سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آقاي جنتي مردم از “جوك” هاي شما خسته شده اند...

آقاي جنتي مردم از “جوك” هاي شما خسته شده اند

چکیده :جناب جنتی! چرا ما باید همیشه شنونده ی «جوک» های شما باشیم؟ یادتان می آید سخنی که در همین تریبون نماز جمعه درباره ی میلیاردها دلار کمک مالی خارجی به جنبش سبز بر زبان آوردید؟ آن جوک آنقدر بی مزه بود که دیگران از تکرارش پرهیز کردند. جناب جنتی! با جوک های مکرری که درباره ی بی طرفی شورای نگهبان و مقامات عالی نظام در انتخابات ها از زبانشان می شنویم چه کنیم؟ یا جوک دیروز جنابعالی و هم سفره ای های شما در حمایت از کسانی که امروز «جریان انحرافی» شان می خوانید چه کنیم؟ ...


کلمه – سید کاظم قمی:

جمع آوری و انتشار سخنان آیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، عضو جامعه مدرسین قم، خطیب جمعه موقت تهران، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی (و ده ها سمت اعلام شده و نشده ی دیگر)، بیش از آن که خدمتی برای ماندگاری ایشان در تاریخ جمهوری اسلامی باشد، مایه ی عبرتی برای آیندگان خواهد بود تا بدانند غفلت از پاسداری از یک انقلاب، حتی اگر انقلاب اسلامی باشد، با رها کردن سکانداری آن در دست نااهلان، چه زیان های جبران ناپذیری به دستاوردهای آن وارد خواهد ساخت. آخرین افاضه ی ایشان، تمسخر آن عده از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است که خواهان سامان دهی به رابطه ی به دور از منطق ایران و امریکاست؛ رابطه ای که برای ایران جز خسارت های بی شمار در زمینه ی توسعه ی اقتصادی، عدم دسترسی به فناوری های پیشرفته، تداوم اقتدار خشونت گرایانی که از چنین تخاصمی مشروعیت می گیرد و انزوای بین المللی نتیجه ای در بر نداشته، و در طرف آمریکایی، همواره زمینه را برای حضور فعال جنگ طلبان، لابی های طرفدار اسرائیل، تراست های تولید اسلحه و مافیای خبری ضد ایران فراهم کرده است. آقای جنتی، مطالبه ی سامان بخشی به این رابطه ی تخاصمی نافرجام را، «جوک» نامیده اند!

از این بگذریم که سال هاست (به ویژه پس از انتخابات سال 88 و اعتراضات میلیونی به تخلفات و تقلبات گسترده ی آن) سخن مسئولان سطوح بالای نظام با مایه ای از خشم، استهزاء، واژه آفرینی های سست پایه و به دور از ادب آمیخته شده است. همین چند روز پیش بود که سخن عضو دیگر شورای نگهبان و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله یزدی، آن سخن زشت را درباره ی عدم صلاحیت زنان برای احراز منصب ریاست جمهوری را بر زبان آورد؛ نظری که در میان فقها بر آن اجماعی نیست و شهید آیت الله دکتر بهشتی، نایب رئیس مجلس خبرگان تدوین قانون اساسی، آشکارا در مخالفت با آن سخن گفت. اما آنچه می توان به عنوان یک حق برای مخالفان نظر حضرات به رسمیت شناخت این است که خواهان شنیدن «جوک» هایی باشند که می پسندند.

جناب جنتی! چرا ما باید همیشه شنونده ی «جوک» های شما باشیم؟ یادتان می آید سخنی که در همین تریبون نماز جمعه درباره ی میلیاردها دلار کمک مالی خارجی به جنبش سبز بر زبان آوردید؟ آن جوک آنقدر بی مزه بود که دیگران از تکرارش پرهیز کردند. جناب جنتی! با جوک های مکرری که درباره ی بی طرفی شورای نگهبان و مقامات عالی نظام در انتخابات ها از زبانشان می شنویم چه کنیم؟ یا جوک دیروز جنابعالی و هم سفره ای های شما در حمایت از کسانی که امروز «جریان انحرافی» شان می خوانید چه کنیم؟ من شخصا می دانم با جوک هایی که درباره ی سن وسال شما منتشر می کنند چه کنم: نه به آن ها می خندم و نه به دیگران منتقل می کنم. می دانید چرا؟ چون از گرفتار شدن در ورطه ی بی اخلاقی که شما و دوستانتان در آن گرفتار شده اید سخت در هراسم. اما من و امثال برای همه، حق شنیدن سخنان مختلف قائل هستم و این، مهم ترین فرق سبزها با شما آقایان است: به رسمیت شناختن واقعیت تکثر و تنوع شیوه های زندگی، و احترام به انتخابگری مبتنی بر آزادی و آگاهی انسان ها. و سخن آخر این که ای کاش خود را ملتزم به قانون و نه فراتر از آن می دانستید و بر خلاف قانون، به عنوان عضو شورای نگهبان، از بی طرفی در انتخابات تخطی نمی کردید، همان گونه که این سخن اخیر شما نیز مصداقی از آن به شمار می رود.


7 پاسخ به “آقاي جنتي مردم از “جوك” هاي شما خسته شده اند”

 1. سد علی گدا گفت:

  بنده البته بار ها عرض کرده ام که آحاد ملت بدانند نام علمی رییس شورای نگهبان جنتی ساروس است.

 2. پیمان گفت:

  این افراد دنی و پاست با سیستم ولایت که مبتنی بر چاپلوسی و خیانت است بالا آمدند. این اشخاص مایه ننگ اسلامند و همینها 1400 سال پیش عیله علی با معاویه همدست شدند و روز عاشورا سر فرزندش را هم بریدند
  یاد مهندس بازرگان بخیر که به آقای خمینی هشدار داد ولی حیف که چشمها کور و گوشها کر شده بودند

 3. جوک ندیده‌های ایران اسلامی گفت:

  پدر جک ایران به شدت به غصب جایگاهش توسط دیگران در نماز جمعه واکنش نشان داد همچنین فردای این روز راویان جک بزرگ یعنی‌ کیهان خودمان به عنوان اولین روزنامه جفنگ و فکاهی ایران اعتراضات پدر جوک را منعکس کرد.

  امضا جوک ندیده‌های ایران اسلامی

 4. عبدا.. گفت:

  کشکول جنتی را باید چاپ کرد

 5. mansour pirykhanghah گفت:

  انتقادات درست شما از جنتی دلیل درستی سیاست و خواستای شما نیست و در حقیقت نوعی سوء استفاده از
  گفتار و عملکرد این آخوند برای شستشوی مغزی هواداران کلمه(جنبش سبز؟ )است.
  لطفأ توضیح بدهید که رهبران جنبش سبز بدون عقب نشینی از علوم هسته ای و تعظیم به استکبار و متحدین استعمارگرش و نیز بدون دستبوسی نتانیاهو ی تروریست،پادشاه باده نشین سعودی و پادشاه عثمانی دوم(اردوغان) این نوشته شما چه تاثیر مثبتی در روابط ایران و امریکا و عادی شدن مناسبات بین المللی خواهد داشت.آیا صرفا به خاطر خوشگلی رفسنجانی و یا مخالف بودن ایشان با اصل ولایت فقیه امکان اصلاح و یا عادی شدن روابط ایران و آمریکا می باشد؟ آیا در جایی خوانده اید و یا جایی شنیده اید که آمریکاییان گفته باشند، با روی کار مدن یک رئیس جمهور اصلاح طلب و یا حامی جنبش سبز ،دولت آمریکا اقدام به لغو تمام و یا نیمی از تحریمها خواهند نمود؟
  «آخرین افاضه ی ایشان، تمسخر آن عده از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است که خواهان سامان دهی به رابطه ی به دور از منطق ایران و امریکاست؛ رابطه ای که برای ایران جز خسارت های بی شمار در زمینه ی توسعه ی اقتصادی، عدم دسترسی به فناوری های پیشرفته، تداوم اقتدار خشونت گرایانی که از چنین تخاصمی مشروعیت می گیرد و انزوای بین المللی نتیجه ای در بر نداشته، و در طرف آمریکایی، همواره زمینه را برای حضور فعال جنگ طلبان، لابی های طرفدار اسرائیل، تراست های تولید اسلحه و مافیای خبری ضد ایران فراهم کرده است.»
  هموطنان گرامی ! افاضه ی شما هم تمسخر آن عده از روشنفکران و ایرانیان دمکراسی خواهی است که متحدأ
  با اصلاح طلبان مدافع نظام،جهت انجام اصلاحات در کشور با شخص احمدی نژاد و سیاستهای غلط داخلی و خارجی اش اعتراض کرده و هزینه هم پرداخته اند.لذا بهتر است که بجای شعار دادن و مردم فریبی ،بفرمائید که اگر رفسنجانی و یا یک اصلاح طلب رئیس جمهور شود،چه تصمیمی را در رابطه غنی سازی ورانیوم و کلأ علوم هسته ای و چه رابطه مشخصی را با حزب الله لبنان،فلسطینیان،سوریها(بشار اسد) و یهودیان صهیونیست و وهابیون ضد شیعی خواهد داشت.
  لطفأ کلّی گویی نکنید که من و امثال من به جک های شما هم میخندیم و هم آنرا چماق می کنیم.ضمنآ اقای رفسنجانی و دیگر اصلاح طلبان از اول انلاب جنی و احمدینژاد و غیره را می شناختند و با هم م همسفره بیت المال بوده اند و افشاگری دیر هنگام توجیه صداقت و درستی نخواهد شد.

 6. ایرانی گفت:

  متاسفانه چند سالی ست که این مسئولان به ظاهر مسلمان از خطبه های نماز جمعه که جز نماز هم محسوب میشودبع عنوان تریبونی برای گفتن حرفهای نخام و عوام فریبشان استفاده میکنن.رفتن به همچین نماز جمعه ای با این امام جماعت از نظر بنده باطل است

 7. yek azade گفت:

  کی میشه از دست این ادمای حال بهم زن خلاص شیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!
  بی مغزای دروغگو