سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه علی مطهری به رهبری: احتمالا امام خمینی هم به خاطر برخی انتقادها رد صلاحیت می ش...
» پیشنهاد حکم حکومتی برای بازگشت هاشمی به انتخابات

نامه علی مطهری به رهبری: احتمالا امام خمینی هم به خاطر برخی انتقادها رد صلاحیت می شد

چکیده : با ورود جناب آقای هاشمی به صحنه انتخابات چه شور و شوقی در میان مردم و چه امیدی در دل آنان به اصلاح امور و پیشرفت سریعتر کشور پیدا شد و با رد صلاحیت ایشان طبعا آن شور وشوق وآن امید از بین رفت.پیشنهاد می کنم با حکم حکومتی در تایید صلاحیت ایشان زمینه تحقق حماسه سیاسی را فراهم آورید...


علی مطهری در نامه ای به رهبری  پیشنهاد داده است  با حکم حکومتی در تایید صلاحیت هاشمی رفسنجانی زمینه شرکت فعال و شور و نشاط انتخاباتی ایجاد شود.

فرزند آیت الله شهید مطهری در نامه خود با غیرقابل توجیه خواندن دلایل شورای نگهبان، تلویحا علت رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی  را برخی انتقادات وی دانسته و نوشته است که اگر امام خمینی هم، به فرض حیات، با نام مستعار در انتخابات شرکت می کردند صلاحیت شان رد می شد چون ایشان هم گاهی انتقاداتی داشتند.

به گزارش کلمه، این نامه دقایقی پیش در سایت خبرآنلاین نزدیک به علی لاریجانی منتشر شد، اما بعد از مدتی از این سایت حذف شد.

صبح امروز نیز زهرا مصطفوی فرزند بنیانگزار جمهوری اسلامی از رهبری خواسته است که با دخالت در تصمیم شورای نگهبان، صلاحیت هاشمی را تایید کند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
رهبر گرامی، آیت الله خامنه ای دامت بر کاته

با اهداء سلام، در خصوص رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی برای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان ، به عرض می رساند این رد صلاحیت که با دو دلیل ناموجه ناتوانی جسمی و نقش داشتن در فتنه سال 88 انجام شده است آسیب جدی به انتخابات آینده وارد خواهد کرد و حماسه سیاسی مورد نظر جناب عالی را محقق نخواهد ساخت. حدس قوی دارم که اگر امام خمینی هم، به فرض حیات ، با نام مستعار در انتخابات شرکت می کردند صلاحیت شان رد می شد چون ایشان هم گاهی انتقاداتی داشتند.

مستحضر هستید که با ورود جناب آقای هاشمی به صحنه انتخابات چه شور و شوقی در میان مردم و چه امیدی در دل آنان به اصلاح امور و پیشرفت سریعتر کشور پیدا شد و با رد صلاحیت ایشان طبعا آن شور وشوق وآن امید از بین رفت.

پیشنهاد می کنم با حکم حکومتی در تایید صلاحیت ایشان زمینه تحقق حماسه سیاسی مورد نظرآن رهبر عزیز را فراهم آورید و محذور احتمالی لزوم اقدام مشابه در باره آقای مشایی موجه به نظر نمی رسد زیرا قیاس این دو با هم قیاس مع الفارق است و رد صلاحیت به دلیل داشتن گرایش های فکری غیر اسلامی کار درستی است اما رد صلاحیت به دلیل منتقد بودن کار نادرستی است. اولی مشمول حکم حکومتی نمی شود و دومی مشمول می شود. برای جنابعالی آرزوی سلامت و توفیق بیشتر دارم.

والسلام 1/3/ 92
علی مطهری

 


19 پاسخ به “نامه علی مطهری به رهبری: احتمالا امام خمینی هم به خاطر برخی انتقادها رد صلاحیت می شد”

 1. ali sadeghi گفت:

  بالاخره نمردیم و دیدیم معنی دموکراسی جمهوری اسلامی را ۱۲ نفر میایند به جای ۸۰ ملیون تصمیم میگیراند کی رئیس جمهور بشه

 2. مصطفی گفت:

  چه
  فایده که این نامه ها دیگه نمیتونه آقای هاشمی رو به عرصه انتخابات
  برگردونه…باید 4 سال دیگه منتظر بمونیم…معلوم نیست تو این 4 سال چه
  بلایی سر مردم ایران میاد…توکلت علی الله

 3. علیقلی گفت:

  جناب آقای مطهری ، چقدر ساده‌ای ؟ همه این بازیها زیر سر خود مستبد و متکبرش است و اگرهم درخواستهای شما و فرزند بنیانگذار را بخواند ، قهقهه‌ای خواهد زد و خواهد گفت که خیال کردین که از من بیشتر به جایگاه حکم حکومتی آشنا هستین؟ بهتره برین کشکتون بسابید و برای فردایی که جایی در این مملکت امام زمان ندارید ،فکری برای خودتان بکنید ،این ملک و مملکت مال منه و هیشکس نمیتونه اونو از من بگیره و …..!!!!؟؟؟؟

 4. محمد گفت:

  آب در هاون کوبیدن.آقای مطهری فکر می کنی چه کسی رفسنجانی را در صلاحیت کرده.جواب:نوکران خامنه ای.و صد البته به دستور؟؟؟(راهنمایی:خامنه ای)!بینگو

 5. ایلیا گفت:

  چقدر دروغ تو سایتتون می نویسید بس کنید

 6. مهدي گفت:

  فقط جليلي
  ما پاي اين انقلاب ايستاده ايم

 7. مهدي گفت:

  خيلي دوست داشتيد هاشمي بياد نه

  مگه الكيه اين انقلاب با خون شهدا آبياري شده

  اگه مرديد نظراي مخالف هم تاييد كنيد مثل سايت هاي ما كه اكثر نطراتون تاييد ميشه

 8. علی گفت:

  میدونید بدبخت کیه؟
  بدبخت اون کسیه که آخرتش رو بخاطر دنیای دیگران خراب میکنه

 9. صمد گفت:

  چطور دست به دامن شهدا می شوید حال آنکه می خواهید کسی را زمین بزنید که به فرمان امام خمینی فرمانده آن شهدا بوده است؟؟؟
  کمی فکر کردن هم رضایت خدا و بندگانش را در پی خواهد داشت

 10. داداش - باجی گفت:

  آقا مهدی عزیز
  آیا خود آقای هاشمی هم دوست داشت بیاید ؟
  حالا که تایید صلاحیت نشده شما به چه کسی رای می دهی به کسی که نظرش به رهبری نزدیکتره ؟
  اون بار آقای احمدی نژاد به رهبری از همه نزدیک تر بود خود آقا گفت و نتیجه این نزدیکی هم دیده شد حالا هم مطمئن باش مطئن باش نظر رهبری به کسی نزدیکتر است که مثل آقای احمدی نژاد مملکت داری کند
  آقا مهدی دشمن انقلاب یعنی دشمن استقلال -آزادی – و جمهوری اسلامی
  ببین چه به سر استقلال ممکلت آمده
  چه به سر آزادی آمده
  و ببین جمهوریت چه چگونه سر بریده می شود
  آقا مهدی تور رو قران قسم جمله امام در مورد هاشمی رو که قبلا گفتند چگونه ارزیابی می کنی
  آقای مهدی
  تو رو خدا غیر از خودت که دوست دار انقلابی فکر می کنی چقدر از دشمنان قسم خورده از ین رد صلاحیت خوشحالند

  حالا امیدوارم بعد از چهار سال دیگه عرضه انتقاد به افکار نزدیک به رهبری را داشته باشید و بدان به هر کسی که بخواهی رای بدهی در اعمال او شریکی همانوگونه که رهبر در اعمال احمدی نزاد شریک است همانگونه که سایت های شما در این اعمال شریکند
  خداوند در قیامت انتخاب من و شما را در مقابل هم می گذارد

 11. بنده خدا گفت:

  بنام حق و لا غیر

  چه خوب بود ایشان در این نامه ذکر میکرد: اگر سن زیاد باعث عدم صلاحیت میشود، پس اولین کس باید خود آقای خامنه ایی رد صلاحیت شود. چرا که، این پست یعنی ولایت فقیه پرکارترین و پر مشغله ترین است. و یا آقای جنتی که فکر کنم همسن و سال حضرت آدم میباشند

 12. مچتبی گفت:

  سلام بر کره شمالی جدید

 13. يك پناهنده سياسي در انگليس گفت:

  آنچه امروز در جمهوري اسلامي ميگزرد نمادي از واقعيتهاي تمامي انقلابهايي است كه نه بر مبناي تعقل ونخبگان فلسفي و علمي كه بر مبناي ايديولوژي هاي بسته و تك محور و شخصيت هاي مهيج كاريزماتيكي همچون لنين مايو و خميني صورت مي پذيرد در واقع مقايسه ساده اي بين انقلاب هاي فرانسه و آمريكا و انقلاب ايران و چين و روسيه و امثاله نشان ميدهد كه اولي راه را بسوي دموكراسي و پيشرفت سوق داد و دومي تنها ديكتاتوري و اختناق و حكومت اقليت بر اكثريت را نتيجه داد ،ايديولوژي چه كمونيستي باشد چه اسلامي در واقع همان معناي ديكتاتوري تك فكري است كه از راس هرم شخصيتي چون ولي امر يا پيشوا يا رهبر عزيز ميسازد،راه به بيراهه نبريم هر كسي ديگر هم جاي ولي امر حكومت توتاليتر بود همين حسي را داشت كه او دارد،حكومت ايران براي گزار از استبداد به آزادي به معناي واقعي آن و نه آنچه كه رسولان و رهبران با شمشير و زور پيشنهاد ميدهند لازم بود ديري نخواهد پاييد كه در افق سياسي ايران حكومتي دموكراتيك با جدايي كامل هر گونه دين و ايديولوژي از سياست بر مبناي حقوق بشر شاهد باشيم ،اندكي صبر سحر نزديك است!

 14. ناشناس آشنا گفت:

  انقلاب مرده است!

  زنده با د انقلاب!

  کودتای خزنده را مانع شویم!

  انحلال خبرگان رهبری یک ضرورت است .

 15. مادر سبز گفت:

  وقتی قانون اجرا نمی شود چطور ممکن است قرار است یک کودتای دیگری بر مردم تحمیل شود.

 16. شهرام گفت:

  دوست گلم حرفهای همه در این مملکت شبیه طنزاست از همه با مزه تر حرفهای م م ر می باشد که دل مومنین را شاد می فرمایند خدا کند که یک روز بفهمی چو اگر نفهمی حیف است با این اخلاص اون دنیا بفهمی خر کی بوده خرک چی چه کسی ………

 17. omid گفت:

  مشاوران سیدمحمد خاتمی در ادامه از هاشمی رفسنجانی که به گفته آنان “در این فرصت حساس، فداکارانه و متعهدانه خطر کردند و ظرفیت ممتاز خود را به عنوان رکنی از ارکان مستحکم انقلاب و نزدیک ترین یار حضرت امام و مدیری توانا در خطرخیزترین لحظات نشان داده اند” سپاسگذاری کرده اند.
  در ادامه این اطلاعیه از رهبر ایران خواسته شده است تا “جلوی تصمیم نادرست اتخاذ شده را بگیرند تا ان شاء الله کشور و جامعه در !!!!!مسیری قرار گیرد که هم موجب تقویت اعتماد ملی !!و نیز تأمین مصالح بنیادین انقلاب و کشور قرار گیرد.”

 18. عاشق ایران اسلامی گفت:

  آورین.آورین.آورین.آورین.آورین.آورین.
  هزار ماشالله.
  چه پسری.

 19. fatemehsadr گفت:

  خدا نگه دارتان