سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محمد یزدی: رهبری تنهاست، دوستانش علیه او شمشیر کشیده اند/ رد صلاحیت برخی از کاندیدا...
» در سن 80 سالگی بین خدا و دنیا گیر افتاده‌ایم!

محمد یزدی: رهبری تنهاست، دوستانش علیه او شمشیر کشیده اند/ رد صلاحیت برخی از کاندیداها صواب دارد

چکیده :محمد یزدی از مخالفان جدی هاشمی رفسنجانی بعد از خطبه های نماز جمعه وی بارها او را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: رهبری بارها و بارها بر خودداری خواص از دو پهلو حرف زدن تأکید کرده‌اند و ایشان در سخنان خود بارها خواسته‌اند که هاشمی به آغوش نظام باز گردد ولی هاشمی با موضع‌گیری‌های خود هر روز از نظام دورتر می‌شود. ...


عضو فقهاي شورای نگهبان قانون اساسي برای چندمین بار طی ماه های اخیر بر تنهایی رهبری تاکید کرده گفته است که امروز رهبری تنها هستند و دوستان نزدیکشان شمشیر را از رو بستند. وی به این بسنده نکرد و از شورای نگهبان خواست که بی هیچ ملاحظه ای شجاعانه ردصلاحیت برخی کاندیداها را اعلام کند.

به گزارش کلمه، محمد یزدی از مخالفان جدی هاشمی رفسنجانی بعد از خطبه های نماز جمعه وی بارها او را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: رهبری بارها و بارها بر خودداری خواص از دو پهلو حرف زدن تأکید کرده‌اند و ایشان در سخنان خود بارها خواسته‌اند که هاشمی به آغوش نظام باز گردد ولی هاشمی با موضع‌گیری‌های خود هر روز از نظام دورتر می‌شود.

محمد یزدی بارها به هاشمی توهین کرد ولی هاشمی رفسنجانی در واکنش به این سخنان گفت: درمورد سخنان اخیر آقای یزدی همانگونه که قبلا هم گفتم جوابم تاکنون به سخنان توام با عصبانیت و غرض‌آلود ایشان سلام بوده است، ولی با صحبت‌های دیروز ایشان و اطلاعات رسیده، این بار بوی توطئه به مشام می‌رسد و درباره مسائل ایشان در زمان امام راحل و در جلسه انتخاب رهبری بعد از ارتحال امام و درقوه قضاییه به صورت کتبی مطالبی را گوشزد خواهم کرد.

محمد یزدی که تاکنون چندین بار بیانیه هایی را با امضای خود و به نام جامعه مدرسین به امضا رسانده است، از حامیان جدی احمدی نژاد در دوره قبل ریاست جمهوری بوده است.

اینک بار دیگر در آستانه انتخابات محمد یزدی در جمع خادمین مراسم اعتکاف استان قم که در سالن همایش دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: بعد از سخنان آیت الله جنتی از ایشان وقت خواستم و گفتم که ثواب رسیدگی به اینکه چه کسی صلاحیت حضور در انتخابات را دارد و چه کسی فاقد صلاحیت‌های لازم است و بیان آن با شجاعت که فلانی حق ندارد کاندیدا باشد از انجام مستحبات و عبادات ماه رجب بیشتر است.

وي در ادامه عنوان کرد: اکثر پست‌ها و سمت‌ها انسان را دچار پشیمانی می‌کنند به عنوان مثال همین الان ما در شورای نگهبان مصیبت بزرگی داریم و بین خدا و دنیا گیر افتاده‌ایم و باید مراقب باشیم تا در سن 80 سالگی خدا و آخرتمان را به دنیا نفروشیم.

عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري با بیان اینکه اعتکاف گذشته از رنگ و بوی فردی، امروز حالت اجتماعی به خود گرفته است افزود: معتکفین باید در روزها اعتکاف به نظام و رهبری دعا کنند.

يزدي که با صدایی بغض کرده صحبت می‌کرد ادامه داد: امروز رهبری تنها است و دوستان نزدیکش شمشیر را از رو بستند.


7 پاسخ به “محمد یزدی: رهبری تنهاست، دوستانش علیه او شمشیر کشیده اند/ رد صلاحیت برخی از کاندیداها صواب دارد”

 1. hamid54 گفت:

  منظورتون از “دنیا” همون کارخونه ی لاستیک سازی و ایناست دیگه. نه!!!؟

 2. فرهاد گفت:

  اقای یزدی نمیخواهد کسی را نصیحت کنی.تو خودت به نطام بچسب و ول نکن ..
  نظام یعنی استقلال ازادی جمهوری نظامی.نظام شما نظام ی اتمی است وبر علیه گشور و ملت

 3. فرهاد گفت:

  صواب اش برای شما .گناهش برای ما .

 4. حاجی گفت:

  احمدی نژاد با همین بگم بگم که هیچی هم درست وحسابی در دست نداره این ادمهای بو قلمون صفت مثل یزدی را ترسونده من نمیدونم رفسنجانی حساب کجای کار را میکنه که این بابا و امثال اون را سر جاشون نمی شونه

 5. ناشناس آشنا گفت:

  “امروز رهبری تنها است و دوستان نزدیکش شمشیر را از رو بستند”

  دوستانش که شما‌ها هستید!

 6. محق گفت:

  آقای یزدی

  جسارتا چون شما با خدا نیستید و در بین مردم نیستید هر وقت که کم می آورید در می یابید که تنهایید

  شما نیز خود را در محضر خدا بدانید و به خیل مردم اصلاح طلب بپیوندید تا احساس تنهایی را از دل برون برید

  بیایید برای کسب رضای خدا و خدمت رسانی به بندگان خدا همه با هم باشیم

 7. لیث گفت:

  مسأله بزرگی سنّ نمی تواند دلیل بر رد صلاحیت باشد چرا که آقای هاشمی خود از قانون بهتر با خبر است و اگر قرار باشد چنین باشد که 80 ساله نمی تواند کشور را اراده کند این خطاب شامل افراد دیگر هم می شود که در یک جمله در این صورت باید مسئولین کشور را کنار بگذاریمو فاتحه نظام را بخوانیم. علاوه بر آنکه رد صلاحیت هاشمی ، امکان استعفایایشان از تمام مسئولیت های محوله را هم داردو این خود چالش بزرگی خواهد بود

  اگر در برنامه کاندیدانتوری که قرار است به شورای نگهبان داده شود ، مهرت خاصه بکار گرفته شود دلیلی بر رد صلاحیت ندارند.
  نکته پایانی اینکه رد صلاحیت هاشمی = با حضور حداقلی در پایه صندوق های رأی. اما حضور هاشمی = رقابتی کردن صحنه انتخابات و افزایش رای دهندگان.