سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد نماینده تهران به رد صلاحیت ها: با چهار تا ملاقات و مذاکره با خانم اشتون کسی ...
» رویکرد شورای نگهبان بیشتر سیاسی است

انتقاد نماینده تهران به رد صلاحیت ها: با چهار تا ملاقات و مذاکره با خانم اشتون کسی می تواند رئیس جمهور شود؟

چکیده :بنده پیشنهاد می کنم برای ارزیابی توان جسمی آقای هاشمی، یک مسابقه دو صدمتر بین ایشان و آقای جلیلی و یک مسابقه کشتی بین آقای هاشمی و آقای حداد برگزار کنند. رویکرد شورای نگهبان بیشتر سیاسی بوده تا اعتقادی و قانونی. ...


رییس ستاد اصولگرایان حامی آیت الله هاشمی رفسنجانی در واکنش به رد صلاحیت این کاندیدای انتخابات گفت: رویکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها بیشتر سیاسی بود تا اعتقادی.

علی مطهری در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: به عنوان مقدمه عرض می کنم که تمکین به قانون منافاتی با انتقاد به مجری قانون ندارد. یعنی ممکن است شما به نظر شورای نگهبان درباره صلاحیت کاندیداها انتقاد داشته باشید و این انتقاد خود را هم بیان کنید تا آن روش تکرار نشود اما در عمل تابع باشید.

وی با بیان اینکه به نظر من رد صلاحیت آقای هاشمی رفسنجانی و افرادی مانند آقای پزشکیان درست نبود، همان طور که تأیید صلاحیت آقای جلیلی درست نبود، ادامه داد: این امر نشان می دهد که رویکرد شورای نگهبان بیشتر سیاسی بوده تا اعتقادی و قانونی.

رییس ستاد اصولگرایان حامی هاشمی، در جواب این سوال که دلیل این ادعای شما چیست؟ گفت: ببینید، درباره رد صلاحیت آقای هاشمی دو دلیل آورده اند که هر دو باطل است. یکی ناتوانی جسمی و دوم نقش داشتن در فتنه سال 88.

مطهری ادامه داد: بنده پیشنهاد می کنم برای ارزیابی توان جسمی آقای هاشمی، یک مسابقه دو صدمتر بین ایشان و آقای جلیلی و یک مسابقه کشتی بین آقای هاشمی و آقای حداد برگزار کنند.

وی همچنین با اشاره به عملکرد هاشمی در اعتراضات پس از انتخابات 88 گفت: در مورد فتنه 88 هم در آن مناظره کذایی به آقای هاشمی و خانواده اش تهمت هایی زدند و وقتی ایشان درخواست وقت از صدا و سیما برای دفاع کرد به او وقت ندادند و طبعاً ایشان اعتراض داشت. آیا این می تواند مجوز رد صلاحیت باشد با وجود آن همه سابقه و تجربه؟

نماینده مجلس شورای اسلامی، با طرح این سوال که پزشکیان با دو دوره نمایندگی مجلس و یک دوره وزارت چرا رد صلاحیت شد؟ گفت: از آن طرف آقای جلیلی با کمترین تجربه چرا تأیید صلاحیت شد؟ آیا با چهار تا ملاقات و مذاکره با خانم اشتون کسی می تواند رئیس جمهور شود؟

وی در پاسخ به این سوال که انتخابات را چگونه پیش بینی می کنید؟ گفت: با این وضعیت فکر نمی کنم آن حماسه سیاسی مورد نظر رهبر انقلاب اتفاق بیفتد، چون حماسه و مشارکت بالا و شور و هیجان زمانی رخ می دهد که کاندیداهای حداکثری از طرف های حاضر در انتخابات حضور داشته باشند ولی وقتی کاندیدای حداکثری یک طرف یا دو طرف حضور نداشته باشند چنین اتفاقی نمی افتد.

وی در جواب این سوال که به نظر شما راه حل چیست؟ خاطرنشان کرد: به نظر من تنها راه حل این است که رهبر انقلاب با حکم حکومتی آقای هاشمی را تایید صلاحیت کنند و این دور از ذهن نیست چون آقای هاشمی پس از ثبت نام به ایشان گفته بودند اگر شما مخالف هستید من انصراف می دهم و ایشان گفته بودند من مخالف نیستم.


19 پاسخ به “انتقاد نماینده تهران به رد صلاحیت ها: با چهار تا ملاقات و مذاکره با خانم اشتون کسی می تواند رئیس جمهور شود؟”

 1. فرهاد گفت:

  واقعیت این است که نظام به اصول دموکراسی اعتقادی ندارد و علیرغم ادعای حکومت اسلامی و مردمی در واقع تفکرات خود را مقدم بر همگان می دانند و شاید این همان معنای ولایت است که واژه مطلقه راهم به یدک می کشد.بهتر است آقایان بدون پنهان کاری و تحمیل هزینه سنگین انتخابات اعم از نظر مالی و بازیچه کردن مردم؛ ریئس جمهور راهم انتخاب کنند
  تا به این قبیل بازهای سیاسی خیمه شب بازی خاتمه دهند و در راستای رفاه جامعه کار کنند. اثبات اسلامی بودن حاکمیت به عنوان و الگوی حکومتی برای مردم در داخل و همینطور جهان آن تا همین حد کافی است.امروز از مسلمان بودنمان و از ایرانی بودنمان والله که دیگر بیزار گشتیم

 2. محمد گفت:

  اگر دین ندارید آزاده باشید.اگر هاشمی را در صلاحیت کردید حداقل آنقدر جرات و شهامت داشته باشید و دلیل اصلی آنرا بگویید نه بهانه ی سن.ضمنا اگر دلیل سن است یک تست پزشکی به راحتی تمام این مسئله را حل خواهد کرد و نیازی نبود اعضای شورای نگهبان خودشان را به جای پزشکان هم جا بزنند یا اینکه اینها که خودشان را قیم مردم می دانند و آنها را ابله فرض کرده اند جدیدا نقش پزشک را هم به نقشهای خود افزوده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. AZI گفت:

  mosabeghe koshti !!!!!!! hahahaha

 4. hamid54 گفت:

  به نظرمن، نقشه هم همینه که اول آقای رفسنجانی رد بشه و بعد با پادرمیانی و حکم حکومتی آقا، وارد صحنه بشه. با این کار میخوان نشون بدن که آقای خامنه ای هم در مسیر و سمت مردمه. چقدر این سیاست، بی پدر و مادره

 5. بهروز گفت:

  ناتوانی جسمی رو که جلیلی هم داره

 6. مرتضی گفت:

  وقتی در قانون اساسی و قانون انتخابات شرط سنی مطرح نشده است ، اساسا شورای نگهبان حق نداشته است هاشمی را به جهت سن وسال رد کند ، این خود یک بیقانونی محض و اجتهاد بیدلیل مقابل نص است
  حکم حکومتی هم امر بی معنایی است ، برای ولی فقیه در قانون اساسی اختیارات و وظائفی تعیین شده که باید در همان چهارچوبه عمل کند
  راه حل در اینجا این است که چون شورای نگهبان نهادی است که خود را موظف به پاسخگوئی به افکار عمومی و عرف مردم نمی بیند ، بجهت تعمد یا خطای واضح حقوقی که مرتکب شده است باید به ولی فقیه که نصب کننده آن است پاسخگو باشد
  الان خواست مردم از ولی فقیه این است که ایشان از شورای نگهبان استفسار کند و خواستار تصحیح اشتباه آنان شود

 7. hadi گفت:

  منم موافقم . از طرفی ام حماسه همچین حماسه میشه ها

 8. سامان گفت:

  باید دید آیا هاشمی ارزشش برای خامنه ای از معین هم کمتر است که وارد شد یا نه؟

 9. بهروز گفت:

  حق با شماست
  ببخشید

 10. صادق گفت:

  شورای نگهبانی که به احمدی نژاد که رجل سیاسی نبود و کشور رو به این وضع کشوند رای داد حالا میخواد شخصی مثل جلیلی رو رئیس جمهور کنه و معلوم نیست اینبار کشور رو به چه باتلاقی بکشونه.این شورا باید پاسخگوی تمام مشکلات کشور در حال حاضر باشد.پاسخگوی تمام فسادها.مردم هنوز فراموش نکردند بی قانونی های شورای نگهبان را در حمایت از احمدی نژاد و سخنان جنتی رو در وصف احمدی نژاد.متاسفم که مردم در این میان ابله فرض شده اند

 11. صادق گفت:

  نوکر باش مثل احمدی نژاد و جلیلی و …..و لازم نیست رجلی مثل هاشمی باشی .تنها راه رای آوردن در شورای نگهبان این است و بس.

 12. آقا گفت:

  من فکر می کنم سیاسیون ما هم خیلی درکی از اوضاع ندارند. شما اگر به این جمله دقت کنید که بارها گفته شده بود: فتنه جدید قبل از انتخابات رخ می دهد، می توانید دریابید که برنامه ریزی عزیزان ما چه بوده است؟ در اصل فتنه، اسم رمز تقلب و مهندسی انتخابات است. بنابراین این عزیزان زحمتکش به صراحت بیان کرده بودند که این بار تقلب در انتخابات و مهندسی آن قرار است در همان گام اول صورت گیرد.

  اگر به لیست تایید صلاحیت شده ها و رد صلاحیت شده ها نیز بنگرید می بینید که کاملا دقیق عمل شده است. مثلا جناب متکی و فلاحیان رد صلاحیت شده اند در حالی که جناب جلیلی تایید صلاحیت شده است. بنابراین به صراحت مشخص شده است که نه چپ مهم است و نه راست. از طرف دیگر، کل ائتلاف اصولگرایان یا ثبت نام نکردند (چون بهشان گفتند که ثبت نام نکنند) یا مانند جناب ابوترابی کنار کشیدند تا زحمت رد صلاحیتشان انجام نشود.

  به این ترتیب یک لیست خیلی شیک به دست آمده است که در آن مثلث 2+1 به همراه جلیلی کاندیداهای اصلی هستند و در کنار آنها 4 نفر نیز به عنوان زینت انتخابات آمده اند.

  البته این تصور باطلی است که فکر کنیم حتی قرار است از بین 4 نفر اصلی نیز مردم کسی را انتخاب کنند. به طور مشخص فعلا قرار است کمی سردرگمی ایجاد شود تا در نهایت آقا نظر نهایی را اعلام کنند. تصور من این است که دو حالت ممکن است روی دهد.
  1. آقا صراحت به خرج دهند و قدرت خود را بیش از پیش به رخ بکشند. در این حالت، آقای جلیلی رییس جمهور خواهند شد. این حالت احتمال بالایی دارد. در این حالت باید دانست که آقا به صراحت و برای همیشه با خلق حماسه ای بزرگ خیال همه را از انتخابات راحت کرده اند.
  2. آقا ممکن است بخواهند کمی پرده پوشی کنند. بنابراین حضور جلیلی و جلب نظرها به سوی وی برای رد گم کنی بوده است. در این حالت ولایتی رییس جمهور خواهد شد.

  به هر حال باید دانست که حماسه سیاسی رخ داده است و رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی و مهندسی کامل و دقیق لیست انتخاباتی حماسه سیاسیی بود که آقا در ابتدای سال مژده آن را داده بودند.

 13. کاظم گفت:

  وقتی انقلاب بیفته دست یه مشت جوجه ی تندرو نتیجه بهتر ازین نمی شود

 14. صالح گفت:

  از اونجا که هر کاندیدایی نظرش به رهبری نزدیکتر باشه بلای بیشتری سر کشور میاره باید دید چه کسی رایش به رهبری نزدیکتره برای انتصابات ریاست جمهوری

 15. ایستاده برای ظهور گفت:

  به نام خدانوند حضرت محمد و علی و فاطمه و خداوند جهانیان
  به چشم کوری بدخواهان ولایت و دشمنان ایران و اسلام. چشماتون روباز کنین میبنید که جناب جلیلی قبل از این نیز مرد سیاست بوده است و میبینید که اگر مردم بخواند رئیس جمهور نیز میشود.

 16. رضا گفت:

  اقای جلیلی در کنسولگری ایران در استانبول حکم ریاست جمهوری را از دست اشتون که به نمایندگی از انگلستان بود را دریافت کرد .
  و در حال حاضر یکی از بزرگترین خطرات در کشور در حال وقوع است
  حتی باید به ناچار پشت سر رضایی یا قالیباف رفت

 17. نشسته برای ظهور گفت:

  اقای ایستاده برای ظهور، لطفا بشینید نفسی تازه کنید، خسته شدید به مولا…

 18. Maryam گفت:

  من یک چیزی رو متوجه نمیشوم. حکم حکومتی خود نشانی‌ از دیکتاتوری است.
  این‌هایی‌ که دم از آزادی میزنند چطور به دنبال این هستند که هاشمی‌ با حکم
  حکومتی تائید صلاحیت بشود؟

 19. يه ايروني گفت:

  به جا تيكه انداختن و حرفاي قشنگ گفتن به بار بيايم یه حسرت درست حسابی بخوریم که همین کشورایه حوزه خلیج فارس کجا رسیدن و ما کجا داریم میرسیم ، بعد باید برا صلاحیت دادن به کسایی هم طبقه آقایون خوشحال بشیم ؟؟*** چرا4 تا آدم حسابی مثل خاتمی و… نیان؟؟