سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فرزند میرحسین و رهنورد: نگاه پدر ومادرم به زندگی و آینده امیدوارانه است/ اعتراض به ...

فرزند میرحسین و رهنورد: نگاه پدر ومادرم به زندگی و آینده امیدوارانه است/ اعتراض به تداوم ممنوع الملاقاتی

چکیده :مدتی است که به ما می گویند تا انتخابات نیرو ندارند برای فراهم کردن فضای ملاقات. من نمی دانم معنای این حرف چیست اما نتیجه این شده که پدرم را به دیدن مادربزرگم هم نمی توانند ببرند. و نزدیک به ۳ ماه است که از آنان خبری نداریم و حالا هم که گفته اند تا انتخابات از ملاقات خبری نیست. ...


کلمه- زهرا صدر: میرحسین موسوی و زهرا رهنورد روز گذشته و پس از وقفه ای چند هفته ای موفق شدند تنها با مادر زهرا رهنورد دیدار کنند.

به گزارش کلمه طبق روال اینگونه ملاقات ها، این دیدار درحضور نیروهای امنیتی در منزل خانم رهنورد انجام شد. دختران میرحسین موسوی باز هم از دیدار با پدر و مادر خود محروم بودند و اجازه دیدار با آنها را پیدا نکردند.

نرگس موسوی دختر کوچک میرحسین و رهنورد در گفت و گو با کلمه با اعلام اینکه در سال جدید تنها یک ملاقات کوتاه با محدودیت های شدید امنیتی با والدین خود داشته اند، می گوید: پس از آن ملاقات هیچ صحبت و تلفنی نداشتیم تا ۳-۴ هفته پیش که یک بار پدر و مادرم با خواهر بزرگم تماس تلفنی داشتند و یک بار هم توانستند با من تماس بگیرند، که یک تماس ۵-۶ دقیقه ای بود و البته گرچه به دلیل آن که آن روز خواهرهایم همراه من بودند و بنا به خواست ماموران تا دستور به قطع تلفن برسد آنها توانستند تنها چند دقیقه ای صحبت کنند، به نظر می رسد که با توجه به اینکه تلفن را بر روی زهرا قطع کردند قرار نبوده با آنها صحبت کنند.

دختر نخست وزیر 8 سال دفاع مقدس در ادامه می افزاید: مدتی است که به ما می گویند تا انتخابات نیرو ندارند برای فراهم کردن فضای ملاقات. من نمی دانم معنای این حرف چیست اما نتیجه این شده که پدرم را به دیدن مادربزرگم هم نمی توانند ببرند. و نزدیک به ۳ ماه است که از آنان خبری نداریم و حالا هم که گفته اند تا انتخابات از ملاقات خبری نیست.

نرگس موسوی می گوید: ما دقیقا متوجه نمی شویم “نیرو نداریم” یعنی چه و در واقع هر زمان که می خواهند مانعی برای ملاقات ها ایجاد کنند و توجیهی ندارند می گویند ما نیرو برای جا به جا کردن آقای موسوی نداریم. حالا نیرو ندارند نمی توانند بیاورندشان بیرون، بسیار خب برای اینکه ما برویم در خانه ای که مقر زندان بانهاست در کنار خانه مادرم هم نیروی خاصی نیاز است؟

دختر میرحسین و رهنورد با بیان اینکه امیدواریم این محدودیت ها ربطی به اوضاع اخیر کشور نداشته باشد به خبرسازی و شایعه پراکنی برخی رسانه های جریان حاکم اشاره کرد و گفت: ما بارها تاکید کرده ایم که سایت کلمه منبع موثق اخبار ما است و هر کس که پیگیر اخبار مربوط به پدر ما باشد تنها می تواند به این منبع اعتماد کند و ما از این طریق هر گفته و پیامی که باشد را اعلام می کنیم.

نرگس موسوی در ادامه می افزاید: واقعا هم چون ملاقات و تماسی نبوده ما هیچ خبری از پدر و نظراتشان نداریم و هرکس چیزی هم که بگوید، ما به شدت تکذیب می کنیم.

خانم موسوی با بیان اینکه “پدر من نگاه امیدوارانه ای به هستی و زندگی و اتفاق هایی که می افتد داشت و دارد” می گوید: او همیشه معتقد بود که وقتی در راه حق قدم برداریم. هرچه که پیش می آید در نهایت به سمت یک خیر مطلق و کمال پیش می رود و با این نگاه می توان به همه چیز امید داشت. و با این امید می توان زنده ماند و نفس کشید و در هر شرایط سختی که هر مشکلی پیش بیاید استوار ماند و حرکت کرد. امید با زندگی و نگاه پدر من آغشته بود و این نگاه را به ما هم منتقل کرده است.

نرگس موسوی در پایان خاطرنشان می کند: من به عنوان یک فرزند کوچکی از این جامعه ایرانی امیدوارم که درهای زندان ها هر چه زودتر باز شود و پدر و مادر ما هم همراه با باقی اسیران، کبوتر هایی باشند که حقشان پرواز در آسمان آزادی است نه محبوس بودن در قفس. امیدوارم که در کنار همه دوستانشان و همه اسرایی که به ناحق زندانی اند و پشت میله ها هستند آنها هم آزاد شوند.

درهمین زمینه و درباره مسایل جاری کشور گفت و گویی با فرزند دیگر میرحسین موسوی انجام شده است که به زودی منتشر می شود.


8 پاسخ به “فرزند میرحسین و رهنورد: نگاه پدر ومادرم به زندگی و آینده امیدوارانه است/ اعتراض به تداوم ممنوع الملاقاتی”

 1. صادق گفت:

  میرحسین: از شعله امید در سینه‌های خود محافظت کنید. امید بذر هویت ماست؛ بذری که با
  نخستین باران شروع به روییدن می‌کند و جان هرکسی را که هنوز ایرانی
  باقیمانده است، به اهتزاز در می‌آورد، تا از نو خود را در سرنوشت این خاک
  شریک بداند.

 2. زهرا گفت:

  وقتی همه خواب هستیم

  لنکرانی = ارتجاع حجتیه و مصباح

  جلیلی = انتخاب رهبری

  وقتی لنکرانی به نفع جلیلی کنار میرود

  نتیجه میشود جلیلی یعنی ارتجاع

  مراقب ارتجاع خاموش باشیم

 3. میرعماد گفت:

  اللهم فک کل اسیر

 4. آرش گفت:

  درود بر فرزندان صبور و شجاع مهندس موسوی و کروبی. مطمئن باشید که پدران و مادران شما در تاریخ ایران ماندگار شدند. انها اکنون در دلهای مردم کشور عزیزمان ایران جای دارند. حساب انها از حساب جنایتکاران رزیم جدا شد و با این استقامت ستودنی شان نشان دادند که به صف ملت پیوسته اند. یاشاسین ستارخان اوغلی میرحسین و درود بر لرهای دلیر رهنورد و کروبی

 5. آرمان گفت:

  درود بر موسوی ما با توییم مرد بزرگ

 6. آرمان گفت:

  درود بر موسوی ما با توییم مرد بزرگ

 7. هموطن گفت:

  تلاششان بی فایده است

  همه خوب می دانند که ظالمان چه می کنند و اینها همه اش از ترس و وحشت است و البته

  روز موعود نزدیک است

  ما در کنار شما هستیم ای عزیزان

  شما حمایت مردم را دارید که بعد از حمایت خدا بالاترین و بهترین است

  اینان مثل حشره ای هستند که هر چه دست و پا می زنند خود را بیشتر در دام انکبوتی که البته خود تنیده اند گیر می اندازند

  درود بر موسوی و خانواده شجاعشان

  مرگ بر ظالم و مزدورانش

  پایان شب سیه سپید است

 8. aaa گفت:

  موسوي را تنها كذاشتيد؟اي مردم ترسوي خائن واقعا لايقيد ميكوييد صبر؟خودتون را كول نزنيد .موسوي و خزعلي را تنها كذاشتيد؟انها بخاطر شما مردم در زندانند ولي شما از ترس مال خودتون باجه خواري ميكنيد كجاييد اي مردم كجا رفت غيرت ايراني؟حالا اكر اين اتفاق براي افراطيها مي افتاد تا حقشون را نكيرند ساكت نميشدند