سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خاطره ای از قم: بنزسواری آقای جنتی و نگاه های متعجب دوچرخه سواران...

خاطره ای از قم: بنزسواری آقای جنتی و نگاه های متعجب دوچرخه سواران

چکیده :در واکنش به سخنان دیروز احمد جنتی که گفته بود رییس جمهور نباید سوار بنز شود، یکی از کاربران کلمه با ارسال خاطره ای از سال های اولیه انقلاب در خصوص ماشین بنز آقای جنتی نوشته است: در آن زمان بهترین ماشینی که در قم بود، پیکان بود! غالب مردم قم سوار بر موتور گازی و دوچرخه می شدند! درآن روز خود دیدم که چگونه چشمان قمیان از حدقه بیرون آمده بود! کسی به ما گفت این آقا(جنتی) تا دیروز آه در بساط نداشت که برای خودش یک دوچرخه بخرد، حال چگونه است که بر این ماشین بنز ذی قیمت خود نمائی می کند! ...


در واکنش به سخنان دیروز احمد جنتی که گفته بود رییس جمهور نباید سوار بنز شود، یکی از مخاطبان کلمه با ارسال خاطره ای از سال های اولیه انقلاب در خصوص ماشین بنز آقای جنتی نوشته است: در آن زمان بهترین ماشینی که در قم بود، پیکان بود! غالب مردم قم سوار بر موتور گازی و دوچرخه می شدند! درآن روز خود دیدم که چگونه چشمان قمیان از حدقه بیرون آمده بود! کسی به ما گفت این آقا(جنتی) تا دیروز آه در بساط نداشت که برای خودش یک دوچرخه بخرد، حال چگونه است که بر این ماشین بنز ذی قیمت خود نمائی می کند!

خاطره، امین الله این شهروند عزیز به شرح زیر است:

از یاد نمی برم در اوان جوانی که با پدر برای زیارت به قم رفته بودم، در خیابان اطراف حرم، ماشین بنز بسیار زیبا با پلاک حکومتی دیدم که در آن یک شیخ ریز نقش خودنمائی می کرد! بله، آن شیخ کسی نبود جز ایت الله جنتی دبیر نا محترم شورای نگهبان(سقیفه)!

در آن زمان بهترین ماشینی که در قم بود، پیکان بود! غالب مردم قم سوار بر موتور گازی و دوچرخه می شدند! درآن روز خود دیدم که چگونه چشمان قمیان از حدقه بیرون آمده بود! کسی به ما گفت این آقا(جنتی) تا دیروز آه در بساط نداشت که برای خودش یک دوچرخه بخرد، حال چگونه است که بر این ماشین بنز ذی قیمت خود نمائی می کند!

اکنون سخنان جنتی ما را به یاد این مثل و قول معروف می آورد که : دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را!! تازه آن زمان اگر جنتی سوار بر پیکان می شد حمل بر ریا و تزویر نمی شد! چرا که زمان آنرا اقتضا میکرد!

امروز اگر آیت الله هاشمی سوار بر پیکان یا پراید شوند قطعا حمل بر ریا و تزویر می گردد چرا که غالب جامعه این امکان را دارند که پراید و بالا تر از آن را سوار شوند! گرچه اکنون زیر ساختهای اقتصادی ویران شده است اما از بعد روبنای اقتصادی مردم از ماشین و لباس خوبی برخوردارند! یک نوع میل به سر زندگی و مدرنیته ! پس نتیجه اینکه : این اقدام ایت الله هاشمی به هنگام ثبت نام ، نشان از صداقت و موافقت با زمان است! کما اینکه امام صادق (ع) لباس خوب ، زیبا و گران قیمت می پوشیید ، جون جامعه ی زمانش انرا اقتضا می کرد! اما به عکس امام علی (ع) ، لباس زبر خشن و ارزان قیمت می پوشید ! و این هم دلیل خوش را دارد! اقتضای زمانه! از انچه گفتیم معلوم می گردد که اقدام ایت الله هاشمی کاری است صادقانه! و گفتار امروز جنتی بی تقوا ، کاری است منافقانه و مزورانه!


2 پاسخ به “خاطره ای از قم: بنزسواری آقای جنتی و نگاه های متعجب دوچرخه سواران”

 1. محافظ سابق گفت:

  آقای جنتی یادتون رفته در فاصله‌ی سالهای 60 تا 68 بنزهای 280 زرهی سورمه‌ای و بژ داشتید؟یادتون رفته سال 68 به کلکسیون بنزهاتون یک بنز سفید 190 زرهی که در فضای اون موقع کشور بی نظیر بود سوار میشدید/

  یادتونه در محوطه‌ی کاخ شورای نگهبان بر خلاف قانون برای خودتون خانه سازی کردین و در همونجا ساکن شدین
  اگر یادتون نیست بازم بگم

 2. حاجی گفت:

  o
  خدا کنه یکی بیاید که خودش بنز سوار بشه وبرای مردم هم همین را مهیا کند نه اینک مردم را فریب بده وبارانت خواری پژو یک میلیونی خودش با پول ملت چند برابر یه بنز بفروش و بعد ……..