سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ورود ۱۰ هزار تن چای غیر قابل شرب به بازار...

ورود ۱۰ هزار تن چای غیر قابل شرب به بازار

چکیده :نایب رئیس اتحادیه چایکاران شمال با اعلام خبر ورود ۱۰ هزار تن چای «غیر قابل شرب» به بازار كه در انبار فومن یكی از كارخانه های چای، نسبت به آثار واردات چای بر زندگی چای‌كاران هشدار داد....


نایب رئیس اتحادیه چایکاران شمال با اعلام خبر ورود ۱۰ هزار تن چای «غیر قابل شرب» به بازار كه در انبار فومن یكی از كارخانه های چای، نسبت به آثار واردات چای بر زندگی چای‌كاران هشدار داد.

به گزارش ایلنا، پرویز شعبانی با تاكید بر پیامد‌های زیانبار و طولانی مدتی كه این مساله برای كارگران صنعت چای رقم می‌زند، گفت: كارخانه ی طلای كوهپایه ۱۰ هزار تن چای غیر قابل شرب را كه مدت بیش از ۳ سال از تولید آن می گذرد وارد بازار كرده است.

وی تصریح كرد: ورود این حجم از چای به بازار با توجه به گذشت چند سال از زمان تولید آن و کیفیت نامطلوبش، اندک رغبت باقی مانده میان مردم به چای تولید داخل را از بین می‌برد.

این فعال صنفی افزود: ورود چای انبار شده به بازار موجب می شود تا با پایین آمدن قیمت چای تولیدی سال جاری، كارخانه های تولید چای متضرر شوند و به تغییر كاربری و تعدیل كارگران دست بزنند.

به گفته ی آقای شعبانی، اگر از زمان تولید چای بیش از ۳ سال بگذرد آن را به عنوان کود مزارع استفاده می‌کنند.

این فعال صنفی پیش از این از ورود بیش از ۶۰ هزار تن چای غیر قابل شرب دیگر به بازار که در بازهٔ سال‌های ۷۴ تا ۷۶ در داخل کشور تولید شده‌اند خبر داده بود.


2 پاسخ به “ورود ۱۰ هزار تن چای غیر قابل شرب به بازار”

  1. بهمن گفت:

    متاسفانه اغلب مردم ایران با استفاده از چای معطر خاجی ولیپتون خودرا بتدریج برای ابتلا به انواع سرطان آماده میکنند براساس تحقیقات دانشکده داروسازی وگیاهان داروئی بعلت استفاده از موادرنگی وعطری مصرف چای خارجی ابتلا بسرطان را بدنبال دارد وسازمان چای مسئول عواقب آنست ومصرف چای فاسد

  2. ehsan گفت:

    بازم دستاوردی دیگر از احمدی نژاد…
    انشالله اگه اینطور پیش بریم در واردات هم خودکفا میشیم!!!