرمخاطره حاضر شده و از آبروی خویش مایه گذاشته بود، در اوج سربلندی و عزت از میدان رقابت های انتخاباتی خارج کرد.

آنان با ردصلاحیت هاشمی در واقع بی صلاحیتی خویش را فریاد کردند و به اقبال عمومی به هاشمی اعتراف نمودند و آشکار ساختند که منظورشان ازحاکمیت قانون، تأیید مطلق اقدام های خودسرانه و غیرقانونی جنتی و تأیید روند انحرافی و خطرناک حذف چهره های منتقد و مستقل و تبدیل انتخابات مردمی به انتصابات رهبری است. اقتدارگراها بار دیگر جسارت محمدرضا پهلوی را علیه ملت ایران تکرار کردند که می گفت دموکراسی خوب است اما برای مردم سوئیس نه برای ایرانیان! شاه می گفت هرکس ناراضی است می تواند پاسپورت بگیرد و ایران را ترک کند و ایشان می گویند داوطلبانی که اجازه حضور در رقابت های انتخاباتی را نیافته اند در تلویزیون حاضر شوند و برای این که جنتی آنان را بی صلاحیت اعلام کرده سجده شکر به جای آورند. طرفداران شان نیز باید قدرشناس رهبر باشند که اجازه می دهد در سایه حاکمیت پلیسی و امنیتی کنونی زنده بمانند.

هم میهنان گرامی!

هاشمی به میدان آمده بود تا با اتکاء به خدا و رأی شما و با شعار اتحاد و اقتدار و تشکیل دولت وحدت ملی، پرچم دار راهی شود که در آن پول و پاسپورت و پرچم ملی اعتبار خود را مجدداً بازیابد. اما با کمال تأسف انسدادطلبان و انحصارجویان با سوء استفاده از نظارت بر انتخابات، فرصتی تاریخی را از ملت ما گرفتند. با این توهم که پس از سوء استفاده از برپایی انتخابات فرمایشی می توانند با یکی دو اقدام نمایشی از جمله دلجویی از رد صلاحیت شدگان به ویژه شخص هاشمی، کودتای انتخاباتی را مشروع سازند و آسوده خاطر به حکمرانی بپردازند. غافل از آن که کاهش مشارکت مردمی در انتخابات به ویژه در قیاس با خرداد 88 معضلات فراوان مدیتریتی و اقتصادی، فساد گسترده حکومتی، اختلاف فزاینده اصول گراها، فشارها و تحریم های روزافزون بین المللی و نارضایتی رو به رشد عمومی و مهم تر از همه آگاهی روبه تزاید قشرهای وسیعی از ملت، حکومت مطلقه فردی را زودتر از آن چه فکر می کنند با بحران مواجه خواهد ساخت.

ایرانیان سرفراز!

اقتدارگراها با دزدیدن حق انتخابات آزاد ما، راهی جز عدم شرکت در انتخابات مهندسی شده و نامشروع اخیر را برایمان باقی نگذاشته اند. البته ما تا 23 خرداد فرصت داریم تا با تشکیل کمپین بزرگ «رأی ما هاشمی» جناح حاکم را مجبور به تجدید نظر در تصمیم غیرقانونی خود و بازگرداندن حق مسلم ملت در تعیین سرنوشت خویش کنیم. آقای هاشمی حتی اگر 24 ساعت قبل از انتخابات به این صحنه وارد شود، پیروز میدان خواهد بود. چرا که ملت ایران وی را می شناسد و در نتیجه نیازی به تبلیغات صدا و سیمای میلی ندارد. از سوی دیگر چنانچه رهبر از انجام وظیفه قانونی خود در مهار خودسری های جنتی و استیفای حقوق ملت قصور ورزد، وی را مسئول مستقیم این انتخابات رسوا و تک اسبه و نیز نابسامانی های مدیریت اجرایی کشور، پس از این انتخابات خواهیم خواند. هم چنان که دولت آتی را دولت کودتا خواهیم نامید. رهبری تاکنون متوجه شده است که اگر اجازه می داد انتخابات مجلس نهم به شکل آزاد و رقابتی برگزار شود، ملت ایران گرفتار تحریم های جانکاه یک سال و نیم اخیر نمی شد. امروز نیز باید بداند که تنها با انتخاباتی آزاد و رقابتی می توان به مهار مشکلات داخلی و فشارهای خارجی امید بست.

امیدوارم که ایشان حساسیت شرایط و بدنامی از دست دادن یک فرصت تاریخی را به خوبی درک کند. چرا که هیچ کس این روزهای حساس و سرنوشت ساز را فراموش نخواهد کرد.

و عاقبت برای پرهیزکاران است

سید مصطفی تاجزاده

خرداد 1392

زندان اوین


8 پاسخ به “سیدمصطفی تاج زاده: میزان رأی رهبر است”

 1. قاسم گفت:

  اینها سر خود را در برف فرو کرده اند و فکر می کنند ملت همان 4 نفر چاپلوس و متملق دور و بر خودشان هستند و تا کسی به انها انتقاد کند او را دشمن می نامند و اصولا با شعار دشمن ادامه حیات می دهند.امیدوارم ملت زودتر از دست اینها خلاص شود

 2. سما گفت:

  پیشنهاد می کنم در یک اقدام دسته جمعی در تهران و شهرستانها بدون تظاهرات-چرا که حکومت دیکتاتوری تحمل این ساده ترین اقدام رایج در .کشورهای دموکراتیک را ندارد-دستبندهای سبز به نام رای ما هاشمی -یا هر شعاری در حمایت از هاشمی-ببندیم و توزیع کنیم.این حداقل کاری است که می توانیم برای هاشمی انجام دهیم

 3. مجید گفت:

  سلام بر تاج زاده آزاد و آزاده

  واقعا مرد و شجاع هستی

  اما خامنه ای با این کارش باعث شد خرابکاری های 4 سال بعد به پای خودش تمام شود
  ..

 4. ایرانی گفت:

  زنده باد این بزرگ مرد، تا وقتی ما روحیه وشجاعتی همچون این بزرگان نداشته باشیم ،بی تردید هر روزمان بدتر از دیروز خواهد بود

 5. zina گفت:

  آقای تاجزاده، درود بر شما! اما صبح بخیر! ۳۴ سال است که میزان رای رهبر است…

 6. دوست گفت:

  درود بر تاجزاده و دیگر زندانیان شجاع

 7. یاحسین گفت:

  هزاران درود بر شجاع مردی که دلیرانه واز درون قفس اینچنین پر شور نامه می نویسد وهمواره می گوید :به دست آهن تفته کردن خمیر به از دست بر سینه پیش امیر تاریخ نامه هایت را چون لوح زرین بر خود ثبت و ضبط کرده است.وا اسفا به حال برخی علما که چشم و گوش خود را بر واقعیت ها بسته اند و انگار لبانشان را دوخته و چشم هایشان تاریکی روزهای سیاه در پیش رو را نمی بینند؟؟؟!!!

 8. نادر گفت:

  خیلی قابل تامل است که در بین مردم شایعه انداختن که آقای هاشمی به خاطر سن زیاد که خود نیز به آن معترف بوده و عدم توانائی خود را اظهار کرده رد صلاحیت شده. این همان کالانعام و نا آگاه تلقی کردن این ملت میباشد ….باشد ! این ملت با صبر شکیبائی و باز هم با صبر وشکیبائی و در عقلانیتی پویا این دوران را نیز پشت سر خواهد گذاشت