سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بی خبری از وضعیت علی غزالی ۱۰ روز پس از بازداشت...

بی خبری از وضعیت علی غزالی ۱۰ روز پس از بازداشت

چکیده :چند روز پس از دستگیری علی غزالی مدیرمسوول وب سایت بازتاب امروز در تاریخ ۷ اردیبهشت، یک منبع آگاه گفت که به مادر این چهره مطبوعاتی گفته شده است که «امیدی نداشته باش که پسرت تا چند سال از زندان بیرون بیاید.» به گفته او علی غزالی روز هفتم اردیبهشت به دادستانی احضار شده بود. هنگامی که به شعبه ۱۲ مراجعه می کند، همان جا حکم بازداشت او را صادر و به زندان منتقل می کنند: « دادستانی گفته است که وزارت اطلاعات خیلی مصر است که حکم بقیه اعضای وب سایت بازتاب صادر شود.»...


چند روز پس از دستگیری علی غزالی مدیرمسوول وب سایت بازتاب امروز در تاریخ ۷ اردیبهشت، یک منبع آگاه به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که به مادر این چهره مطبوعاتی گفته شده است که «امیدی نداشته باش که پسرت تا چند سال از زندان بیرون بیاید.» به گفته او علی غزالی روز هفتم اردیبهشت به دادستانی احضار شده بود. هنگامی که به شعبه ۱۲ مراجعه می کند، همان جا حکم بازداشت او را صادر و به زندان منتقل می کنند: « دادستانی گفته است که وزارت اطلاعات خیلی مصر است که حکم بقیه اعضای وب سایت بازتاب صادر شود.»

او همچنین که معاونت فرهنگ ورسانه وزارت اطلاعات که هدایت آن را فردی به نام «نعیمی» به عهده دارد – که دستوردستگیری (اخیر) خبرنگاران را هم داده بود- مسوول دستگیری علی غزالی است و جرم او اتشار خبر در خصوص نوار موسوم به «نوارهشت میلیونی» و اتهامش «تشویش اذهان عمومی با تکرار ادعای تقلب در انتخابات سال ۸۸» است.

در خبری با عنوان «نوار ۸ میلیونی، بگم بگم احمدی نژاد پس از ردصلاحیت مشایی است؟» سایت بازتاب امروز گفت: «بنابر روایت گروهی از فعالان اقتصادی مرتبط با مشایی، برگ برنده احمدی نژاد نواری از مکالمات وی در بامداد۲۳ خرداد است. براساس این خبرغیر رسمی، در این مکالمات از طرف برخی مسوولان به احمدی نژاد گزارش داده می شود که رای واقعی وی ۱۶ میلیون است، اما برای اینکه شائبه تقلب پیش نیاید و اختلاف آراء زیاد به نظر برسد، قراراست ۲۴ میلیون رای اعلام شود، اما محموداحمدی نژاد به آن مسوولان تاکید می کند همان رای واقعی وی که ۱۶ میلیون است اعلام شود ورای غیرواقعی اعلام نشود. ادامه نوار مربوط به تماس احمدی نژاد با مسوولان مختلف کشور است که در آن از آنها خواسته شده، از اعلام رای غیرواقعی خودداری شده و همان رای ۱۶ میلیونی اعلام شود.»

در ادامه این خبر سایت بازتاب امروز نوشت: «به نظر نمی‌رسد که افشاگری‌های گذشته (محمود احمدی نژاد) تا حد متهم کردن خانواده روسای قوای مقننه و قضاییه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به مفاسد مالی در شرایط سخت انتخابات برای او موثر باشد و باید وی از چنته‌اش، برگ های دیگری را رو کند، افشاگری‌هایی که سطح بالاتری نسبت به موارد گذشته داشته باشد.»

مرکز روابط عمومی رئیس جمهوری روز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت با خبری تحت عنوان «هدف اصلی از انتشاربرخی مطالب دروغین از بین زمینه های خلق حماسه است» و در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری منتشر شد مدعی شد:«در پی انتشار خبر غیرواقعی با موضوع ‘نوار ٨ میلیونی…’ توسط یکی از سایت‌های خبری که گرایش خاص سیاسی آن بر همگان آشکار است، صراحتا تاکید می‌شود که اصل موضوع مطرح شده در آن و آنچه که به رئیس جمهوری نسبت داده شده به طور کامل بی‌اساس و کذب محض است.»

این بیانیه افزوده است: «اگرچه این مطلب پس از مدت کوتاهی از انتشار، بلافاصله از خروجی سایت یادشده حذف شد، اما هدف از انتشار آن زیر سئوال بردن سلامت انتخابات ٨٨ و مخدوش نشان دادن انتخابات آتی ریاست جمهوری با هدف ایجاد نگرانی در مردم نسبت به حفظ رای‌های آنها و در نتیجه، کاهش مشارکت و از بین بردن زمینه‌های خلق حماسه است.»

علی غزالی، همزمان دانشجوی مقطع دکترای اقتصاد بود و از زمان دستگیری اش در روز شنبه تا کنون (سه شنبه)‌ تماس تلفنی با منزل خود نداشته است.

به گفته این منبع آگاه مطبوعاتی، فوادصادقی موسس وب سایت خبری بازتاب هم تهدید شده است که تا بعد از انتخابات هیچ فعالیت مطبوعاتی نکند و وب سایت خبری راه اندازی نکند: « فوادصادقی تهدید شده که اگر تیم (وب سایت) بازتاب کاررسانه ای کند قبل از انتخابات همه (اعضای بازتاب)‌را دستگیر می کنند…. او هر روز به دادستانی می رود که بتواند دادستان تهران جعفری دولت آبادی را ببیند. به او گفتند سایت بازتاب را بالا بیاوری دادستانی دستور دستگیری همه شما را می دهد.»

این منبع در پایان گفت: « بازتاب و مدیرانش از زمان انتشار اخبار مربوط به رعیت و بابک زنجانی دو چهره امنیتی که دارای فساداقتصادی وسیع بودند به شدت تحت فشار قرار گرفته بودند و سال پیش هم تهدید به دستگیری آنها شده بود و حتی در یک مورد (دفتروب سایت) بازتاب مورد تفتیش قرار گرفته بود. فوادصادقی و علی غزالی را همان موقع احضارکردند که چرا در مورد این موضوع گزارش کار می کنید؟»


یک پاسخ به “بی خبری از وضعیت علی غزالی ۱۰ روز پس از بازداشت”

  1. شهروند گفت:

    اگر خاتمي نيامد
    ميرحسين را به عنوان كانديدا معرفي كنيم.
    در روز انتخابات بين ساعات مشخصي با حداكثر ظرفيت به محل هاي راي گيري برويم و به ميرحسين راي بدهيم. انتخابات را آزاد كنيم.