سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بی خبری از فواد صادقی، سردبیر سایت مسدود شده بازتاب بعد از بازداشت...

بی خبری از فواد صادقی، سردبیر سایت مسدود شده بازتاب بعد از بازداشت

چکیده :فواد صادقی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و در حالی که برای دعوت از هاشمی رفسنجانی و تشکیل ستاد اصولگرایان حامی هاشمی تلاش زیادی کرده بود، بازداشت شد. ...


به دنبال مسدود شدن سایت بازتاب و بازداشت علی غزالی مدیر مسئول این سایت، فواد صادقی روزنامه نگار و سردبیر بازتاب نیز بازداشت شده است.

به گزارش کلمه، فواد صادقی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و در حالی که برای دعوت از هاشمی رفسنجانی و تشکیل ستاد اصولگرایان حامی هاشمی تلاش زیادی کرده بود، بازداشت شد.

وی طی ماه های های گذشته علاوه بر افشاگری در مورد رانت خواران نفتی به پوشش خبری اخبار انتخاباتی سیدمحمد خاتمی پرداخته بود، برای چندمین بار بازداشت شد. آخرین بار وی در زمستان سال 88 در حالی که از سوی نیروهای امنیتی برای گفت و گو دعوت شده بود، دستگیر و روانه زندان شد.

فواد صادقی و سایت بازتاب بارها از سوی نیروهای افراطی مورد انتقاد قرار گرفته بود. روزنامه کیهان در یادداشت های خود بارها به سایت بازتاب حمله کرده و آنرا “سایت اجاره ای” و “قتنه گر” لقب داده بود.

در ماه های گذشته سایت بازتاب با انتشار مقالات و گزارش هایی بر لزوم برگزاری انتخابات آزاد و شرکت همه گروه ها و جریان های سیاسی تاکید کرده بود.

همچنین این سایت با انتشار اخباری در خصوص رانت خواری ها در دولت احمدی نژاد نوشته بود: بابک زنجانی در دولت احمدی نژاد، علاوه بر دلالی هواپیما و واگذاری پروژه‌های رانتی، ده‌ها میلیارد دلار نفت به صورت غیرقانونی و پیش از آغاز تشدید تحریم‌ها، بدون اسناد ضمانتی موثر به بابک زنجانی تحویل داده شده که او از این معاملات، در طول پنج سال گذشته به ثروتی بالغ بر هزاران میلیارد تومان رسیده است.

سایت بازتاب سال گذشته نیز بارها از دسترس خارج شده بود.

فواد صادقی چندی پیش در دیدار با فرزندان میرحسین موسوی با بیان اینکه در مقابل مهندس موسوی فقط یک شخص همچون احمدی نژاد نبود به مساله جریان قدرت پنهان و عامل تامین منافع آنها اشاره کرد و گفت: برای مقابله با این جریان پنهان، کسی باید میدان دار می شد که هیچ نقطه ای از آلودگی در پرونده خود و نزدیکانش نداشت و از هیچ نمی هراسید و این شخص میرحسین موسوی بود. وی تاکید کرد: تقدیر الهی این بود که مهندس موسوی عامل تغییر و یادآوری باشد برای جامعه غفلت زده و در لبه پرتگاه، جامعه ای که انحراف و فساد و تباهی در ارکان آن نفوذ کرده بود.

به گزارش کلمه، پایگاه اطلاع رسانی بازتاب زمستان پارسال بدنبال تعطیلی سایت آینده برای دومین بار به صحنه رسانه های کشور آمد.

این وبسایت که پیشقراول فعالیت رسانه ای آنلاین است، از اولین سایتهایی بود که با حکم قضایی فیلتر شد و مدیر مسئول آن کار خود را در آینده پیش گرفت.

مافیای اقتصادی شاید اولین بار بود که توسط نویسندگان این رسانه به ادبیات ژورنالیستی آنلاین وارد شد همان واژه ای که توانست فواد صادقی را با شکایت محمدرضا رحیمی که آن زمان ریاست دیوان محاسبات را داشت، راهی دادگاه کند و حکم قضایی برای تعطیلی این سایت بگیرد.

فؤاد صادقی از اعضای بسیج دانشجویی امیر کبیر و مؤسس تشکل کانون اندیشه دانشجوی مسلمان در این دانشگاه بود. برادر وی شهید فرید صادقی از شهدای دفاع مقدس می‌باشد، سردبیری سایت نزدیک به محسن رضایی را بعهده داشت.

فواد صادقی، در زمانی که سردبیر سایت آینده نیوز بود به اتهام درج مصاحبه ای با هاشمی رفسنجانی بازداشت شد. در این سایت به نقل از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشته بود که آقای خامنه ای مانع موفقیت تلاش هایش برای از سر گیری روابط ایران و آمریکا شده است.


4 پاسخ به “بی خبری از فواد صادقی، سردبیر سایت مسدود شده بازتاب بعد از بازداشت”

 1. مهدی گفت:

  این روزها جای بازتاب واقعا خالیه. امیدوارم که ایشون زودتر آزاد بشن و این بساط بی بساطی برچیده بشه

 2. msalibi گفت:

  سلام
  ظرفیت بسیار بالا وحیرت انگیز انواع ایمیل و گروه اینترنتی رو در انتقال اخبار نادیده نگیرید.

 3. جادوی سبز گفت:

  ارزشش رد داشت! با همین کار اسمش رو در تاریخ ایران ماندگار کرد.
  دور باد آفت دور فلک از جان و تنش.

 4. پلی تکنیکی گفت:

  از اون بسیجیهای تندرو بود تو پلی تکنیک که هر وقت انصار حزب الله میومدن تو دانشگاه، ایشون پیش قراول خوشامد گویی بهشون بود! کلی هم سال 76 بر علیه خاتمی زحمت کشید تو دانشگاه! حالا نمیدونم چی شده نوبت خودش شده. خدا به دادش برسه!