سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پایان اعتصاب غذای مهدی خزعلی در زندان اوین...

پایان اعتصاب غذای مهدی خزعلی در زندان اوین

چکیده :محمدصالح خزعلی با اعلام پایان اعتصاب غذای پدرش، مهدی خزعلی زندانی محبوس در بند امنیتی 209 زندان اوین گفت: پدرم روز شنبه خبر دار شدند که آقای هاشمی کاندیدی ریاست جمهوری شدند و به همین دلیل همان روز به اعتصاب خود پایان دادند....


کلمه- زهرا صدر: محمدصالح خزعلی با اعلام پایان اعتصاب غذای پدرش، مهدی خزعلی زندانی محبوس در بند امنیتی 209 زندان اوین گفت: پدرم روز شنبه خبر دار شدند که آقای هاشمی کاندیدی ریاست جمهوری شدند و به همین دلیل همان روز به اعتصاب خود پایان دادند.

فرزند این زندانی سیاسی در گفت و گو با کلمه با بیان اینکه “ساعتی پیش پدرم با منزل تماس گرفتند” تشریح کرد: پیش از این آقای هاشمی برای پدر پیغام فرستادند و از ایشان خواسته بودند که به اعتصاب خود پایان دهند، وقتی ما پیام را به پدر دادیم گفتند که به آقای هاشمی بفرمایید اگر شما کاندیدای ریاست جمهوری شوید من حتما اعتصابم را تمام خواهم کرد. و از آنجایی که پدر من همچنان در سلول انفرادی و منفک از هر گونه رسانه و تلویزیونی هستند، از موضوع کاندیداتوری آقای هاشمی خبردار نشده بودند تا روز شنبه بازجوی ایشان ملاقاتی داشتند و خبر را دادند.

مهدی خزعلی نهم آبان ماه سالجاری در جلسه سرای اهل قلم به اتفاق سایر شرکت کنندگان بازداشت شد و هر چند بعد از مدتی همه شرکت کنندگان این جلسه آزاد شدند، اما خزعلی تاکنون در حبس است که به غیر از سه روز نگهداری در بند ۳۵۰، باقی آن را در انفرادی بند ۲۰۹ بوده است.

فرزند آیت الله خزعلی به رغم حکم آزادی به قید وثیقه، تاکنون پرونده های دیگری برای این زندانی سیاسی تشکیل شده و ماموران وزارت اطلاعات مانع از آزادی وی شده اند. او با گذشت صد و چهل روز از اعتصاب غذای خود بیش از سی کیلو کاهش وزن داشته و با کاهش فشار خون و ضربان قلب مواجه بوده است.

محمدصالح خزعلی با بیان اینکه پدرش 140 روز در اعتصاب غذا بوده است تاکید می کند: اگرچه پدر من اعتصاب خود را پایان داده اما فشارها و محدودیت ها همچنان مثل سابق است.

وی در پایان می افزاید: آخرین ملاقات ما پنج شنبه ی دو هفته ی پیش بود طبق روال بند 209 زندان اوین که دو هفته یک بار ملاقات می دهند.


5 پاسخ به “پایان اعتصاب غذای مهدی خزعلی در زندان اوین”

 1. مسعود گفت:

  آقای خزعلی شرمنده ایم که در این مدت نتوانستیم کاری برای شما انجام دهیم؛ اما در تمام این روزها به یاد شما بودیم و هر روز برای سلامتی شما و دیگر زندانیان آزادیخواه دعا میکردیم.

 2. hamid54 گفت:

  انشالله این آزار و اذیتها و سختیها جواب خواهد داد. به امید آزادی همه ی زندانیان سیاسی و یه هوای تازه

 3. مهمان گفت:

  خداراشکر

 4. محق گفت:

  دار دار اسباب و خداوند مسبب الاسباب است , الحمد لله علی کل حال

 5. بیژن گفت:

  چشم خیلیها با این کار آقای خزعلی عزیز کور میشه چون خار چشم این دیکتاتور و عاملینش زنده میماند. ما را خوشحال کردی آقای خزعلی عزیز