سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » روزشمار انتخابات ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸/ میرحسین موسوی بعد از ثبت نام در انتخابات: آمده ا...

روزشمار انتخابات ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸/ میرحسین موسوی بعد از ثبت نام در انتخابات: آمده ام تا کرامت انسان‌ها را پاس بدارم

چکیده :من میرحسین موسوی، فرزند کوچک انقلاب اسلامی به صحنه آمده‌ام چون روندهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی موجود را نگران‌کننده یافتم. آمده ام تا کرامت انسان‌ها را پاس بدارم. آمده‌ام تا از حق ملت برای اطلاع از امور کشور دفاع کنم و حامی گردش آزادانه و شفاف اطلاعات برای مردم، این ولی‌نعمتان دولت‌ها باشم. آمده‌ام تا از آزادی اندیشه و بیان پاسداری کنم و مدافع آزادی‌های مصرح در قانون اساسی باشم. ...


روزشمار تاریخ؛ انتخابات دهم

میرحسین موسوی بعد از ثبت نام در انتخابات: آمده ام تا کرامت انسان‌ها را پاس بدارم

19 اردیبهشت 1388

 

سرخط خبرها

– میرحسین موسوی بعد از ثبت نام در انتخابات: آمده ام تا کرامت انسان‌ها را پاس بدارم (ایسنا)

– مهدی كروبي پس ازثبت‌نام در انتخابات: براي تغيير آمده‌ايم / ورود بسيج به عرصه‌ انتخاب معنا ندارد (ایسنا)

– اسماعیل گرامی مقدم: آقاي محصولي و دانشجو نگران چه هستند؟(فرارو)

– مهدی كروبي در بيانيه‌اي تاكيد كرد: ايران متعلق به همه ايرانيان و کشوري کثيرالاقوام است (ایسنا)

– محمدرضا خاتمی: موسوي انساني پاك، صادق، منطقي، روشنفكر، مبدع و خلاق است (ایسنا)

– ستاد 88 برای مناظره با مشاوران جوان دولت اعلام آمادگی کرد(فارس)

– شمقدری فیلم انتخاباتی احمدی‌نژاد را کلید زد (مهر)

– آیت الله موسوی اردبیلی: رأی جمع کردن با پول و انکار سوابق دیگران کار درستی نیست‏ (مهر)

– آیت الله صانعی: دانشجویان باید از رئیس جمهور ‏‏آینده آزادی بیان را مطالبه کنند (مهر)

– واعظ مهدوی: دولت متخلف چگونه می‌تواند اصولگرا باشد؟ (آفتاب نیوز)

 

فراتر از خبر

مهدی کروبی پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری يادآور شد: دولت فعلي و يا رييس‌جمهور قانونا حق دارد يك دوره ديگر نيز باشد؛ بنابراين چون متولي كار است و امكانات كشور را در اختيار دارد به خصوص وزارت كشور، امتحان بزرگي پيش رو دارد؛ لذا دولت بايد كمال دقت را در اين زمينه داشته باشد.

دبيركل حزب اعتماد ملي با بيان اين‌كه ” وزارت كشور بايد بي‌طرفي را رعايت كند” گفت: در اين انتخابات رقابت جدي در پيش داريم؛ همه‌ كانديداها مي‌گويند براي تغيير آمده‌اند تا اوضاع اين‌گونه نماند.

وي در ادامه با تاكيد بر نقش شوراي نگهبان و ناظرين شوراي نگهبان و ضرورت بي‌طرفي آن‌ها در انتخابات خاطرنشان كرد: با توجه به اين‌كه بارها برخي اعضاي شوراي نگهبان به خصوص اعضاي موثر آن‌ها حمايت خود را از دولت مطرح كرده‌اند و گرايش‌هاي خود را نشان داده‌اند ـ كه البته از اين جهت نقدي بر آن‌ها نيست ـ بايد در نظر داشت كه نقش آن‌ها در اين انتخابات بسيار حساس است. شوراي نگهبان آزمايش‌هاي سياسي بسيار مهمي دراين مرحله دارد كه چگونه رفتار مي‌كند. بايد توجه كند كه كمال بي‌طرفي را رعايت كند و به تمام معنا دقت كند كه منطبق بر خواست نظام جمهوري اسلامي و صاحبان انقلاب، تنظيم‌كنندگان قانون اساسي و بنيانگذار نظام جمهوري اسلامي و رهبري باشد.

وي ادامه داد: فلسفه وجودي اين نهاد مبارك و مقدس براي اين است كه در موارد حساس اوضاع را حفظ كند؛ چراكه امتحاني تاكنون پيش‌روي شوراي نگهبان نبوده است. اين بار رقيب جدي ما دولت است و ما هم رقيب جدي او هستيم.

كروبي همچنين با اشاره به سخنان فرمانده‌ سپاه گفت:‌ فرمانده محترم نيروي سپاه، برادر بسيار معزز و محترم جناب آقاي جعفري نكته‌اي گفته كه براي من بسيار تعجب‌آور بود؛ او بسيج را در دو بخش تعريف كرده و فرموده‌اند يك بخش بسيج نيروي نظامي و يا وابسته به نظامي است كه نبايد در انتخابات دخالت كند. اما يك بخش ديگر بسيج بيشتر به امور امداد و يا فرهنگ توجه مي‌كند كه دخالت آن در انتخابات اشكال ندارد. اين عبارت تازه‌اي است،ه گويا قرار است ما هر روز حرف‌هاي بديع و تازه بشنويم.

وي خاطرنشان كرد: ما يك بسيج عمومي داريم كه امام فرمود” افتخار من بسيجي بودن است” مقام معظم رهبري ، آقاي هاشمي و … همه مي‌گويند بسيجي هستيم. اما آن بسيجي كه زير نظر آقاي جعفري است چه گروهي هستند كه مديريتش با ايشان است، اين گونه حرف‌ها وقتي مديريتش با نيروي مسلح است يعني علامت و نشانه دادن.

وي گفت: به برادر محترم با كمال وادب و احترام عرض مي‌كنيم؛ بسيج به معناي عام كه 60 درصد آن مردم آزاد هستند و 40 درصد براي كل نيروهاي مسلح است مثل سپاه، ارتش ، سرباز و نيروي انتظامي كه موظف بوده به جبهه بروند، چندين هزار نفر اقشار مختلف مردم در جبهه به جنگ رفتند و شهيد شدند آن‌ها هم بسيجي بودند اما امروز جنگ نيست و بسيج زير نظر نيروي مسلح و سپاه است كه افتخار ملت و برآمده از آن است. اين‌ها در اختيار نيروي مسلح‌اند و معنا ندارد وارد عرصه‌ انتخاباتي شوند.

دبيركل حزب اعتماد ملي يادآور شد: من از 48 سال پيش بسيجي بوده‌ام، قطعا آن زمان آقاي جعفري يك كودك بود، اما بايد گفت آن بسيجي كه زير نظر آقاي جعفري است نيروهاي مسلح هستند.

وي تاكيد كرد: ما براي داغ كردن تنور انتخابات نيامده‌ايم، آمده‌ام براي انتخاباتي آزاد و بدون دخالت بسيج و نيروهاي مسلح و يا نيروهاي خودسر. انتخاباتي آزاد كه هركس مي‌آيد براي پيروزي مي‌آيد. اين خط و نشان‌ها را نكشيد، مردم را حساس‌تر مي‌كنيد.

وي تاكيد كرد: اگر كوچكترين تخلفي شود محكم مي‌ايستم و از صحنه بيرون نمي‌روم. عكس‌العمل نشان مي‌دهيم پيامد آن به عهده‌ برادران بزرگوار است كه اوضاع واحوال را مناسب نمي‌بينند و احساس خطر كرده‌اند و براي خود آوازهايي مي‌خوانند. مي‌گويند بسيج دو قسم است. كم‌كم لابد مي‌شود چهار قسم و بعد شش قسم.

وي با اشاره به زمان تشكيل مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت:‌در آن زمان گفتم كه مجمع قوه‌ چهارم است كه آن حكيم بصير پير دورانديش گفت كه مجمع در عرض قواي سه‌گانه نيست. قواي كشور سه‌گانه است.

كروبي با مخاطب قرار دادن سردار جعفري تاكيد كرد: بسيج يك نوع است و آن هم زير نظر شماست. هيج‌كس هم آبروي زيادي ندارد كه آبروي زيادي‌اش را بدهد. تقسيم بسيج نكنيد كه بسيجي‌ها پاي صندوق‌ها يا در جلسات مردم را تهديد كنند.

 

آیت الله موسوی اردبیلی با اشاره به این که انسان نباید به هر گفتاری در زمان انتخابات بدون بررسی و تحقیق اعتماد کند، گفت: رای جمع کردن با پول و انکار سوابق دیگران کار ‏درستی نیست.‏

ایشان در دیدار با جمعی از دانشجویان حامی میر حسین موسوی با ‏تأکید بر این‏که انتخابات مسئله‌ای جدی است، خاطرنشان کرد: اشخاص در این نظام تغییر می‌کنند و ماندگار نیستند ولی گاهی به نحوی ‏حرف می‌زنند و ‏طور دیگری عمل می‌کنند و از مطالبی که مردم می‌پسندند سخن گفته و با فاصله کمی باز می‌گردند.‏

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انسان نباید به هر گفته و نوشته ای در زمان تبلیغات اعتماد کند، اظهار داشت: در عرصه انتخابات باید دقیق ‏‏باشیم و برای انتخاب افراد به سابقه افراد نیز توجه کنیم.‏

آیت الله موسوی اردبیلی تصریح کرد: با پول و انکار سوابق، رای جمع کردن کار درستی نیست.‏

 

اسماعيل‌گرامي‌مقدم سخنگوي حزب اعتمادملي به نگراني‌هاي ناظران و مجريان انتخابات درباره تشكيل كميته صيانت از آرا از سوي اصلاح‌طلبان پاسخ داد.

وی به دعوت ستاد انتخابات كروبي در كاشان مسافر اين شهر شد و در جمع دانشجويان، جوانان و نمايندگان اصناف و اقشار کاشان پرسشي را از شوراي نگهبان مطرح كرد و خطاب به آنها گفت:«‌ستاد انتخاباتي هر کانديدا کميته‌هاي مختلفي دارد، به شوراي نگهبان چه ربطي دارد که ستاد فلان کانديدا بايد داراي چه کميته‌هايي باشد، مي‌خواهد طبق ماده 55 نمايندگان خود را اعزام کند و به آن تشکيلات دهد آيا اين غيرقانوني است؟ ما واقعا چرا توجيه نيستيم مسوولان وزارت کشور و شوراي نگهبان ناراحت و عصباني مي‌شوند وقتي ما سلامت انتخابات را مي‌خواهيم.»

وي از وزير كشور نيز سوالاتي را مطرح كرد: «جناب آقاي محصولي و معاون سياسي‌شان آقاي دانشجو نگران چه هستند؟ هشت نفر از اعضاي هيات‌هاي اجرايي، هفت نفر از اعضاي شوراي نگهبان مسووليت اجرا و نظارت انتخابات را دارند اما يک‌نفر نماينده کانديدا که مي‌خواهد بر جريان انتخابات نظارت کند، آقايان نمي‌پسندند.»

 

برگزیده ها

خبر روز/ سایت های خبری

میرحسین موسوی بعد از ثبت نام در انتخابات: آمده ام تا کرامت انسان‌ها را پاس بدارم

میرحسین موسوی پس از حضور در ستاد انتخابات کشور و ثبت نام در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در جمع خبرنگاران به قرائت متنی به بیان اهدافش پرداخت.

میرحسین موسوی پس از ثبت نام در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت:

“با عرض سلام به محضر ملت شریف ایران و یکایک حضار گرامی؛ ایام سوگواری حضرت فاطمه اطهر (س) را به شما و همه پیروان و دوستداران اهل بیت پیامبر (ص) تسلیت می‌گویم.

به جاست از فرصتی که توجه رسانه‌های جمعی و در ورای آن دقت ملت عزیز فراهم آورده است استفاده کنم و کلماتی چند درباره آنچه اینجانب را به حضور در صحنه انتخابات ریاست جمهوری واداشته است، بیان کنم و پیمانی را که به امید ادای آن در این راه قدم گذاشته‌ام، تشریح نمایم.

مردم سربلند ایران، پروردگار شما نعمت را بر این زاد و بوم تمام کرد. آن را به ثروت‌های بسیار تجهیز کرد و به فرهنگ و معنویت آراست. آن را چهار سوی تمدن‌ها قرار داد، آن را سرزمین میانه و سرپل اتصال ملت‌ها، آن را پناهگاه آیین‌های آسمانی و زادگاه مفاخر بشری پسندید تا جایی که امام (ره) ما فرمود، ایران موجودی آسمانی است که هیچکس نمی‌تواند به آن لطمه بزند.

آنچه اینک مردم ما را از دیگر ملل ممتاز می‌کند نه خودپسندی و مباهات به گذشته‌ای سپری شده بلکه میل به بهترین‌ها و ظرفیت نیل به آنهاست. این خصوصیتی است که در سرشت ما نهادینه شده است و در تمامی رفتارهای شخصی و اجتماعی ما آثار آن را می‌توان جست‌وجو کرد.

آیا ممکن است ملتی وجود داشته باشد که به چیزی کمتر از بهترین قناعت کند یا در محقق کردن چشم‌اندازی از بهروزی که در پیش‌رویش قرار می‌گیرد، سستی به خرج دهد؟ شرایطی که امروزه در آن به سر می‌بریم بی‌تردید بهترین نیست.

در وضعیتی هستیم که شایسته و شان ملت و مردم ما نیست. سرمایه‌هایی که حاصل تاریخ پر فراز و نشیب ماست به ویژه انقلاب عظیم اسلامی و بذل خون‌های گرامی بوده‌اند، در خطرند. آنچه امروز می‌بینیم آن چیزی نیست که می‌خواستیم، آن چیزی نیست که می‌تواند باشد.

من میرحسین موسوی، فرزند کوچک انقلاب اسلامی به صحنه آمده‌ام چون روندهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی موجود را نگران‌کننده یافتم.

آمده ام تا کرامت انسان‌ها را پاس بدارم.

آمده‌ام تا از حق ملت برای اطلاع از امور کشور دفاع کنم و حامی گردش آزادانه و شفاف اطلاعات برای مردم، این ولی‌نعمتان دولت‌ها باشم.

آمده‌ام تا از آزادی اندیشه و بیان پاسداری کنم و مدافع آزادی‌های مصرح در قانون اساسی باشم.

آمده‌ام تا با دستور کار قرار دادن فرمان هشت ماده‌ای امام خویش، آن را از نو چراغی تابنده در مسیر تحقق حقوق شهروندی و حفظ حریم خصوصی قرار دهم.

آمده‌ام تا وسیله‌ای باشم برای بازگرداندن اقتدار، عزت و هویت ایرانی.

آمده‌ام تا با تنش‌زدایی و تعامل سازنده روابط بهتری میان کشورمان ایران و جهان برقرار کنم تا فضا را برای توسعه کشور بگشایم و احترام به ایرانیان را در جهان تامین کنم.

آمده‌ام تا راهی و همراهی باشم برای رفتن به سوی ایرانی مستقل، آباد، آزاد، پیشرفته و سربلند.

آمده‌ام در حالی که راهی ساده و یک‌شبه برای مشکلات اقتصادی کشور و مردم نمی‌شناسم و معضلات امروز را ناشی از چاره‌جویی‌های شتاب‌زده، یک‌شبه و یک‌نفره می‌بینم.

آمده‌ام تا ساختار آسیب‌خورده اداره کشور را از طریق احیای دستگاه برنامه‌ریزی و مدیریت، استقرار شوراهای مهمی که نماد خرد جمعی مردم ما بوده‌اند و تعطیل شدند، ترمیم کنم.

آمده‌ام تا به صورت صریح و روشن از تولید ملی در کشاورزی و صنعت و همه فعالیت‌های مفید اقتصادی پشتیبانی کنم.

آمده‌ام تا حامی مستضعفین باشم. آنانی که فشار تورم قامت‌شان را خم کرده و سیاست‌های نادرست اقتصادی عزت‌شان را نشانه رفته است.

آمده‌ام تا اشتغال را دغدغه هر روزه دولت قرار دهم. آمده‌ام تا با گسترش بیمه‌های همگانی قدمی در جهت آزادی اقشار مردم از فقر و رهایی آنها از نیاز بردارم. اقشاری که استقلال کشور و عظمت جمهوری اسلامی مرهون فداکاری و فضیلت‌های آنهاست و هیچکس نیست که بتواند نقش آنان را در استقرار نظام فراموش کند یا حماسه‌هایی را که فرزندان مرزدارشان در دفاع مقدس آفریده‌اند از یاد ببرند.

آمده‌ام تا با تشکیل دولتی فرهنگی مدافع فرهنگ غیردولتی و غیر دستوری باشم و میان دولت و گروه‌های مرجع هنرمندان و روشنفکران، دانشگاهیان، روحانیان و تمامی نخبگان رابطه‌ای دوستانه و خلاق در جهت اهداف و آرمان‌های کشور برقرار کنم و آمده‌ام تا با الهام از شهیدان در خدمت اعتلای میهن اسلامی باشم.

اینجانب آمده‌ام تا با کمک و همراهی همگان در جهت تحقق جامعه‌ای پر از امید و نشاط تلاش کنم. این آرمانی است که همه در برابر آن مسوولند. شرایط و حوادث، خواستی عمومی و مستقل از تمایلات گروهی و صنفی برای بهبود فراهم آورده است که بزرگ‌ترین سرمایه ما در مسیر پیش‌روست. ما نمی‌توانیم این سرمایه بزرگ را نادیده بگیریم و نباید با سرایت دادن تفاوت‌های خود به متن جامعه آن را از دست بدهیم؛ لذاست که اینجانب با اعلام گفتمانی که از همان روز نخست آن را در معرض نگاه ملت شریف قرار داده‌ام و همواره پذیرای اصلاح اصولگرایانه در آن هستم، در عین دوستی با طیف‌های متنوع سیاسی و سپاسگزاری از تمام احزاب و تشکل‌هایی که به حمایت از پشتیبانی از این خدمتگزار مردم پرداختند، مستقل پا به صحنه می‌گذارم تا مرزبندی‌های جناحی، این راه روشن را مسدود نکند.

استقلال اینجانب نه از سر تک‌روی یا استغنا که از روی استمداد از تمامی توان‌هایی است که سعادت کشور منوط به همکاری آنان است. امیدوارم نتیجه فعالیت‌های عادی‌ای که به مدد همه شایستگان کشور از زنان و مردان و از تمامی گرایش‌ها، اقشار، اقوام و مذاهب و ادیان حاصل خواهد شد، پاسخی مناسب به اعتماد تمامی کسانی باشد که اینجانب را در خور حمایت یافتند. می‌دانم که طی این طریق جز با توکل بر الطاف الهی و همدلی، همفکری و همگامی مردم عزیز و یاری رهبر فرزانه انقلاب میسر نمی‌شود. اطمینان دارم که ملت شریف ایران هوشمندانه تحولات کشور را دنبال می‌کنند و با شرکت مسوولانه در انتخاباتی که آینده این سرزمین را رقم خواهد زد به وظیفه انسانی، ملی و دینی خود عمل خواهم کرد و راهی را برخواهند گزید که خیر عمومی در آن است. همچنین ایمان دارم که خداوند همه تلاشگران در مسیر حق را که ملت مجاهد ما بی‌تردید از جمله آنانند با حمایت‌های خود یاری خواهند فرمود.

والذین جاهدوا فینا لنهدینم سبلنا و ان الله لمع المحسنین

و ما توفیقی الا بالله علیه توکلت و الیه انیب”

در پایان سخنان مهندس موسوی، خبرنگاران که اصرار داشتند از مهندس موسوی پرسش‌های خود را بپرسند، او را تا آستانه در همراهی کردند و این ازدحام خبرنگاران در راهروهای وزارت کشور باعث شد که خروج مهندس موسوی از سالن به سختی امکان پذیر باشد.

تعداد خبرنگاران داخلی و خارجی حاضر در ستاد انتخابات کشور بسیار بیشتر از روزهای دیگر بود.

زمان خارج شدن میرحسین از ساختمان وزارت کشور، جمع بسیار زیادی دور وی را گرفته بودند.

 

حاشیه های روز/ سایت های خبری

حاشیه های ثبت نام میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری

حضور مهندس میرحسین موسوی در ستاد انتخابات کشور به دلیل حضور خیل کثیر مردمی که از زمان ثبت نام وی مطلع شده بودند، با سایر کاندیداها متفاوت بود به نحوی که ستاد انتخابات با حضور مردم مواجه شد.

برخی از حاشیه‌های ثبت‌نام مهندس موسوی به این شرح است:

از اوایل صبح شنبه تعداد زیادی از جوانان با حضور در دفتر ستاد مرکزی میرحسین با بازوبندهای سبز رنگ آماده حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور می‌شدند.

خیابانهای مشرف به درب اصلی ساختمان وزارت کشور مملو از جمعیت هواداران میر حسین بود که با شعار های مختلف، خود را برای استقبال از میرحسین آماده می کردند.

جمعیت حاضر در خیابان‌ها یک‌صدا شعار می دادند “صل علی محمد، بوی صداقت آمد”. تجمع هواداران میرحسین به نحوی بود که راه بندان شدیدی در حوالی خیابان دکتر فاطمی ایجاد شده بود.

برخی از مردم با اسپند و قرآن کنار درب ورودی اصلی وزارت کشور به انتظار میر حسین بودند تا وی را از زیر قرآن عبور دهند.

میرحسین موسوی با اتومبیلی که خود آن را می‌راند به ساختمان وزارت کشور نزدیک شد و پس از پیاده شدن از خودرو‌اش، مورد استقبال شدید مردم قرار گرفت و تا دقایقی طولانی خیابان از انبوه هواداران پر شد و اتومبیل‌ها مجبور به توقف شدند به طوری که راه بندان شدیدی در مسیر ایجاد شد.

دقایق اندکی قبل از حضور میرحسین هواداران صدها نفری، یکصدا شعار “یاحسین میرحسین ” را سر می دادند.

هنگام پیاده شدن میرحسین از اتومبیل ازدحام بی سابقه جمعیت و شعارهایی که سر داده می شد تا لحظاتی امکان عبور مرور عادی را مختل کرده بود.

تعدادی از خبرنگاران و عکاسان رسانه های خبری همزمان با ورود میرحسین از درب اصلی وزارت کشور بالا می رفتند تا عکسهای خبری مناسب تهیه کنند.

جمعیتی بالغ بر صدها نفر همراه با میرحسین در حال ورود به وزارت کشور بودند. در این بین ماموران انتظامات وزارت کشور که کنترل کار از دستشان خارج شده بود تلاش کردند درب بزرگ اصلی وزارت کشور را ببندند تا از حضور سیل جمعیت در داخل محوطه ممانعت کنند که با فشار جمعیت ناگهان درب باز شد و جمعیت عظیمی همراه با میر حسین وارد حیاط وزارت کشور شد.

ماموران امنیتی وزارت کشور برای ممانعت از حضور جمعیت در ستاد انتخابات بلافاصله دست به کار شده و درصدد ایجاد حلقه های ممانعت بر آمدند اما با ورود میر حسین به حوالی قسمت ثبت نام باز هم تلاش ماموران انتظامی وزارت کشور برای جلوگیری از ورود مردم و خبرنگاران به داخل محل ثبت نام بی نتیجه ماند.

تلاش عکاسان رسانه های خبری برای گرفتن عکس با داد و فریادهایی همراه بود به طوری‌که گهگاه اذهان حاضران از نحوه ثبت نام میر حسین به سمت و سوی این اغتشاشات کشیده می‌شد.

خبرنگاران بارها از میر حسین در خواست کردند که شناسنامه خود را به سمت دوربین بگیرد یا دست خود را تکان دهد که میر حسین با طمانینه این درخواست را اجابت کرد.

در شناسنامه میر حسین عکس دوران جوانی وی دیده می‌شد.

وی با لبخندی که همواره بر لب دارد به ابراز احساسات هواداران و خبرنگارانی که برایش دست تکان می‌دادند پاسخ می‌گفت.

پس از ثبت نام ، وی در سالن مقابل و در جمع خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران به اعلام مواضع و برنامه‌های انتخاباتی‌اش پرداخت.

 

ویدئوی روز

ویدئویی از حضور میرحسین موسوی در وزارت کشور و ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری 

عکس روز/ خبرگزاری ها

حضور میرحسین موسوی در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری

 
 


یک پاسخ به “روزشمار انتخابات ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸/ میرحسین موسوی بعد از ثبت نام در انتخابات: آمده ام تا کرامت انسان‌ها را پاس بدارم”

 1. بیاد آر گفت:

  “کرامت انسانی”
  اون موقع عجب چیزهایی آرمان مون بود ، الان مهمترین دغدغه مون خورد و خوراکه!!! انگار نه انگار فقط 4سال پیش بود اون خواسته ها و امیدها
  “کرامت انسانی”
  چقدر آدما میتونن پست و حقیر باشن که از همچین آدمی بترسند و حتی از همسر محترمش هم میترسند
  چقدر دلمون تنگِ اون لبخند امیدبخشه توئه
  امیدمون رو به اصلاح شرایط زیر سایه همین نظام ،کشتند و خدا میدونه این بغض کی و کجا و چطوری میترکه و همه کس و همه جا رو ویران میکنه
  حیف از اون همه پتانسیل و امید که خفه شدند
  میرعزیز خیلی دلمون تنگه و کارد به استخوانمون رسید