سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » توصیه علم الهدی به شورای نگهبان: توان جسمانی کاندیداها با توجه به سن شان بررسی شود...

توصیه علم الهدی به شورای نگهبان: توان جسمانی کاندیداها با توجه به سن شان بررسی شود

چکیده :پس از آنکه برخی از مخالفان کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی از توان جسمی و سن این نامزد انتخابات سخن گفتند، امام جمعه مشهد در بررسی تعیین صلاحیت ها به توانایی جسمانی از نظر سنی پرداخت....


پس از آنکه برخی از مخالفان کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی از توان جسمی و سن این نامزد انتخابات سخن گفتند، امام جمعه مشهد در بررسی تعیین صلاحیت ها به توانایی جسمانی از نظر سنی پرداخت.

به گزارش مهر، علم الهدی گفته است: فرد باید از نظر سلامت جسمانی و از نظر سن و سال توانایی مدیریت کشور را داشته باشد و اداره کشور با روزی 8 ساعت کار امکان پذیر نیست، همانگونه که رئیس دولت کنونی تا روزی 18 ساعت کار می کند.

امام جمعه مشهد گفت: هدف شورای نگهبان از عدم احراز صلاحیت برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دادن نسبتی ناروا به آنان نیست و شایسته نمی‌باشد که به این مجتهدین تهمت و افترا زده شود.

به گزارش ایسنا، علم‌الهدی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه در جمع مجاورین حرم مطهر امام رضا(ع) اظهار کرد: دو نهاد وزارت کشور و شورای نگهبان مسوولیت بررسی صلاحیت نامزدها را در کشور بر عهده دارند و شورای نگهبان صلاحیت نامزدها را ازلحاظ توانایی اداره کشور بررسی می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که «در هیچ کجای دنیا مکانیسم بررسی احراز صلاحیت مانند نظام ما نیست» افزود: شش نفر فقیه عادل با عنصر عدالت مسوولیت بررسی توانایی کاندیدای مورد نظر را که باید دارای سرمایه مدیریتی کشور یعنی عمل، اخلاق و عدم وابستگی به بیگانگان، قدرت مدیریت کشور در عرصه سیاسی و همچنین توانایی جسمانی از نظر سن را دارا باشد، بر عهده دارند و کسانی که احراز صلاحیت نمی‌شوند نباید در مقابل برخورد طلبکارانه‌ای با این مجتهدین عادل داشته باشند؛ چراکه این امر در شان جامعه دینی ما نیست و با ادبیات اعتقادی ولایت‌مداری ما سنخیت ندارد.

وی ادامه داد: شش نفر فقیه مجتهد و شش نفر حقوقدان به تمامی شئون حقوقی آگاه هستند هدف آنان از عدم احراز صلاحیت به برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دادن نسبتی ناروا به آنان نیست و شایسته نمی‌باشد که به این مجتهدین تهمت و افترا زده شود.

امام جمعه مشهد ثبت‌نام و بررسی صلاحیت‌ها و اجرای انتخابات و اعلام نتایج را چهار مرحله هر انتخاباتی دانست و تصریح کرد: فصل اول ثبت‌نام خوشبختانه سپری شد که با حضور جریان‌های گوناگون فکری در عرصه انتخابات و ورودشان به این عرصه بر شور و نشاط انتخاباتی افزود و ان‌شاءالله طبق منویات مقام معظم رهبری در ایجاد حماسه سیاسی موثر خواهد بود.

وی انتخاب شدن از طرف آحاد مردم را یک حق دانست و افزود: حق انتخاب شدن مثل حق کسب و پیشه‌وری نیست؛ اداره یک کشور به معنای به دست گرفتن سرنوشت 75 میلیون نفر است فرد مورد نظر باید صلاحیت لازم را دارا باشد و این امر در تمامی کشورهای دنیا صدق می‌کند.


2 پاسخ به “توصیه علم الهدی به شورای نگهبان: توان جسمانی کاندیداها با توجه به سن شان بررسی شود”

  1. ناشناس آشنا گفت:

    اگر شرط سنی‌ مهم است باید رهبری بازنشسته شود و فسیلهایی مثل شما وجنتی ..خلاصه کلّ مجلس خبرگان از نو انتخاب شوند.

  2. بیژن گفت:

    به کوری چشم این موجودات جانی، آقای رفسنجانی با پشتیبانی رأی مردم رییس جمهور خواهد شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟