سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه هاشمی خطاب به مردم: تحمل بی حرمتی ها برای ملت و کشور شیرین است...
» تشکر از همه مردم ایران

بیانیه هاشمی خطاب به مردم: تحمل بی حرمتی ها برای ملت و کشور شیرین است

چکیده :آیت الله هاشمی طی بیانیه ای خطاب به مردم ایران تاکید کرد که اگر اعتلاي كشور و عزت و رفاه ملت در سايه نظام اسلامي، هدف اعلا و آرزوي همه ماست، رواست در اين راه مشكلات و تلخي‌ها، ما را از ادامه اين راه مقدس باز ندارد. زيرا براي حفظ نظام مقدسمان و ملت و كشورمان تحمل سختي‌ها و بي‌حرمتي‌ها شيرين است....


آیت الله هاشمی طی بیانیه ای خطاب به مردم ایران تاکید کرد که اگر اعتلاي كشور و عزت و رفاه ملت در سايه نظام اسلامي، هدف اعلا و آرزوي همه ماست، رواست در اين راه مشكلات و تلخي‌ها، ما را از ادامه اين راه مقدس باز ندارد.

به گزارش انتخاب، در بخشی از این بیانیه با اشاره به درخواست گروه ها و افراد مختلف برای حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری، آمده است: مردم تاکید می کردند که در اين مرحله كه كشور دچار مشكلات و معضلات سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي و مهمتر از آن، تهديد و تحريم خارجي و تفرقه سياسي شده، انتظار دارند براي پاسداري از خون شهدا و رنج جانبازان و آزادگان و خانواده‌هاي ايثارگران و اعتلاي كشور و رفاه فرزندان اين مرزبوم وارد ميدان شوم.

متن کامل بیانیه آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه می آید:

بسم الله الرحمن الرحيم

فعسي ان تكرهوا شيئاً و يجعل الله فيه خيراً كثيرا (سوره نساء، آيه 19)

ملت شريف، فهيم و متدين ايران اسلامي

از سال 1337 كه عملاً وارد مبارزه عليه استبداد و استعمار شدم و اوج آن وقتي بود كه امام (ر) رسما” نورافكن مبارزه را بدست گرفتند تا امروز، همواره آنچه در توان جسمي و فكري خود داشتم، در جهت ايجاد عدل و اعتدال و اعتلاي ملي، نشر معارف اسلام به ويژه مكتب اهل بيت(ع) و خدمت براي تأمين رفاه و آرامش مردم در نظام اسلامي، بكار گرفتم و تاكنون در اين راه، ناملايمات و تيرهاي زهرآگيني را به جان خريده و خواهم خريد و هميشه دعا و لطف خداوند و حمايت مردم به من روحيه ‌داده و خواهد داد.

از حدود يك سال پيش كه زمزمه انتخابات رياست جمهوري شروع شد، هر وقت فرصت ديدار با اقشار و صنوف مختلف مردمي، خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران 8 سال دفاع مقدس، شخصيت‌ها، بزرگان ديني و دانشگاهي، فرهنگي، سياسي، قضايي، هنرمندان، كارگران ، صنعتگران، كشاورزان، ورزشكاران، زنان، جوانان و حقوقدانان برايم فراهم مي‌شد، تأكيد مي‌كردند: در اين مرحله كه كشور دچار مشكلات و معضلات سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي و مهمتر از آن، تهديد و تحريم خارجي و تفرقه سياسي شده، انتظار دارند براي پاسداري از خون شهدا و رنج جانبازان و آزادگان و خانواده‌هاي ايثارگران و اعتلاي كشور و رفاه فرزندان اين مرزبوم وارد ميدان شوم.

با توجه به آشنايي كاملي كه با موانع حضور و مشكلات پيش رو داشتم و علي‌رغم ميل خود و بستگان، براي كمك به خلق حماسه سياسي، كه آنرا پيش شرط رسيدن به حماسه اقتصادي مورد تاكيد رهبري ميدانم در آخرين لحظات فرصت قانوني، ثبت‌نام كردم.

اينك خاضعانه از تمامي شما مردم عزيز ايران اسلامي و همه شخصيت‌ها و بزرگان ديني و علمي و دوستاني كه چه قبل از ثبت‌نام و چه در مدت كوتاه پس از آن، اينجانب را مورد لطف و محبت صميمانه خود قرار دادند، به‌ويژه كساني كه در سراسر كشور با برپايي ستادهاي خودجوش مردمي، زحماتي را متحمل و متقبل شده‌اند، تشكر و قدرداني مي‌كنم و توصيه مي‌نمايم كه فرصت تقويت وحدت و همدلي را كه در ستادها، ميان نيروهاي معتدل اصلاح‌طلب و اصولگرا ايجاد شد، به عنوان حُسن آغازي براي تداوم اين حركت حفظ كنند.

اگر اعتلاي كشور و عزت و رفاه ملت در سايه نظام اسلامي، هدف اعلا و آرزوي همه ماست، رواست در اين راه مشكلات و تلخي‌ها، ما را از ادامه اين راه مقدس باز ندارد. زيرا براي حفظ نظام مقدسمان و ملت و كشورمان تحمل سختي‌ها و بي‌حرمتي‌ها شيرين است.

در بيابان گر به شوق كعبه خواهي زد قدم سرزنش‌ها گر كند خار مغيلان غم مخور


8 پاسخ به “بیانیه هاشمی خطاب به مردم: تحمل بی حرمتی ها برای ملت و کشور شیرین است”

 1. mehran گفت:

  تو کف اینم که این بشر چقد دلبسته نظامه که با این همه جفا هیجی نمیگه چون هنوزم نمیخواد نظام رو جلوی خودش قرار بده….در حالیکه چه بخواد چه نخواد نظام محوش کرد از صحنه روزگار و جلوش قرار گرفت…الله اکبر که واقعا جز لاینفک نظامه….و چه درست پیش بینی کرد امام(نهضت زنده است تا هاشمی زنده است)
  و چه خودکشی کرد نظام با جدا کردن هاشمی از خودش…..این نظام با این مختصات و ویزگیهاش واقعا نیاز داره به ولایت فقیه…شاید یکی مثل خود هاشمی…..و این یک نقطه ضعف سیستم حکومتی که به شخص وابسته باشه…..

 2. Mia گفت:

  نظام کجاش مقدسه؟ نظامی که قوانینش پدر مردم رو دربیاره و به امثال هاشمی هم اجازه حضور نده نامقدسترین نظام دنیا هست. اگر ملت دست به اسلحه نمیبرن علتش اینهست که شعور و فهمشون از بسیاری از ملت ها بیشتر هست و گرنه عدم تقدس این نظام سالیان سال هست ثابت شده.

 3. ناشناس آشنا گفت:

  آقای رفسنجانی به نکته ی مهمی‌ اشاره فرمودند.

  “توصیه می‌نمایم که فرصت تقویت وحدت و همدلی را که در ستادها، میان نیروهای
  معتدل اصلاح‌طلب و اصولگرا ایجاد شد، به عنوان حُسن آغازی برای تداوم این
  حرکت حفظ کنند”

  حفظ همبستگی‌ !

  تشکیلات مردمی را تقویت کنیم.

 4. مهدی احمدی گفت:

  کار ناتمام سال 88 سال 92 تمام میکنیم فقط همت و شجاعت میخواد

 5. piroz گفت:

  جسارتا میخواستم بپرسم که موتلفه ایها هم اصولگرا محسوب میشوند؟؟؟ ظاهرا تابحال موتلفه ایها عصاره اصلی اصولگراها(بغیر از روحانیت) محسوب میشدند، ولی بسیاری از آنها مخالف جدی هاشمی و تقریبا همه آنها در حال حاضر سکوت کرده اند، اگر اینطور است پس چرا فراز اصلی این پیام به همدلی اصولگراها و اصلاح طلبها مربوط میشود، اصولا موتلفه ایها کجا قرار دارند؟؟

 6. م نادری گفت:

  درود خداوند برجنا بان مهندس موسوی و کروبی وبانو دکتر رهنورد وبرزندانیان سیاسی راست قامت کشورمان که درحصر وزندان وتبعید هستند ورحمت خداوند برشهدا وجانبازان وو…همیشه سبز تاریخ و سلام برمردم بیدار دل کشورمان که سرود بیداری اغازیدند که تا همیشه زمانهاطنین اوازشان اگاهی بخش خواهد بود واستبداد وظلم را رسوا خواهد کرد.واین بیانیه حضزت ایت الله هاشمی وسخنان روشنگر 2روز گذشته معظم له درستادانتخاب درجمع اعضا وبیانیه مشاوران جناب دکتر خاتمی وفرزند بزرگوار امام وخلف صالح امام ایت الله اقاسیدحسن وهمه بزرگان واندیشمندان ومراجع تقلید وسیاسیون بیدارکشورو……… در راستای حرکتی است که سال 88 سراغازان بود م «« وهذامن برکت البرامکه »» این برکات مبارک از جنبش سبز است .// ودر خاته مولانافرمود: ///بندگی کن چون سیل سیلانی کند /// ورنه رسوایی وویرانی کند /// من چه غم دارم که ویرانی بود ؟ /// زیرویران گنج سلطانی بود /// خداوند نگهدارتان

 7. پیمان گفت:

  حفظ نظام مقدسمان!!!!!!!!!!

 8. ناشناس آشنا گفت:

  کاندیدای”جریان انحرافی” که آقای جلیلی میباشد!

  در ضمن سه نماینده دیگر بیت رهبری بهتر از احمدی‌نژاد نیستند!