سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جوانان اصلاح طلب: آزادی انتخاب کردن و انتخاب شدن را به تمسخر گرفته اند...

جوانان اصلاح طلب: آزادی انتخاب کردن و انتخاب شدن را به تمسخر گرفته اند

چکیده :ستاد جوانان اصلاح طلب در بیانیه ای خطاب به مردم ایران در آخرین ساعت های اعلام حضور کاندیداهای ریاست جمهوری با اشاره به فشارها برای عدم حضور سیدمحمد خاتمی در انتخابات، تاکید کرده اند: قلم ها و زبان های گویا اما ناپاکی که به تعبیر و تفسیر هر سخن و کلامی دست می زنند، حتی "حماسه سیاسی" را هم به انحصار خود درآوردند و با قیدهای دست و پا گیر، برای شورای نگهبان دستورالعمل تشکیلاتی صادر کردند و با تهمت زنی های زشت و رجزخوانی هایی که بیش از هرچیز ناشی از ترسشان از غلبه منطق اصلاح طلبی بر زورگویی اقتدارگرایانه است، آزادی انتخاب شدن و انتخاب کردن در نظام جمهوری اسلامی را به تمسخر گرفتند، مبادا که از دل تنگ نظری های آنان، نامزدی به غیر از آنکه که آنها می پسندند انتخاب شود....


ستاد جوانان اصلاح طلب در بیانیه ای خطاب به مردم ایران با اشاره به فشارها بر کاندیداهای منتقد در انتخابات، تاکید کرده اند: قلم ها و زبان های گویا اما ناپاکی که به تعبیر و تفسیر هر سخن و کلامی دست می زنند، حتی “حماسه سیاسی” را هم به انحصار خود درآوردند و با قیدهای دست و پا گیر، برای شورای نگهبان دستورالعمل تشکیلاتی صادر کردند و با تهمت زنی های زشت و رجزخوانی هایی که بیش از هرچیز ناشی از ترسشان از غلبه منطق اصلاح طلبی بر زورگویی اقتدارگرایانه است، آزادی انتخاب شدن و انتخاب کردن در نظام جمهوری اسلامی را به تمسخر گرفتند، مبادا که از دل تنگ نظری های آنان، نامزدی به غیر از آنکه که آنها می پسندند انتخاب شود.

به گزارش کلمه، طی روزهای اخیر نهادها و افراد وابسته به جناح قدرت با تمام توان از رسانه های خود به تخریب شخصیت های منتقد پرداخته اند.

مصلحی وزیر اطلاعات هفته ی گذشته بدون نام بردن از آیت الله هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی، گفته بود: کسی که خودش را پیش‌گوی فتنه ۸۸ بیان می‌کند، ما اطلاع دقیق داریم که خودش ایجاد فتنه کرده است، مگر ما فراموش کردیم که وقتی مقام معظم رهبری در نماز جمعه آن مسایل را مطرح کردند، آن فرد با نامه بدون سلام به مقام معظم رهبری، آن جملات را بیان کرد‌. مراقب باشیم که یک عده دنبال تطهیر‌سازی فتنه هستند و یک فردی که جزو سران فتنه بوده و انقلاب به‌دلیل یکسری مسایل او را همانند دونفر دیگر محصور نکرده است، برای او امر مشتبه شود که انقلاب فراموش کرده که چه‌کارهایی در فتنه کرده است.

سخنانی که با انتقاد شدید تنی چند از نمایندگان مجلس، مجمع روحانیون مبارز، مجمع مدرسین و محققین و فعالان سیاسی قرار گرفت.

در همین حال روز گذشته خاتمی در جمع  دانشجویان در پاسخ به دعوت این دانشجویان از وی برای شرکت در انتخابات با تاکید بر اینکه کوچکترین تردیدی در رای اکثریت مردم ندارد، تصریح کرده که اگر بنا باشد اصلاح طلبان یا افرادی از آنان را از رده خارج کنند هیچ حساب افکار عمومی و افکار جهانی را هم نمی کنند. آن چه مهم است این است که کسانی را که نمی خواهند نیایند و من مطمئن هستم که نمی خواهند ما بیاییم. تازه اگر از این مرحله هم بگذریم حق نداریم بیش از آن چه می خواهند رأی بیاوریم.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

و لتكن منكم امة يدعون الی الخير و يأمرون بالمعروف و ينهون عن المنكر و اولئك هم المفلحون (و بايد از ميان شما گروهی مردم را به نيكی دعوت كنند و به كار شايسته وا دارند و از زشتی باز دارند و آنان همان رستگارانند) – سوره آل عمران آيه ۱۰۴

ملت بزرگوار ایران

ما جمعی از فرزندان جوان مکتب اصلاحات که آقای خاتمی را نماد و رهبر آن می دانیم، برای برون رفت از بحرانی که کشور در سال های اخیر با آن رو به رو شده است و با هدف حمایت از نامزدی ایشان در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، فعالیت خود را آغاز کردیم و در این راه، علی رغم تهدیدها، خطرها و دشواری های بیشمار، تا امروز برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی دریغ نورزیدیم.

در مورد آنچه که این روزها بر کشور ما می رود و خطرات بی شماری که مدیریت ناکارآمد دولت متوجه مردم ما کرده است، دیگر هیچ وجدان بیداری شک و شبهه ندارد و حتی خود اصول گرایان حاکم که تمام قد به دفاع از دولت می پرداختند، اینک و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، زبان به انتقادهای تند و گزنده از مولود خود گشوده اند.

امید می رفت به منظور ثبت یک “حماسه سیاسی” که قدم اول برای حل بحران های کشور است، همه سلایق و گروه های سیاسی درون خانواده انقلاب بتوانند نامزد حداکثری خود را در معرض رای مردم قرار دهند و با این هدف هم بود که ما برای کاندیداتوری آقای خاتمی وارد میدان شدیم و قدم اول را برای رفع سوتفاهم ها برداشتیم. با اینحال اما، قلم ها و زبان های گویا اما ناپاکی که به تعبیر و تفسیر هر سخن و کلامی دست می زنند، حتی “حماسه سیاسی” را هم به انحصار خود درآوردند و با قیدهای دست و پا گیر، برای شورای نگهبان دستورالعمل تشکیلاتی صادر کردند و با تهمت زنی های زشت و رجزخوانی هایی که بیش از هرچیز ناشی از ترسشان از غلبه منطق اصلاح طلبی بر زورگویی اقتدارگرایانه است، آزادی انتخاب شدن و انتخاب کردن در نظام جمهوری اسلامی را به تمسخر گرفتند، مبادا که از دل تنگ نظری های آنان، نامزدی به غیر از آنکه که آنها می پسندند انتخاب شود.

حمایت ما از آقای خاتمی با علم به توان ایشان برای حل مشکلات روزمره مردم و کاهش شکاف گسترده اعتماد میان ملت و دولت بود. چون به اعتقاد ما ایشان بهترین فردی است که هم اعتماد ملت را دارد و هم وفاداری اش را به جمهوری اسلامی و استقلال و آزادی، در عمل، و نه حرف، ثابت کرده است. آقای خاتمی در تمام این سال ها از مردم دور نمانده و در غم و شادی فرزندان ملت شریک بوده است.

ما هنوز امیدواریم که آقای خاتمی، صدای وجدان بیدار جامعه را برای نامزدی در انتخابات بشنود و مجریان “حماسه سیاسی” که امیدواریم معنای آن را به خوبی بدانند که جز با تحقق اراده ملت، آن هم از طریق صندوق رای، معنای دیگری ندارد، آماده گردن نهادن به این اراده ملی باشند.

از همین روست که در ساعات واپسین ثبت نام کاندیداها، از انجام وظیفه ملی و دینی خود دست نمی کشیم و امیدواریم که بر مبنای درک درست از شرایط حساس کشور، استفاده از توان آقای خاتمی، سرمایه اجتماعی ایشان و شخصیت بین المللی شان که از معدود راه های حل معضلات کنونی است، مورد توجه و اهمیت قرار گیرد و با توجه به حسن نیت ما در برداشتن قدم اول جهت ثبت این حماسه سیاسی، انتظار داریم قدم متقابلی از سوی حاکمیت هم برداشته شود و منافع ملی کشور و مصلحت نظام و انقلاب بر سود شخصی و جناحی ارجح شمرده شود.

ستاد ملی جوانان اصلاح طلب


2 پاسخ به “جوانان اصلاح طلب: آزادی انتخاب کردن و انتخاب شدن را به تمسخر گرفته اند”

 1. ناشناس آشنا گفت:

  درود بر شما عزیزان!

  به حکومت ولایی .نه جمهوری نه اسلامی فقط میتوان نه گفت وسلام!

 2. الف- میم- باران گفت:

  عقل تکرار را نمی پسندد، اما احساس تکرار را دوست دارد،
  طبیعت تکرار را دوست دارد، جامعه به تکرار نیازمند است.

  طبیعت را از تکرار ساخته اند، جامعه با تکرار نیرومند می شود، احساس با تکرار جان
  می گیرد و نوروز داستان زیبایی است که در آن، طبیعت، احساس، و جامعه هر سه دست انر
  کارند

  (معلم شهید_دکتر علی شریعتی)

  و نوروز ما آن روزی است که تو را خدا را
  به ما بازگرداند

  سید عزیز

  میدانم از پس روزهای بی مهری به تنگ آمدی اما تنها آرزویت سربلندی ایران ماست

  میدانم که روزها و ماه ها و سالهای گذشته همه و همه، این ناسپاسان تورا سنگ زدند و
  قدر خدمتهای تورا ندانستند اما به قول شاعر معاصر کی میتوان با این سنگ زدنها ماه
  را از حافظه ی آب گرفت… که مطمئنا نمیتوانند

  تو در ذهن میلیونها ایرانی نقش بستی و چه نقش زیبایی… و هیچ دستی نمی تواند نقش
  تورا از دلهای ما پاک کند.

  میدانم برای نیامدنت هزاران دلیل داری و میدانم تمام دلیل هایت منطقی ترین دلیل
  هاست

  می دانم خشت خامی را مینگری و منطق میگویی که اقتدارگرایان آینه را نیز نمی بینند
  و از سر بی منطقی چه دروغها که نمی گویند!

  همه و همه ی اینها را دوستارانت می دانند و به آن ایمان دارند، میدانند اقتدارگرایان
  در کشتی نشسته اند و به خیال خود فقط محل استقرار خود را سوراخ میکنند و غافل از
  به کام مرگ کشاندن کشوری با فرهنگ و تمدن غنی.

  سید بزرگوار

  با متنی از معلم شهیدمان آغاز کردم
  که تفصیرش را امروز بهتر از هر زمان لمس
  میکنم، ” جامعه به تکرار نیازمند است” ” احساس تکرار را دوست
  دارد” “جامعه با تکرار نیرومند می شود”

  و آن تکرار تویی…

  تکراری که مردم هم با او هم دل باشند… ما تورا میخوانیم، هزاران دلیلت را کنار
  بگذار و به یک دلیل میلیون ها نفر جواب مثبت بده که ما حمایتمان را دریغت نخواهیم
  کرد!

  مگر نبود مولای متقیان که امروز حاکمان از نامش سوء استفاده میکنند و هر روز و هر
  روز مظلومیتش را به رخ می کشند، که سالیان
  سال خانه نشین شد تا مردم او را خواندند

  حالا این مردم پاک که نه مثل کوفیانند و نه مثل هیچ قوم دیگری از تو میخواهند که
  بیایی … و تو برای اعتلای نام ایران و کشورمان باید بیایی…

  ما همه در انتظار قدوم تو هستیم، برای فردای ایران بیا …