سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاشمی رفسنجانی: مردم در صحنه نمانند، کاری انجام نمی شود...

هاشمی رفسنجانی: مردم در صحنه نمانند، کاری انجام نمی شود

چکیده :كنون نیز اگر مردم در صحنه باقی نمانند و پشتوانه نظام اسلامی به عنوان یك سرمایه بزرگ و بی‌بدیل نباشند كارها انجام نخواهد...


هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از استادان حقوق دانشگاه‌های تهران، وكلای دادگستری، قضات، اعضای كمیسیون‌های حقوقی و سردفتران، با توجه به اینكه حقوقدانان جزو افراد نخبه كشور محسوب شده كه به‌حق باید اعتبار آنان در دستگاه‌های تقنینی و قضایی حفظ گردد، تأكید كرد: جایگاه ارزشمند قضات و عملكرد مناسب آنان در جامعه بسیار مؤثر است و دستگاه قضایی سالم و هوشمند، باعث پویایی جامعه و اطمینان مردم به دریافت مطالبه‌های خود از سیستم قضایی می‌شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مردم را سرمایه اصلی نظام اسلامی دانست و تصریح كرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام(ره) از شروع نهضت تاكنون با تكیه بر حضور مردم شكل گرفت، پیروز شد و در گردنه‌های مختلف به‌ویژه دوران دفاع مقدس و سازندگی كشور را پیش برد و اگر مردم به میدان نمی‌آمدند، توفیقی حاصل نمی‌شد و دستاوردها و پیروزی‌ها به دست نمی‌آمد.

وی افزود: اكنون نیز اگر مردم در صحنه باقی نمانند و پشتوانه نظام اسلامی به عنوان یك سرمایه بزرگ و بی‌بدیل نباشند كارها انجام نخواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با اظهار تأسف نسبت به هتاكی‌های فراوان، رواج بداخلاقی‌های موجود، دروغ و تهمت افزود: برخی افراد و جریان‌هایی كه در زمان مبارزه، حضور مؤثری در صحنه نداشتند، امروز انقلابی‌نما و تندروتر از مبارزین شده‌اند و با حمایت‌های اشتباه برخی‌ از همین انقلابی‌نماها، جامعه در چند سال گذشته دچار آسیب‌های جدّی شده كه خارج شدن از این شرایط، نیازمند تقویت وحدت ملی و تدبیر، عقلانیت و برنامه‌ریزی اصولی است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، دغدغه امروز دلسوزان نظام اسلامی را رفع مشكلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه و تأمین رفاه برای عموم مردم دانست و تشریح كرد: در این سالها با توجه به ثروت عظیمی كه در اختیار مسئولین قرار داشت، باید شاهد معضلات كنونی نبودیم و از امكانات به مراتب بهتر و مناسب‌تر استفاده می‌كردیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در مورد مسائل انتخابات ریاست جمهوری گفت: تا آخرین لحظات ثبت‌نام بنا نداشتم در انتخابات شركت كنم، ولی به دلیل مراجعات و اصرارهای مكرر از همه قشرهای جامعه به‌ویژه خانواده‌های معزز شهدا و برخی بزرگان حوزه در قم و سایر بلاد، براساس وظیفه دینی و ملی و برای رفع مشكلات كشور، وارد این عرصه شدم و تا زنده‌ام و جان در بدن دارم، برای تعالی انقلاب و كشورم هر آنچه در توان داشته باشم، انجام می‌دهم.

وی افزود: آمده‌ام تا خدمت كنم.

در ابتدای این دیدار تنی چند از استادان به نمایندگی از حضار به بیان دغدغه‌های امروز جامعه پرداخته و با قدردانی از حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، خواستار راهنمایی‌های ایشان بودند.


2 پاسخ به “هاشمی رفسنجانی: مردم در صحنه نمانند، کاری انجام نمی شود”

 1. قیامت گفت:

  شرکت در انتصابات خیانت است بخون شهدا هیچکس نباید شرکت کند ، خاک بسرتان وقتی رهبر فقید گفته انقلاب زنده است تا هاشمی زنده است ، پس انقلاب صلاحیت ندارد ، هشت سال با حمایتهای بی جا {از رهبر گرفته تا پائین }از یک انسان کوتوله بنا حق حمایت کردید و کشور را بتاراج دادید از این به بعد هم یک بله قربان گوی کار نابلد منتصب کنید و سیما تون هم بگوید 65 درصد آمدند ولی کور خونیدید هیچ انسان فهیمی دیگر گول نمی خو رد

 2. محق گفت:

  گر صبر کنی ز غوره حلوا سازیم و اما خطاب ته شورای نگهبان که در حق ما جفا کرد

  _____________________________________________________

  ای شورای نگهبان قدرت !!!!!!!! اگر واقعا فقیه و حقوقدانید ,
  دست از کتاب و سنت نشویید.

  با این روشی که شما پیشه خود کرده اید , طولی نمی کشد که حضرت
  نوح و خدای نوح را هم رد صلاحیت می کنید.

  متأسفانه ملاک شما در نگهبانی قدرت , کتاب و سنت نیست زیرا , نه نوح را برای ساختن
  کشتی نجات و نه حبیب بن مظهر اسدی را برای اقامه جهاد صالح نمی دانید.